Какво сготвих днес - Декември '11

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Какво сготвих днес - Декември '11

Мнение от xevi » чет дек 01, 2011 3:58 am

Ето ни вече и в Декември, очаквам от вас повече готвене този месец :chef:

За празничните деликатеси не забравяйте да се отчетете и тук - Коледно-Новогодишно меню [2011]


Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » пет дек 02, 2011 12:53 pm

Здравейте!

Явно първа ще се отчета за вчера с моята скромна яхния със зрял боб. Довършихме и супата топчета. За салатка размразих по едно пакетче печени чушки и печен патладжан, който направих на кьопоолу. Десерт мляко с ориз.
За довечера ще направя Задушен заек в тенджера под налягане. Много го харесваме вкъщи. От млякото с ориз има още.
Желая ви спокойни събота и неделя!

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет дек 02, 2011 2:40 pm

Здравейте! Ние тази вечер сме на царска туршия, боб(за мъжа ми на чорба, за мен и детето - на яхния), пушено свинско роле за мезе, а за десерт киви, портокали и шоколад. Приятна вечер!

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пет дек 02, 2011 7:46 pm

Ето го и декември, вкусен и празничен.Да се отчета за вчера - на обяд детето и мъжът ми са дояли баницата от предната вечер, а аз като се прибрах направих пиле яхния, за десерт - портокали.Днес дояждаме пилешката яхния/само вечер сме всички у дома/, има туршия, медени пуканки и плодови вафли за десерт.
Желая ви приятни почивни дни!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет дек 02, 2011 9:24 pm

Привет :chef:

Тази вечер си купихме шарана за Никулден - вече е изчистен и прибран :) Освен това си купихме и един 7-килограмов толстолоб, който мъжът ми расфасова на шайби. За вечеря приготвих Шайби от толстолоб с горчица на грил тиган, останалите прибрах във фризера. От главата утре ще приготвя Рибена чорба :cook:

Спокойна вечер и хубав уикенд :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб дек 03, 2011 10:47 am

Здравейте! Днес за обяд ще дояждаме боба. Довечера ще имаме гости и съм запланувала да направя свинско месо с гъби, сметана и топено сирене в йенска тенджера. За салата - салата от праз със сирене и майонеза(мъжът ми много я хареса и напоследък често я правя), салата ропотамо с риба тон, кьопоолу, лютеница с праз и маслини, има и руска салата. За децата ще има панирани пилешки хапки в халогенната фурна и картофени кюфтета. Дано да ми остане време и една питка да замеся :serve: . Сега ви оставям и отивам да :cook:.
Желая ви лек и слънчев ден!
Последна промяна от milena75 на съб дек 03, 2011 11:17 am, променено общо 1 път.

kontesa38
любител с ренде
любител с ренде
Мнения: 24
Регистриран на: вт окт 11, 2011 4:22 pm

Мнение от kontesa38 » съб дек 03, 2011 10:55 am

ЗДРАВЕЙТЕ и от мен, от доста време не съм писала,но днес ще се отчета.Сутрин не закусваме и не правя закуски(много ми липсва )и така пием по кафе вместо закуска, за обяд съм приготвила дроб чорба,пиле с бял гъбен сос и за десерт сладкиш с бишкоти. Вечерята мисля още(иска ми се нещо по така като за събота вечер , а и мъжа ми си е тука, виждаме се само събота и неделя)салатка от домати,сирене,маслинки(черни и зелени) и варени яйца това за аператива:в глинен гювеч правя моя измишльошена :) (нареждам на дъното свински телешки пилешки пържолки,сърмички от зелеви и лозови листа,най отгоре пушени свински гърди малко вино) пека го във фурна на 150-180 грасуса.Става доста като количество и ако никой не ни дойде на гости ще имаме и за утре.Приятни , весели и забавни съботни и неделни дни ви пожелавам. :winkiss:

bubole4e
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 90
Регистриран на: ср авг 25, 2010 11:01 am
:: 16 снимки от bubole4e

Мнение от bubole4e » съб дек 03, 2011 1:09 pm

Eто и моя отчет ;Вчера сготвих телешко с грах но по голямо количество и така имаше и за вечеря,салатата беше варени яйца с праз и маслини а десерта кекс и сладко от смокини.Днес съм само с децата и за обяд си направихме яйца а за довечера бял боб с трушийка-(тази година май няма да ни стигне стана много сполучлива)
десерта тиквеник и пекана тиква :hungry: Приятни почивни дни

Потребителски аватар
cvetkQ
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 114
Регистриран на: пет окт 15, 2010 10:41 pm
:: 6 рецепти от cvetkQ
:: 2 снимки от cvetkQ

Мнение от cvetkQ » съб дек 03, 2011 8:38 pm

Здравейте закуска - макарони - пеперудки обяд - мусака вечеря - картофи и пържоли :chef: :chef: :chef: :chef: :chef: :chef: :chef: :chef:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед дек 04, 2011 12:40 am

Здравейте!
Съботния ден ми беше за готвене и затова се задържах повече около печката, в резултат на което имаме супа топчета, мусака, боб чорба/за мъжлето :wink: /, бисквитена торта, а за вечеря направих и домашна баница с праз с айран.Всеки си хапна каквото му душа иска, а аз /поне се надявам/ се разминах с утрешното готвене.
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Заключена