Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от tillia » пет яну 27, 2012 3:57 pm

На всички боледуващи - бързо и безпроблемно оздравяване! Тази година препатихме с дъщерята - започна със самолекуване още през декември м. г., та от 5 януари 1 месец е, и ще е, болнични, включително лежа в болница с пневмония!
И в Монтана най-после има сняг, да прочисти малко въздуха! Вчера сутринта направих снимки, но нямах време да кача. Валеше непрекъснато сняг, но през деня беше не чак толкова студено и се топеше. Време за разходка! Днес вече е студено и не много приятно.
DSCI4756.JPG
DSCI4762 izr.jpg
DSCI4763.JPG
DSCI4768 izr.jpg
DSCI4768 izr 2.jpg
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет яну 27, 2012 7:00 pm

Привет :)

Вече сме си у дома, даже напазарувахме в Кауфланд. Снегът спря да вали в ранния следобед, вятърът утихна - е, студено е - 13, но пък другите екстри ги няма.
Ивка, дано да са намалели болките на дъщеричката ти :thumup: Не съм ги изпитвала, но съм била съпричастна с тях - съпругът ми е правил жестока бъбречна криза. А преди две лета се върнахме на половината почивка от Балкана, че същото се беше случило на сина. Сега трябва да пази леглото и да стои на топличко, да пие обезболяващи и отпускащи гладката мускулатура хапченца и колкото може повече липов чай. Той действа противовъзпалително и помага за изхвърлянето на пясък и камъчета от бъбреците.

Ина, желая бързо възстановяване и на твоята дъщеричка. И се пазете в това грипно време :thumup:

Спокойна вечер на всички и хубав уикенд - стойте си на топличко и по възможност гледайте снега през прозореца :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пет яну 27, 2012 7:12 pm

Бони, благодаря ти, мила :hug: . Мъжете се чувстват по-добре днес, аз съм за сега добре, е не съм в най-добрата си форма (вече цяла седмица ми е схванат врата), но се надявам да не им се дам на тези вируси/бактерии :).
Ивка, дай Боже дъщеря ти да се оправи по-бързо и без усложнения.
Времето при нас е невероятно - след дъжда и вятъра тази нощ сега е пекнало едно слънце и е 18 С. Ние излизаме на разходка, а на вас пожелаваме безпроблемна зимна обстановка.
Хубави събота и неделя!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб яну 28, 2012 8:20 am

Добро утро в събота сутрин ви казвам и ви каня на кафенце :) ,
благодаря на всички за съпричестноста към моята дъщеря
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: ,
тя е малко по-добре след като снощи и поставиха инджекция,но повръща и неиска нищо да хапне :(
Моля някой ако знае какво да и давам за ядене нямам си напредстава,ще влезя да се разровичкам и в нета,но препатилите хора по са наясно с нещата,Блаогдаря ви!
Желая ви прекрасен ден!!!
:flow2: :snejenchovek: :flow2:


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб яну 28, 2012 9:23 am

Изображение
Добро утро в мразовития ден! Подносям ви кафенце и желая приятна събота на всички!
Ивче, дано се оправи дъщеричката, същото желая и на Ина! :hug:Хубав ден!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб яну 28, 2012 9:35 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/hwuYHUH4Fg4[/youtube]

Добро утро :)

Какъв стуууууд - дават че е -9, но според мен е поне -13. Тази сутрин като ставам в стаята с камината е 17 градуса, а обикновено е 20-21, дори и вчера сутринта беше така. А в момента вали и сняг :eeek: Пия си кафето и ще запаля отново - поне до обед съм сама, някои хора имат поправки :(
Мислех ако днес е по-меко времето да ида до Била, която ми е наблизо, но не ... ще си стоя на топличко :)

Верче,
:hug:
Ивка, радвам се че девойката е по-добре. Като утихне болката, ще й се прияде - няма страшно. Давай много липов чай, дори и да не го обича, трябва да пие. За яденето - нещо по-лекичко - картофено пюре, задушени картофи, супа, кремче. За препоръчване е да няма месо, защото преработването му от организма образува пикочна киселина и тя вероятно би дразнила бъбреците.

Хубав и спокоен ден на всички, пазете топлите стаи и правете любимите си неща Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » съб яну 28, 2012 9:51 am

Добро утро и от мен. Ивче ,ако намериш мечо грозде по билковите аптеки го има вари и да го пие като вода 3-4 чаши на ден сте и прочистят бъбреците.Сина ми преди години си изпати и само това помогна ,а за храна не я насилваи,. ако може само леки супи.Дано се оправи детето та и вие да сте спокоини :thumup:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб яну 28, 2012 10:59 am

Здравейте :D Ивче,това за мечото грозде и аз съм го чувала, дано се оправи детето.
А иначе и тук е студ, добре че поне около нас вятъра утихна и не е толкова хапливо. Въпреки това няма да изляза, вчера мъжа напазари, а днес и двамата със сина са на работа, та за мен е домакинската работа, добре поне че няма кой да ми се пречка...
Приятни почивни дни :hug: :hug: :hug:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

mandragoraa
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 70
Регистриран на: пет авг 14, 2009 10:33 am

Мнение от mandragoraa » съб яну 28, 2012 11:43 am

ивкаа ,ние имахме същия проблем миналата зима взимахме освен чай от липа и мечо грозде и билкови таблетки НЕОРИНАЛ :thumup:

Потребителски аватар
cvetkQ
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 114
Регистриран на: пет окт 15, 2010 10:41 pm
:: 6 рецепти от cvetkQ
:: 2 снимки от cvetkQ

Мнение от cvetkQ » съб яну 28, 2012 12:53 pm

Направо чудесно пекна малко слънце и излязох навън много хубаво снежно временце... :love: :love: :love: :yee: :yee: :yee:


Заключена