Тостер - съвет

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Elinor73
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 20
Регистриран на: съб май 30, 2009 6:32 pm
:: 13 рецепти от Elinor73
:: 65 снимки от Elinor73

Тостер - съвет

Мнение от Elinor73 » нед яну 22, 2012 1:16 pm

Момичета моля ви дайте ми съвет.Искаме да си купим тостер , но не можем да решим какъв. Мъжът ми си е харесал от типа - сандвичмейкър - с две плочи като грил ( бил тежък и това за него е критерий за качество :D ).Аз предпочитам от обикновените дето филийките се пускат от горе.Даже съм се спряла на модел с кошничка за филийките - преди години майка ми имаше такъв и правеше страхотни сандвичи и препечени филийки. И двата са една марка и на една и съща цена.
Казаха ми, че има разлика между двата модела, в това как стават филийките - пресата ставал само за сандвичи.
Ще се радвам да споделите опита си.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед яну 22, 2012 2:28 pm

Ели, най-добре и двата вида - ако имате финансова възможност, разбира се :) И двата уреда си имат предимствата. Пресата е най-подходяща за сандвичи и то от затворен тип. В смисъл принцеси в нея не можеш да изпечеш. Не че аз за проба не съм правила яйца на очи, но трябваше да подпра горната плоча с разчупена на две клечка за зъби. Това се наложи, за да не опира горната плоча в яйцата, а само да ги нагрява :)
Класическия тостер пък прави идеални препечени филийки - може да са само леко розови, а може и да са хрупкави. Такива сандвич-пресата не може да ти направи.
Ако аз трябва да избирам едно от двете, бих предпочела класически тостер :wink:

Успех в избора :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » нед яну 22, 2012 4:13 pm

Аз мисля, че сандвич пресата е по-добрия вариант. От години имам такава от чугун, която се слага върху котлон и може да се върти на двете страни и една електрическа с тефлоново покритие .
Пекла съм филийки за тост в нея. Сандвичите стават много хубави - вътре с шунка, салам - затоплени и кашкавал - който се разтича. Отгоре стават филийките с коричка - аз мажа филиите и от двете страни с масло . Също така съм пекла и яйца върху филийка, като отгоре слагам парченце кашкавал, което като си пусне мазнината не залепва за горната повърхност , а се запича .
Предполагам, че ако върху каймата за принцеси се сложи по твърд кашкавал, при затваряне няма да залепне за горната част .
Пекла съм и кюфтета с пълнеж и кебапчета разполовени на две в чугунената сандвич преса, за да не включвам скарата при по малко количество.
Така че може каймата да не залепне.
Хубаво е да видите и мощността на уреда. Моя позната си купи тостер, който по скоро сушеше филиите, вместо да ги препича .
Прикачени файлове
Изображение0756.jpg

Потребителски аватар
Elinor73
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 20
Регистриран на: съб май 30, 2009 6:32 pm
:: 13 рецепти от Elinor73
:: 65 снимки от Elinor73

Мнение от Elinor73 » нед яну 22, 2012 4:46 pm

Благодаря ти Makaweli.Честно казано можем да си позволим и двата обаче нямам достатъчно място в кухнята, където да ги държа :( .За това трябва да избирам.Аз лично предпочитам класиката с кошнички - в него също могат да се пекат сандвичи от две филийки с плънка между тях- от вън се препичат от вътре са мекички .Поне така си ги спомням от детството :hungry:


Потребителски аватар
Elinor73
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 20
Регистриран на: съб май 30, 2009 6:32 pm
:: 13 рецепти от Elinor73
:: 65 снимки от Elinor73

Мнение от Elinor73 » нед яну 22, 2012 4:50 pm

ma_rri_na този, който мъжът ми хареса е подобен на твоя , само че единичен. На Phlips е ( уважавана от нас марка ) и е 700 W.

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » нед яну 22, 2012 9:24 pm

Elinor73,аз имам сандвич-тостер,много съм доволна/даже са два/ :).Филийките се припичат отвън,а вътре е плънката и се разделят на триъгълници.Дори с първия съм правила яйца :)-стават триъгълни и са много ефектни :)Първия сандвич-тостер ми го "приватизира" щерката като отиде да учи в Пловдив :).След това исках да си купя комбиниран,на който плочите се сменят-за сандвичи,за скара и още някакви имаше,но ми подариха пак сандвич-тостер само :) Така че, аз ти препоръчвам такъв. :) :)
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Потребителски аватар
Elinor73
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 20
Регистриран на: съб май 30, 2009 6:32 pm
:: 13 рецепти от Elinor73
:: 65 снимки от Elinor73

Мнение от Elinor73 » пон яну 23, 2012 9:49 pm

BABY благодаря ти за съвета.Този с двете плочи може да му се сменят плочите, точно както го описваш - оребрени като скара, триъгълни и за гофрети.А само филийки може ли да препича? Казха ми, че ги правел твърди и ставал само за сандвичи, а честно казано предпочитам филийки пред сандвичи.Аз съм по склонна да си взема такъв, защото не заема много място( даже никакво ), а то в мойта кухничка е много кът :D .

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » вт яну 24, 2012 11:22 am

Не съм имала такъв Elinor73,така че не мога да кажа нищо за него.Ние пък защото много обичаме тригълните сандвичета,затова предпочитаме такъв :)Преди имах 2 от другите,само тостер дето са,какъвто искаш ти,обаче много се разваляха и ми писна да ги давам на поправка :)А ти си вземи такъв,какъвто вие предпочитате и харесвате :wink:
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт яну 24, 2012 12:12 pm

Аз мисля, че трудността на избора се получава от недоразумение в използваните на български наименование на уредите, а и в представите разбира се ;) Сандвич е само в българските представи наложена филия, иначе той е винаги двоен, т.е. два слоя хляб с пълнеж между тях. А тост е препечена филия. Единият уред е сандвич мейкър (а не тостер), другият е тостер (а не сандвич мейкът). Единият прави двойни сандвичи, другият пече филии. Неприятно е, че трябва да избираш, все едно да избираш между фурна и котлон.
Колкото до това, дали може да се приготвят сандвичи в тостера - ами сигурно може, но понеже тостерните отвори са отвесни и филиите стоят изправени, със сигурност ще изтича мазнина, ще капе кашкавал, и така тостера ще се напълни с мазни трохи, които ще лепнат, а и сигурно ще миришат, ако не се чистят след всяко ползване.
Аз лично имам и двата (т.е. трите) уреда (единият е като описания от BABY, за триъгълни сандвичи), като тостерът си има постоянно място на работния плот, а сандвич мейкърите се вадят само при нужда, което е на приливи и отливи - има периоди, когато се ползват ежедневно, а после се забравят с месеци. Може би и при вас ще е така, и ще успееш да приютиш и двата уреда ;)

Успех в избора и да се похвалиш, когато се решите :thumup:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Elinor73
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 20
Регистриран на: съб май 30, 2009 6:32 pm
:: 13 рецепти от Elinor73
:: 65 снимки от Elinor73

Мнение от Elinor73 » вт яну 24, 2012 10:50 pm

Момичета много ви благодаря за съветите.Следващата седмица излизаме в отпуска и тогава семейния съвет ще реши какво ще се купи :D
И бъдете сигурни непременно ще се похваля :clap:
Прикачени файлове
image_thumb_601.jpg
това е моя избор
image_thumb_601.jpg (6.19 KиБ) Видяна 8255 пъти
image_thumb_250.jpg
....а това ма половинката ми
image_thumb_250.jpg (30.44 KиБ) Видяна 8255 пъти


Отговори