Проблем с готвене в халогенна фурна

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Отговори
edelvai
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 1
Регистриран на: пон яну 02, 2012 2:27 pm

Проблем с готвене в халогенна фурна

Мнение от edelvai » пон яну 02, 2012 3:25 pm

Здравейте! Купих си тази халогенна фурна http://www.technomarket.bg/products/09078818/neo-ho-812, но имам проблем с нея. Когато я пуснах за първи път тавичката, която беше в нея се завъртя от въздуха вътре. Когато обаче сложих да пека баница останах неприятно изненадан. Фурната светна и заработи, но тавата вътре не се завъртя. След 25 минути на 175 градуса баницата отгоре беше хванала приятна розова коричка. Каква беше изненадата ми обаче, когато погледнах отдолу и в средата - абсолютно сурово тесто. Обърнах я обратно и я допекох докато се зачерви и от обратната страна, но отвътре си остана почти сурова, да не говорим за външния вид :( :cry: Ако някой знае, нека ми пише - аз ли бъркам нещо с употребата на фурната или има някакъв дефект във фурната (в инструкциите на уреда не пише нищо). Не трябва ли да се върти, докато се пече? А как ще се мие, ако не се върти съдът вътре (фурната има функция за самопочистване)? Ще очаквам отговори. Благодаря предварително!


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон яну 02, 2012 7:08 pm

Тавичката не се върти както в микровълновата, върти се само въздухът във фурната, така става и почистването. Баница не съм пекла и не мога да кажа дали ще се изпече, но сладкишите стават идеални, готовите замразени банички също.

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » пон яну 02, 2012 8:02 pm

Халогенната ти фурна не е развалена :) Няма механизъм , който да върти тавата. А пък въздуха, който се върти вътре, трябва да е със силата на цунами, за да се завърти от него каквото и да е било :? :?
Функцията за самопочистване е следната - наливаш вода и от силата на вентилатора, тя се завихря от средата навънка и се загрява от халогенната лампа. Когато се изпарява - се получава конденз и върху вътрешната част на капака, така че после избърсваш капака само със суха кърпа / ако е имало мазнини те се измиват - все едно като парочистачка /.
Баница не съм пекла- пекла съм тънки замразени банички и те се опекоха.
Когато има разстояние между нещата които печеш , въздуха който се върти, ги обгръща от всички страни и те се изпичат равномерно.

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » пон фев 27, 2012 3:12 pm

:D фурната наистина е направена така че да се ползват повече скарите за да може да се пече отдолу също,но както си е присъщо на нас българите,ние все гледаме да доискусурим нещата,моята фурна няма допълнителна тавичка и аз ползвам само алуминиеви и доста ястия готвя в нея..ето и рецепта за баницата която аз правя в тази фурна поне 1-2 пъти във седмицата..бързо става а и с 1 пакет кори правя 2 баници.. :D :D (леле нъл съм си селянка се по икономиите съм) :innocent: :innocent: Вита баница в халогенна фурна edelvai,ако желаеш изпробвай рецептата и дано ти хареса :hungry: :hungry:


magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » ср фев 29, 2012 10:21 am

Аз от две години имам халогенна фурна но досега тавичката не ми се е завъртала ,чак ми е чудно как ще стане .Има си две скари по висока и по ниска .На тях се поставя тавичка или направо месото .Въздуха трябва да циркулира.А за миенето ,аз лично си я мия като обикновени съдове.Досега не съм имала проблеми. :eek:


Отговори