Машина за хляб

Дъра-бъра за всичко в кухнята
dool
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 3
Регистриран на: чет окт 20, 2011 7:17 pm

Мнение от dool » чет окт 20, 2011 7:28 pm

Имаме фурна от няколко месеца и в началото я пусках постоянно, ужасно й се радвах :) Истината е, че хляба има странен вкус, а и кората й е много дебела. Като се замисля този месец въобще не съм месила с нея. Май е всяко чудо за три дни.


Потребителски аватар
sissil
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 62
Регистриран на: ср ное 04, 2009 6:41 pm
:: 5 рецепти от sissil
:: 26 снимки от sissil
Местоположение: Alb.( Valencia) España

Мнение от sissil » чет окт 20, 2011 9:51 pm

dool не се отчайвай.изобретявай намери си една рецепта и следвяай нея .От както си купих машината хляб не съм купувала.Имала съм и проволи и съм изледвала провала нагласяла съм всяка нова рецепта до като на нас ни харесва,не захвърляй така домащната помошница.Успех.
Изображение

lilninova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 8
Регистриран на: вт сеп 29, 2009 12:24 pm
:: 6 рецепти от lilninova
:: 25 снимки от lilninova

Мнение от lilninova » пет окт 21, 2011 6:42 pm

Аз ползвам от 5 години пекарна, почти не купуваме хляб.Децата ме питат какъв е хляба и ако е купен-не ядат.Правя тесто за пица-става страхотно.Не съм по месенето и ми върши страхотна работа.Не съм пробвала да правя сладка, защото не ги ядем.

sladki6ka
любител с ренде
любител с ренде
Мнения: 21
Регистриран на: съб дек 17, 2011 4:30 pm

Мнение от sladki6ka » съб дек 17, 2011 4:46 pm

Ние имаме машина за хляб, но неща хлябът все не бухва.. Четох какви ли не съвети, но все става същия.. Брашното ли вече не правят като хората, не знам!


lidiq_macka
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: ср мар 16, 2011 11:15 pm

Мнение от lidiq_macka » съб дек 17, 2011 7:49 pm

какво брашно използваш

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » нед дек 18, 2011 2:02 am

@sladki6ka Проблемът може да е в самата машина - хляб/питка приготвен по подобна рецепта, но измесен на ръка и втасал и после печен във обикновена фурна става ли ти нормално? Ако да - виж какви други режими има машината ти за печене или ако трябва се свържи със сервиз, ако не - пробвай да смениш маята или пък брашното. За не-бухване аз бих обвинила маята - можеш да я провериш, така както се проверява и прясна мая - слагаш в малко топла вода и гледаш дали ще шупне.

nevce
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: пет дек 09, 2011 11:25 pm

Мнение от nevce » нед дек 18, 2011 10:02 pm

не е от брашното само че трябва да улучиш правилната консистенция на тестото,аз винаги го пека на 1 ч и 20 мин и с обикновено намалено брашни и получава

Потребителски аватар
Elinor73
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 20
Регистриран на: съб май 30, 2009 6:32 pm
:: 13 рецепти от Elinor73
:: 65 снимки от Elinor73

Мнение от Elinor73 » ср дек 21, 2011 6:25 pm

Здравейте.Права е nevce- всичко зависи от консистенцията и с много опити постигаш идеалния резултат.Аз например използвам прясна мая, вместо суха, както е по рецепта и хлябовете ми така бухват, че опират в капака на хлебопекарната.Пробвах всички рецепти в книжката, а и от интернет и в момента , това което правя е рецепта за бърз хляб - 58 минути, само промених съотношението на продуктите и вида на маята - резултата винаги е отличен.


Отговори