Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от sladki64e » пет яну 27, 2012 4:00 am

Като чета какво е времето при вас и как въпреки това се ходи на работа иучилище, се чудя от какво толкова се страхуват тук, в Америка. При най-малкия сняг или по-силен дъжд не се ходи на работа, училищата се затварят. Преди няколко дни например, след като снежеца се стопи, имаше лека мъгла и училищата бяха затворени. На учудването ми отговориха, че в такова време се случват доста автомобилни катастрофи, та за това. Както казва съпруга ми, истината е, че повечето са ужасни шофьори. Шофьорските изпити са само за паркиране, курсовете не бяха задължителни (от скоро са).
Друг проблем, който съществува е, че и при най-леката буря, електрическите жици се късат и си стоим без ток с дни :( .

И ние сме малко болни, аз все още се държа, ама не съм сигурна дали ще издържа.

Пожелавам на всички болни по-бързо да се преборят, а на здравите - да не се разболяват :)
Тази вечер рано се отправяме към леглото!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет яну 27, 2012 7:21 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/OAaj2pN0hms[/youtube]

Добро утро :)

Миленка, Ивка, Наталка, благодаря ви за съпричастността :hug: :hug: :hug:
Вчера сутринта успяхме да се изровим от снега. Благодарение на това, че пред гаража нямаше пряспа, половинката успя да извади колата. Имахме перипетии докато стигнем до улицата, но Слава Богу успяхме. Дори снощи си намерихме място за паркиране близо до пътя - надяваме се сутринта да изпълзим по-лесно.
Иначе е много студено - 9 градуса, но поне вятъра не е толкова силен. Като цяло града е разчистен, но извън града е трудничко - навявания, преспи. Вчера мой близък е идвал от Силистра до Русе, така че все пак и пътя е бил проходим.

Дано все пак да се утеши природата и малко да отпусне хватката :thumup:

Йоанка, желая ви бързо възстановяване :hug:

Хубав ден и повече добро настроение Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пет яну 27, 2012 8:04 am

Добро утро :D
Изображение
И аз изпълзях и безпроблемно вече съм на работа. То от страх да не закъснея дойдох с час по-рано, изкарах късмет, че автобуса дойде веднага на спирката и не чаках. Тук големите улици и булеварди, поне каквото видях са изчистени, чистят се и стапалата на подлезите, но по площада на центъра е хлъзгаво и трябват кънки :wink:
Сега да се постоплим с кафе или чай, който каквото иска
Изображение
Топъл и успешен ден.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » пет яну 27, 2012 10:08 am

Миленка, докато напиша да стягаш багажа и да идваш, то и при вас заваля, но чух по новините, че във Варна ситуацията е много по-тежка, "благодарение" на силния вятър. Хайде, идвай ми на гости - тук поне е тихо. Много снежно, студено, но без вятър. :snejenchovek:
И за Makaweli се сетих, щом съобщиха са сложната ситуация в Русе, но добре, че вятърът е поутихнал.
Имаме си истинска зима, лошото е само, че прогнозата за следващите дни е за много ниски температури.
Аз оставих колата (ходя пеша), че при нас вътрешните улици не се почистват и вероятността да успея да се прибера е нулева.
Приятно ми беше да се разхождам в тази бяла приказка, но температурите бяха човешки, а сега ако падне до -19 (както прогнозират) не знам как ще е.
Изображение
Magi71, браво за инициативата - наистина човек се чувства зареден с особен вид енергия, правейки добро.
Sladki64e, радвам се, че съм внесла малко зимна емоция и снимките са ти харесали. Бързо оздравяване. И мен днес ме освободиха от работа, но нали си имам връзки :roll:
Sirena, Makaweli, благодаря за кафе-поканата - сядам с вас (вие сте от ранобудните :) ). Днес ще си го пия бавно и с наслаждение.
Пожелавам ви бързо търкулване на последния работен ден за седмицата и много, много приятни събота и неделя.

П.С. Всяка година за три дни в края на януари Перник се маскира, превръща се в европейската столица на кукерите и сурвакарите. Причината за превъплъщението е Международният фестивал на маскарадните игри "Сурва", който се провежда всяка година. От 27 до 29 януари 2012 г. ще се проведе неговото 21-во издание.
Чувствайте се поканени!
Изображение
Изображение
Моето блог-местенце - http://elti-spodeleno.blogspot.com
Моята facebook страничка http://www.facebook.com/SpodelenoOtKuhnataNaElti


bubole4e
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 90
Регистриран на: ср авг 25, 2010 11:01 am
:: 16 снимки от bubole4e

Мнение от bubole4e » пет яну 27, 2012 10:44 am

Да се включа и аз със зимните неволи.Днес неможах да заведа детето на училище.Вятъра сега поотихна но сутринта беше ужасно-силен а леда неописуем.Малката тъкмо малко се пооправи и нерискувах да я вадя в това време.Като си помисля само какви температури предвиждат през следващата седмица тръпки ме побиват.Пожелавам на всички ви лек и усмихнат ден въпреки времето вън.

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » пет яну 27, 2012 10:45 am

Тука има едно слънце та чак не е за вярване и е малко хладничко.Маги71 много добре си направила,с дрехите,дано да им се радват нуждаещи се.А и на гардероба да олекне :) Елти благодаря за поканата ,виртуално всяка година съм там ,а и братовчедка ми редовно изпраща снимки.Хубав празник го правите :clap: Пожелавам ви лек и спокоен ден :thumbsup:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет яну 27, 2012 11:02 am

Здравейте приятели :) ,
хайде и аз да се включа във времето днес :D ,
тук пече слънце,но само от прозореца да го гледаш днес няма да ми се налага да излизам почивам тази седмица петък и събота,освем да отскоча до магазина няма да ходя никъде другаде ще си стоя на топло и ще се наслаждавам на снежният ден :thumup: .
А на всички желая без препятствено пребиране,
прекрасен петъчен ден!!!!!
:snejenchovek: :snejenchovek: :snejenchovek:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет яну 27, 2012 11:19 am

Здравейте! У нас днес благодарение на лошото време е почивен ден за всички :clap: . Мъжът ми и колегите му, очаквайки големия сняг, предвидливо от понеделник си препланираха задачите, поозориха се малко, но пък днес не са на работа. За децата вчера в късния следобед обявиха денят за неучебен, така че и малката си е на топло. И така сега се отдаваме на мързелуване :D .
Вubole4e, напълно ти съчувствам за неволите! Аз също се чудех как ще заведем детето на училище, но добре, че отмениха часовете. И ние до онзи ден бяхме болни и ми беше притеснено да не настине отново.
Маги, винаги като влизам в църква се зареждам положително, а след това, което си направила, представям си и на теб какво ти е на душата - леко, леко...Поздравления! Ще зарадваш доста хора с дрехите, особено в тези трудни времена.
Elti, благодаря за поканата! Малко ми трябва да тръгна, но вчера ни призоваха да не пътуваме :wink: , та явно ще ми се размине. А на вашия кукерски фестивал отдавна му се каня. Преди две години ми разказаха за него едни приятели от Рударци, на които бях на гости. Тогава много съжалявах, защото бях у тях една седмица преди фестивала и не можах да остана, но се зарекох, че все някоя година ще го посетя. Сега благодарение на теб ще присъствам там само виртуално :) .
Бони, и при вас е същото като при нас - вятър и сняг. Дано бързичко да свършите работа и да се приберете на топло пред камината, там си е най-хубаво!
На всички ви желая лек ден и много снежни усмивки!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет яну 27, 2012 2:54 pm

Здравейте отново :) ,
днес си мислех да не излизам,но ми се наложи и то неприятно,
днес дъщеря ми се пребира от училище и започва да плаче много я боли в областа на апандецита,хукваме на лекар
правят изследвания кръв и урина и се окава бъбреци изледванията са много лоши сега се прибрахме,но до 17:30 болката не започне да отшумява ще я приемат в болница :(
Дадох и изписаните лекарства,тя само лежи и казва,че много я боли,чак плаче от болка,това е от мене неприятни новини но да си споделя с вас.
Хубав следобяд!

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пет яну 27, 2012 3:50 pm

ivkaa75 дано детето се оправи и не е нещо сериозно, ще стискам палци....Не показвай тревога пред нея, да не се страхува и тя.
Хубав ден.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Заключена