Копиране на рецепти и снимки

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет яну 16, 2009 2:42 pm

И какво от това? Сложи ги и кажи, че не са твои, даже да не знаеш вече от къде са. Ако някой си ги познае, може спокойно да допълни твоето инфо. По-добре да знаем, как изглеждат.

Аз като съм сравнявала моя снимка с хубава от нета, съм пращала по-хубавата, нека хората да знаят как изглежда. Други ги имам по форумите, в които пиша, и сега ги свалям наново от там и ги слагам тук. Трети съм питала за разрешение, където са го изисквали. Но админите тук не са ми одобрявали снимки точно заради копирайта. Е, и? Случва се.


Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » пет яну 16, 2009 3:06 pm

ЕХ,РАЛИ!!!
ЗАЩО ЛИ ВСИЧКИ НЕ РАЗСЪЖДАВАХА КАТО ТЕБЕ!!!!

pep4o
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: чет яну 15, 2009 7:12 pm

Мнение от pep4o » пет яну 16, 2009 4:30 pm

BABY написа:Да Рали,разбрах за какво става въпрос.Но каква е гаранцията че и снимката е нейна?? МОже и да е,но може и да не е и пак да претендира че е нейна.Аз не казвам че не е нейна.Незнам чия е.Но и тя може да я копирала от някой друг сайт.Знаем ли???Говоря по принцип .
Не се извинявам, че нахлух така. В горните мнения, изтрити като коментар, но пуснати тук от админа ви, на линковете, които съм дала се вижда кога са пуснати самите рецепти, също така кога е прикачена снимката. За съжаление, първите ни снимки не са надписани, както вече го правим, та затова и се ползват от много други хора, които дори не са попитали да разрешение. Във форума на Гответе с мен всяка рецепта, която не е семейна или разпространена, та е просто вариант - е с послелов "Източник*....... Както аз съм посочила изтточника на рецептата за бананите, но снимката е моя, Емилия за бейбикренвиршите и нейна снимка.

Никой не претендира за авторство на рецепта, тъй като това е трудно доказуемо. Но снимките са обект на авторското право в България, а нета все пак не е толкова анонимен. ТА: ние претендираме за източника на снимките, който НЕ Е ПОСТАВЕН НИКЪДЕ!!! от форумката Деси.

Говорите за нахлуване на Гответе с мен?? А това, че тази Деси е публикувала всичките си снимки от последните дни точно от Гответе с мен? И това не са 1-2-3 снимки, а много.

Харесала рецептата и представя. ДОбре, няма лощо. Самите ние затова и ги пускаме в нет-а. Ако искахме да бъдат само за нас, нямаше да ги публикуваме. Но да посочи от къде е взела рецептата. И да си направи сама снимка. Ако не може - да пие чия е. Да си напише собственоръчно рецептата, а не да копи/хейства, както е правено на всички тези публикувани от нея рецепти.

Много от вас може да се смеят, но храна се снима трудно. Не е като да пльоснеш и айде готово.
Никой няма да получи световна слава с тях, още повече лично моите снимки са правени с GSM, но коректността е нещо, което трябва да се уважава.

Ако пък сте решили така да си пълните форума - това е вече ваше виждане и проблем.

pep4o
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: чет яну 15, 2009 7:12 pm

Мнение от pep4o » пет яну 16, 2009 4:42 pm

За тези, които твърдят, че ива поставен източник: Източника е поставен сега от вашия админ. Деси никъде не беше посавила източник.
Снимките си надписваме - НО СЕГА, защото тези крагби на снимкита зачестиха. Вижте Деси колко е умна, на е използвала снимки, които са без надписи, нали? Трябва да и се признае. И че не го е направила неволно, както някои тук я закитиха а най-съзнателно. Ето и ЛС-то в което ми отговори, когато попитах зако публикува чужди снимки без разрешение.
desyj написа:Заядлива госпожо или госпожице , аз просто реших да обогатя сайта , плюс това повечето от рецептите съм ги готвила , а и съм посочила източника и този тон който ми държите е непристоен за всеки един човек , не съм ви откраднала парите или нещо друго ценно , така ,че си дръжте отровния език зад зъбите
заядлива съм да. Аз съм се трудила да изпълня тези рецепти и снимки, имам това право.


SweetyPie
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 51
Регистриран на: вт дек 04, 2007 8:46 pm
:: 12 рецепти от SweetyPie
:: 12 снимки от SweetyPie
Местоположение: някъде

Мнение от SweetyPie » пет яну 16, 2009 7:26 pm

magi71 написа:Днес направо ни нападнаха от Гответе с мен!!! :x :x :x
Вече писах в една друга тема пусната от Ралица:
Аз съм на мнение, че тук се представят рецепти за наше удобство - когато имаш дадени продукти какво да приготвиш от тях или да се намери конкретна рецепта!
А за това авторско право...как може някой да е сигурен, че като приготви някакво ястие и на друг няма да му дойде такава идея ?
За пример давам моята рецепта за Бързи чушки - майка ми я правеше откакто се помня! Сякаш друг никой няма да се сети да направи такова ястие!!! И да почнем да се разправяме на кого е авторското право! Смешно е...Получава се нещо като - кокошката или яйцето. :roll:
Magi71 говорим за авторското право за снимките,не за рецептите.
Представи си ,че си сготвила нещо и си направила снимка.И след извесно време тази снимка се появява някъде в нета и някой обира овации за твоята снимка.Как би се почувствала?

SweetyPie
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 51
Регистриран на: вт дек 04, 2007 8:46 pm
:: 12 рецепти от SweetyPie
:: 12 снимки от SweetyPie
Местоположение: някъде

Мнение от SweetyPie » пет яну 16, 2009 7:30 pm

А на Деси вместо да праща съобщения ,предлагам да напише тук в темата ,че наистина е взела чужди снимки и да благодари за снимките. :)

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » пет яну 16, 2009 8:24 pm

Вижте момичета!!
Разбирам че сте засегнати много.Може би и аз на ваше място щях да съм.Прави сте си все пак.Но нека се приключи с това.Може би е редно все пак Деси да ви се извини,че не ви е посочила като източник на снимката.Нека от сега нататък всеки който качи рецепта или снимка да казва откъде е рецептата и снимката на кой е.
Поздрави-BABY

pep4o
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: чет яну 15, 2009 7:12 pm

Мнение от pep4o » пет яну 16, 2009 9:28 pm

BABY написа:Вижте момичета!!
Разбирам че сте засегнати много.Може би и аз на ваше място щях да съм.Прави сте си все пак.Но нека се приключи с това.
с това съм напълно съгласна. :thumup:
BABY написа: Може би е редно все пак Деси да ви се извини,че не ви е посочила като източник на снимката.
което не вярвам да стане, тъй като както писах - подбирани са снимки без надписи, което говори че все пак знае какво прави, тъй като явно чете в Гответе с мен, където непрекъснато се говори за това - публикуване на чужди снимки.
BABY написа:Нека от сега нататък всеки който качи рецепта или снимка да казва откъде е рецептата и снимката на кой е.


което е вече напълно коректна постъпка, както и аз съм превеждала, правила и публикувала рецепти от руски форуми, или от списания - винаги с поставен източник. НО: след като съм го направила - имам си и коментар :thumup:

Поздрави :)

Tanita
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 1
Регистриран на: вт яну 22, 2008 11:42 pm
:: 7 снимки от Tanita

Мнение от Tanita » съб яну 17, 2009 9:13 am

Хайде и аз да се разпиша, като една "ощипана госпожица", както ще кажат някои.
desyj написа:Заядлива госпожо или госпожице , аз просто реших да обогатя сайта , плюс това повечето от рецептите съм ги готвила , а и съм посочила източника и този тон който ми държите е непристоен за всеки един човек , не съм ви откраднала парите или нещо друго ценно , така ,че си дръжте отровния език зад зъбите
Крадеца вика "Дръжте крадеца"! Вместо да се засрамиш и да се извиниш, ти нападаш хората с чийто труд си злоупотребила.

desyj, само човек който никога не е снимал и писал рецепти не може да разбере за какво иде реч. Защото ако на мен ми коства поне час да подредя, снимам, обработя снимката и напиша рецептата, на теб ти коства няколко секунди да я копираш и постнеш. Ценя труда си и затова не ми е все едно кой, кога и къде ми поства снимките от свое име, за да изживее своите 5 минутки слава. Ако с рецептите си не откривам топлата вода, макар че някои от тях са 100% авторски, но това няма как да се докаже, то снимките са обект на авторско право и единствено аз мога да решавам къде да бъдат публикувани.

Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Мнение от magi71 » съб яну 17, 2009 12:43 pm

Благодаря за уточнението!
Аз правя любителски снимки за удоволствие, а не професионални. Не съм се ровила из интернет за да търся дали някой е публикувал мои снимки, затова не мога да знам как ще се чувствам/може би малко горда, че някой ги е харесал/! :wink:
Последна промяна от magi71 на съб яну 17, 2009 2:55 pm, променено общо 1 път.


Отговори