Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '11

Мнение от ivkaa75 » нед дек 11, 2011 5:31 am

ДОБРО УТРО ПРИЯТЕЛИ!
Да пием кафенце :thumup:
Утрото крие в себе си,
магичната формула
на един красив, слънчев ден
Посвети всичко, което излиза от сърцето ти
на този ден-
изпълни го с любов,
изпълни го със смисъл
превърни го в приказка!!!
Усмихни се!!!
ти си част от едно вълшебство...


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед дек 11, 2011 10:04 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/qHYfpbXHYiY[/youtube]

Добро утро :)

Ивка, колко рано си сложила кафето тази сутрин - сигурно си на работа и вече половината ти работен ден е минал :roll:
Вчера цял ден пазих леглото - има някакъв стомашен вирус, който преминава за 1-2 дни, но е кошмарен :( Колежките ми го изкараха през седмицата - аз през почивния ден, нямах сили за абсолютно нищо. Най-доброто лекарство е гладът - след 36-часов глад, сега отивам да си изпека малко ябълки. Щом вече ми се яде - нещата отиват към добро :wink:

На вас желая хубав и спокоен ден и се пазете от вирусчета Изображение
Последна промяна от Makaweli на нед дек 11, 2011 10:57 am, променено общо 1 път.
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » нед дек 11, 2011 10:34 am

Здравейте, веселушки :D
Моите мъже заминаха на работа и сега къщата е моя.
Банята и тоалета са намазани с препарат, хляба се пече, прането изпрах вчера и сега ще танцувам с прахосмукачката, после ще гладя, абе чакат ме прозаични неща.
Готвенето го оставям за след обяд.
Надявам се, ивреме за почивка да си намеря.
Хубав и ведър ден ви желая :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
latkova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 195
Регистриран на: вт окт 06, 2009 4:50 pm
:: 3 рецепти от latkova
:: 78 снимки от latkova
Местоположение: Варна

Мнение от latkova » нед дек 11, 2011 10:42 am

Бързо оздравяване, Бони!
При нас не е слънчено но пък е топло.
Направихме вече сутрешната разходка с домашния любимец и сега ще споделя кафето си с вас.
Днес ще прекарам деня в кухнята. Обещах на дъщеря си да и направя меденки, затова ще търся
в сайта рецепта за коледни сладки, а след обед ще украсим сигурно и елхата / при нас тя е изкуствена /.
Трябва вече да се чувства Коледния дух.
Топъл и спокоен ден на всички :chef:


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед дек 11, 2011 11:23 pm

Здравейте! Най-после успях да се добера до компютъра. Уж нищо особено не съм правила, а не усетих как минаха почивните дни :roll: .
Както ви писах вчера дъщеря ми беше на Коледно състезание по математика. Отиде с голямо желание, но мисля, че ще се разочарова. Резултатите още не са готови, но май ще излезе, че цялата история е да си направят реклама някои т.нар. елитни училища - нашите ученици са на първите места :gold_cup: , значи ние най-добре ги подготвяме. Подготвят ги, да, но се оказа, че училището-домакин например е имало информация за задачите и цяла седмица са ги решавали с техните възпитаници :sign_oops: .Е , и аз да ги реша веднъж, и аз ще имам максималния брой точки. Това не са просто слухове, чух го с ушите си, едно от децата-ученик от въпросното училище го каза на майка си. А повярвайте ми, някои от задачите бяха толкова некоректно подадени, без условие и указания, "спасявай се сам". Аз на едната не можах да разбера какво трябва да се направи, докато класната на дъщеря ми не ми обясни. Не е честно спрямо другите деца. За мен няма голямо значение какъв ще бъде резултатът, важното беше детето да се пречупи и да не се притеснява. Но въпреки това съм възмутена :agr: . Как да й обясна сега, че не е по-глупава от връстниците си(сгрешила е само тази неясна задача), но ще е сред по-слабо представилите се. Страхувам се това да не я направи по-неуверена за напред. Няма да ви досаждам повече на тази тема, но исках да споделя с някого разочарованието си от това безобразие, в къщи избягваме да говорим пред детето, за да не го настройваме негативно.
Бони, надявам се вирусът вече де си е заминал и утре да си свежа и бодра. Пожелавам ти бързо оздравяване! Какво стана с това време не знам - преди си знаехме - през лятото чревен вирус, през зимата кашлица и хрема, а сега няма лято, няма зима, да се чудиш от кой точно грип да се пазиш :? , а може да те нападнат и двата комбинирано - тук при нас май така се получи, няколко майки на деца от класа споделиха, че са ги изкарали и двата едновременно.
Желая ви спокойна нощ и спорна нова седмица! И се пазете да сте здрави, че празници идват!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон дек 12, 2011 6:29 am

Добро утро
Кафе "без още нещо" - сутрин.
Кафе "със още нещо" - вечер.
:roll: :D :roll:

И в двата случая - горещо!

Успешна седмица
Слънцето с лъчите си погали
кротко спящата земя.
И безброй мечти запали
в нашите, човешките сърца!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон дек 12, 2011 7:13 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/88cIzNmnZvI[/youtube]

Добро утро :)

Меги, Миленка, благодаря ви за съпричастността - цялото чудо беше в събота, в неделя бях добре, а днес - ОК. Но първия ден си беше ужасен - никога не съм била толкова без сили, цял ден лежах. А гладът беше 36 ч - само вода. Но както казват - "Всяко зло - за добро", сега съм спихнала и се чувствам по-леко :wink:

Ивка, благодаря за кафенцето и ранния поздрав - ето и моето е тук :)

Миленка, - наистина е неприятна случката с математическото състезание. Но се опитайте да обясните на Веси, че не всичко в живота е така както не се иска. Ще има мигове, в които ще е на върха; ще има други, в които някой ще й подлее вода или ще я подложи на изпитание. По-важно е тя да успява винаги да дава всичко от себе си, да постъпва по съвест и както диктува сърцето й. А колкото до това първо разочарование, обяснете й че ще има още много състезания и изпити в живота си занапред. Освен това нека това да я мотивира още повече да наблегне на задачките, подробностите и уловките щом обича математиката. УСПЕХ :hug: :hug: :hug:

А СЕГА ВИ ЖЕЛАЯ СПОРЕН ДЕН И УСПЕШНА НОВА СЕДМИЦА Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пон дек 12, 2011 8:36 am

Добро утро :D
Ето ме и мен с кафето
Изображение
Днес нещо ме наболява гърлото, май вчера доката чистех ми дойде в повече течението. Дано с чайчета се оправя, че мразя хапчета.
Прекрасен и спокоен понеделник, веселушкиИзображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт дек 13, 2011 6:29 am

ஐ.♥.ஐ ДОБРО УТРО, ПРИЯТЕЛИ! ஐ.♥.ஐ
:) :) :)
Бони ще виартолизира(поднесе кафенцето)
аз само ви каня :)

Аромат на кафе...Ухание на цветя и
вкус н...а любов...Това е вашето кафе...
поднесено с усмивка и много любов,
за вас! Успешен ден ви желая!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт дек 13, 2011 7:07 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/AJj3HG2Q99A[/youtube]

Добро утро :)

Кафето пристигааа :serve:
Сладко или горчиво, късо или дълго, капучино или с шоколад - кой както го обича :bliz:
Все по-малко остават дните до празниците, а защо ли по улиците хората не изглеждат така ... Светят Коледни украси, а физиономиите срещу теб сериозни, угрижени ... Докога ли така ... Уж слагам и аз Коледната украса и се опитвам да събудя у себе си Коледния ентусиазъм - ДАНО :roll:

В очакване на ДОБРОТО И СВЕТЛОТО ви желая един хубав ден Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена