Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '11

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Re: Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '11

Мнение от ninka71 » пон дек 19, 2011 9:40 am

Здравейте!
Желая ви,прекрасна,нова седмица!Изпълнена,с положителни емоций и празнично настроение!
:zwyncheta: :candle: :zwyncheta:

Изображение

А сега,да пийнем и по нещо топличко!

Изображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Потребителски аватар
quick_v
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 337
Регистриран на: чет апр 16, 2009 1:54 pm
:: 22 рецепти от quick_v
:: 96 снимки от quick_v
Местоположение: Гърция

Мнение от quick_v » пон дек 19, 2011 10:21 am

Здравейте веселяци :) след дълго отсъствие ето ме отново сред вас.Преди няколко дни се прибрах от отпуската си в България и сега не мога още да се климатизирам :wink: Сега съм без работа,но се надявам в най-скоро време да си намеря нещо.защото не ми се чака до април когато ще започне сезона,а и не ми се връща много на старото работно място поради ред причини една от която е ,че е само сезонна :( но ако не намеря ще съм си там :) Пожелавам ви един страхотен ден :)
Глупаво е да правиш планове за цял живот, когато не си господар дори на утрешния ден!
Сенека

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон дек 19, 2011 11:05 am

Здравейте!
Днес при нас е мрачно, студено и дъждовно. Това малко ми проваля плановете, защото имах планирани доста задачки, но явно ще ги отложа за утре.
Да си създадем малко по-ведро настроение с тази мелодия и да си помечтаем за една красива снежна Коледа!
[youtube]http://youtu.be/EvDxSW8mzvU[/youtube]

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пон дек 19, 2011 4:12 pm

Изображение

Приятелчета,хайде на следобедно кафенце!
Тук е студено,но с вятъра,усещането за студ,става двойно.

Изображение
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт дек 20, 2011 6:10 am

Добро утро с усмивка!
Хайде на кафенце :) ,
поканата от мен,
а снимките от Бони :thumup: .
Все по-вече ме обзема празнично настроение днес ще ходим с дъщеря ми за
някой дребни подаръци,че се обличам като дядо Коледа и раздавам подаръци на съседите.
Добър и хубав да е денят ви и не забравяйте
голямото значение на малките жестове!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт дек 20, 2011 6:23 am

20-декамври-Игнажден е много важен ден. По него се пророкува за късмета през следващата година. Нарича се още Полазница, Полазовден, Идинак. Според народните вярвания от Игнажден се тръгват празниците, започва Новата година, ражда се новото слънце. Много важно е какъв човек ще прекрачи прага на къщата и ще дойде на гости. По него се гадае каква ще е годината. Човекът, който влиза пръв, се нарича полазник. Ако той е добър човек, здравеняк и добър стопанин годината ще бъде щастлива и плодородна за семейството. Съществува поверие, че ако полазникът е момиче, ще се плодят женски животни. Някъде стопаните си избират полазника и още предния ден с бъклица са го поканили на гости. Преди да влезе, полазникът събира съчки от дръвника, поставя ги до гнището и сяда върху тях да „мъти". Домакинята го посипва с боб, сушени плодове, орехи, пшеница, а той разравя огъня да хвърчат искри и нарича: „Колкото искрици, толкова пиленца. теленца, яренца, дечица, най-вече мед и масло и бяла пшеница в тая къща!" Всички му отговарят: „Амин, дай Боже!" После всички сядат на трапезата. От треските, които полазникът носи се слагат в полозите на кокошките. Домакинята е изпекла пита и когато всички седнат на масата, се разчупва от всички едновременно. У когото остане най-голямото парче, той ще има много късмет през годината. На този ден не се изхвърля боклукът. Не е добре Игнажден да ви сварва с дълг, не се дава и не се взема нищо назаем, не се работи нищо. Дори ястията са сготвени предния ден. Който излезе от дома си, не трябва да се връща с празни ръце, хубаво е в тоя ден човек да си купи нова дрешка. Спомням си в ранното ми детство, че на Игнажден у нас колеха прасето, готвеха задължително постни сарми, месеха специални колачета и едно от тях пазехме за Бъдни вечер. Вярва се, че от Игнажден Божията майка се е замъчила да роди своя син Христос, който идва на този свят в коледната нощ. Дните през този период се наричат „мъчници". С празника са свързани надеждите за благополучие и късмет на семейството. Обредните действия целят предпазване не само на кокошките и яйцата им, а и на цялата Вселена на знаково равнище кокошката и яйцето представляват Космоса и неговото зараждане. Част от обредността са гаданията за годината. Християнския празник е в чест на свещеномъченик Игнатий Богоносец, който бил един от най-добрите ученици на св. апостол Йоан Богослов.
Честит имен ден здраве и щастие на всички празнуващи!!!!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт дек 20, 2011 6:53 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/8FPOilduiZ4[/youtube]

Добро утро на ИГНАЖДЕН :)

Нека добър ЧОВЕК влезе в дома ни днес, нека е успешна и спорна идващата година и ДОБРОТО ДА Е ВИНАГИ С НАС :thumup:

Ивка, :hug:
И аз днес ще се опитам да пазарувам. Снощи бяхме на театър и преди това направихме плах опит, но каквото потърсихме, нищо не ни хареса. А имало изобилие в магазините :?

Хубав и успешен ден на всичкиИзображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » вт дек 20, 2011 8:03 am

Добро утро на всички.Днес е Игнажден.Внимавайте какъв човек пръв ще влезе в къщата ви,добър или лош.От това зависи каква ще е годината.На този ден не се дава нищо в заем за да се запази плодородието и изобилието в семейството.Днес официално се слага начало на Коледно-Новогодишните празници.
Искам и да ви се похваля,получих Коледният си бонус. Утре съм на благотворителен концерт,организиран от едно от училищата.Събират пари за деца сираци/от същото училище/.Ще дам една малка час от Коледните си за тях.А също така пуснах и смс за Българската Коледа.Може това и да не ви интересува,но за мен е много важно.Някак се чувстваш полезен.Ето моето Коледно настроение,как бавничко си проправя път през сивото ежедневие.Лек и успешен ден.

Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » вт дек 20, 2011 8:05 am

ИзображениеЧестит празник на всички празнуващи!!!

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » вт дек 20, 2011 11:09 am

Здравейте и на Игнажден!
Милички,не се претеснявайте за това,кой ще влезе в къщите ви и каква поличба ще допринесе за новата година.
Та,нали,самите ние,си "гостуваме"непрекъснато :) ,а между нас,лоши хора няма :clap:
Всички сме,със шоколадови сърца и добри душички! :hug:

Изображение

Хубав ден!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон


Заключена