"Уроци" за Живота

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
mam4eto_30
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 28
Регистриран на: пон мар 15, 2010 7:03 pm

Re: "Уроци" за Живота

Мнение от mam4eto_30 » пон яну 30, 2012 4:44 pm

КОЛКО СИ ХУБАВА!...

Христо Фотев


Колко си хубава!
Господи,
колко си хубава!

Колко са хубави ръцете ти.
И нозете ти колко са хубави.
И очите ти колко са хубави.
И косите ти колко са хубави

Не се измъчвай повече - обичай ме!
Не се щади - обичай ме!
Обичай ме
със истинската сила на ръцете си,
нозете си, очите си - със цялото
изящество на техните движения.
Повярвай ми завинаги - и никога
ти няма да си глупава - обичай ме!
И да си зла - обичай ме!
Обичай ме!
По улиците, след това по стълбите,
особено по стълбите си хубава.
Със дрехи и без дрехи, непрекъснато
си хубава... Най-хубава си в стаята.
Във тъмното, когато си със гребена.
И гребенът потъва във косите ти.
Косите ти са пълни с електричество -
докосна ли ги, ще засветя в тъмното.
Наистина си хубава - повярвай ми.
И се старай до края да си хубава.
Не толкова за мене, а за себе си,
дърветата, прозорците и хората.
Не разрушавай бързо красотата си
с ревниви подозрения - прощавай ми
внезапните пропадания някъде -
не прекалявай, моля те, с цигарите.
Не ме изгубвай никога - откривай ме,
изпълвай ме с детинско изумление.
Отново да се уверя в ръцете ти,
в нозете ти, в очите ти... Обичай ме!
Как искам да те задържа завинаги.
Да те обичам винаги -
завинаги.
И колко ми е невъзможно... Колко си
ти пясъчна... И моля те, не казвай ми,
че искаш да ме задържиш завинаги,
да ме обичаш винаги,
завинаги.

Колко си хубава!
Господи,
колко си хубава!

Колко са хубави ръцете ти.
И нозете ти колко са хубави.
И очите ти колко са хубави.
И косите ти колко са хубави.

Колко си хубава!
Господи,
колко си истинска.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет фев 02, 2012 6:37 pm

Изображение

Къщата, в която ще живееш утре

Един възрастен строител решил вече да се пенсионира и да посвети оставащото му време от живота на съпругата и семейството си. Но когато отишъл да уведоми началника си, че се оттегля, шефът му го попитал, дали не може да остане още малко и да направи една последна къща, като лична услуга за него, преди окончателно да напусне работа.

Никак не му се понравило на строителя това искане, но въпреки това се съгласил да изпълни молбата. Още тогава започнал работа по новата къща, но по всичко личало, че майсторът не влага сърце в строежа, както преди и не си върши работата с мерак, както му приляга. Не изпипвал детайлите, а материалите, които използвал, били с най-ниско качество. От далече се виждало, че върши нещата "през пръсти" и всичко прави без желание.

Естествено, това се отразило на къщата и тя станала доста неугледна на вид.

В деня, когато най-после строежът приключил, шефът на уважавания строител дошъл при него, отворил входната врата на новата къща, обърнал се към своя подчинен и подавайки му ключа, му рекъл:
- Тази къща е за теб. Тя е моят подарък за най-добрия ми работник!

Строителят, естествено, онемял от чутото. И през ум не му била минавала подобна мисъл. А когато успял да осмисли този неочакван обрат на събитията, той се ядосал на себе си. Защото, ако знаел предварително, че строи собствената си къща, той щял да вложи много повече старание и усилия в нея. Можел да я направи много по-различна и по-хубава от тази...

~ . ~ . ~

Същото се случва и с нас. Всички ние градим собствения си живот - всеки ден, всеки час, всеки миг. Но много често влагаме в него по-малко от това, на което действително сме способни. И после шокирани и засрамени разбираме, че трябва да живеем в къщата, която сами сме си построили...

Не случайно е казано, че Животът е като проект "Направи си сам!". И нашата нагласа, всички навици и избори, които правим днес, градят къщата, в която ще живеем утре...
Затова, нека градим мъдро!

~ . ~ . ~

Автор - Christine Duane
Превод на български - Melisa

Източник: http://bg.netlog.com/DNen/blog/blogid=178968
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
tillia
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 510
Регистриран на: ср фев 20, 2008 8:23 pm
:: 721 рецепти от tillia
:: 2770 снимки от tillia
Контакти:

Мнение от tillia » чет фев 02, 2012 7:36 pm

ВЯРНО И ПОУЧИТЕЛНО !
http://da-gotvim-s-tillia.blogspot.com/
http://www.snimka.bg/?profile,albums

Истината е въпрос на гледна точка !
Изображение Изображение

sladki6ka
любител с ренде
любител с ренде
Мнения: 21
Регистриран на: съб дек 17, 2011 4:30 pm

Мнение от sladki6ka » пет фев 03, 2012 5:33 pm

Много вярно ! Браво страхотен пост :)


BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » съб фев 04, 2012 12:01 pm

Изображение

" Дядо ми казваше, че всеки трябва да остави нещо след себе си, когато умре. Дете или книга, картина или къща, дори стена - която е построил, или чифт обувки, които е изработил. Или пък градина, която е посадил. Нещо, до което ръката ти се е докоснала по такъв начин, че да има къде да отиде душата ти, когато умреш. И когато хората погледнат дървото или цветето, които си посадил, ще те видят в ......тях. Няма значение какво правиш, казваше той, стига само с докосването си да можеш да превърнеш едно нещо в нещо, което не е било преди, в нещо ново, което ще прилича на теб, след като отдръпнеш ръцете си. Именно в докосването се крие разликата между човека, който само коси полянката, и истинския градинар, казваше той. От косача няма да има следа; градинарят ще остане там цял живот. " "451 градуса по Фаренхайт" - Рей Бредбъри

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет мар 02, 2012 6:25 pm

Една позната, но великолепна притча

Една дъщеря се оплакала на баща си:
- Тате, уморих се, животът ми е тежък, срещам трудности, имам сериозни проблеми, през цялото време плувам срещу течението и вече нямам сили... Какво да правя?
Вместо отговор, бащата поставил на печката три купички с вода: в едната пуснал морков, в другата сложил яйце, а в третата изсипал кафе. След известно време, извадил от водата моркова и яйцето и налял чаша кафе.
- Какво се промени? – попитал той дъщеря си.
- Яйцето и моркова се свариха, а кафето се разтвори във водата – отговорила му тя.
- Не дъще, така е само на пръв поглед. Погледни - твърдият морков, след варенето, омекна. Крехкото и течно яйце се втърди. Външно те не се промениха, но измениха същността си под въздействието на еднакво неблагоприятно обстоятелство – кипящата вода. Така е и с хората – силните на вид, могат да се огънат и размекнат там, където крехките и нежните само стават по-силни и твърди...
- А кафето? – попитала дъщерята.
- О! Това е най-интересното! Кафето се разтваря във враждебната среда и променя нея – превръща обикновената гореща вода във великолепна, ароматна напитка. Има хора особени, специални, които не се променят по силата на обстоятелствата – те променят самите обстоятелства и ги превръщат в нещо ново и прекрасно, извличайки полза и знания от различните ситуации...

От нета
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

BRIDA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 656
Регистриран на: вт авг 25, 2009 11:14 pm
:: 156 рецепти от BRIDA
:: 269 снимки от BRIDA

Мнение от BRIDA » нед мар 04, 2012 1:58 pm

Нещата от живота
Послание към всички осиновени деца

Един ден учителката показала на децата снимка на едно семейство. На снимката едно от момчетата имало лице с една румена и една бяла буза, за разлика от останалите членове на семейството. Едно момиче казало на учителката, че това е така, тъй като момчето е било осиновено, а при осиновените деца всичко било наполовина. Децата чули това и едно дете извикало:
— Не е така, защото аз зная всичко за осиновяването!
— Какво означава да бъдеш осиновен? – попитало едно друго дете.
— Означава, че осиновените не се появяват от корема, а от сърцето на майка си!

Джордж Долан

..........................................................................

Имало едно време две жени, които никога не се срещнали.
Едната, за която ти не си спомняш, и другата, която ти наричаш мамо.
Два различни живота, които се обединяват в един – ТВОЯТ.
Едната беше твоята добра звезда, другата – твоето слънце.
Първата ти даде живот, а втората те научи как да го живееш.
Първата създаде в теб необходимостта от обич, а втората беше тук за да те изпълни с нея.
Едната ти, даде корени, другата ти предложи своето име.
Първата ти предаде своите дарби, втората ти предложи своите намерения.
Едната създаде в теб тревога, другата успокои твоите безпокойства.
Едната получи първата твоя усмивка, а другата изтри твоите сълзи.
Едната те предложи за осиновяване, това беше всичко, което можееше да направи за теб.
Другата се молеше да си има детенце и Господ я отведе при теб.
И сега, когато ти плачейки ми задаваш вечния въпрос: естествена наследственост или възпитание, на кое от двете съм плод?
Нито на едното, нито на другото дете мое, простичко на двете различни форми на обич.
......................................................................................................................................................................
:wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Ако искаш да си водиш дневник, трябва да живееш. — Генадий Малкин
Ако искаш да станеш оптимист и да разбереш живота, то престани да вярваш на това, което говорят и пишат, а сам си наблюдавай и си вниквай. — Антон Чехов
Ако на другите им е омръзнал твоят живот, постарай се поне да ги разбереш. — Юлия Леонтиева
Ако не искаш разочарования в живота - не се старай да разбереш самия себе си! — Михаил Лезински
Ако от живота се зачеркнат грешките, ще остане може би само подписът. — Генадий Малкин
Ако работиш упорито и не си вириш носа… животът ще премине покрай теб. — из филма Мъже на честта
Ако цениш живота си, то помни, че и другите не по-малко ценят своя. — Еврипид

Без аромата на смъртта животът губи вкуса си. — Венцеслав Константинов
Без добродетели нашият живот се губи в опити - неловки, безполезни, пагубни - за постигане на щастие. — Салентин
Без жертви, без усилия и лишения не би могло да се живее на този свят: животът не е градина, в която растат само цветя. — Иван Гончаров
Без място в живота не намираш себе си. — Венцеслав Константинов
Безгрижният живот създава много грижи - на другите. — Венцеслав Константинов
Боже мой, как се шмугна животът - че аз дори не съм чула как пеят славеите. — Фаина Раневска
Борбата за живот може да е борба за безсмъртие. — Венцеслав Константинов
Бъди самоук, не чакай уроците на живота. — Станислав Йежи Лец


В борбата за място под слънцето може да слънчасаш. — Венцеслав Константинов
В живота всичко е възможно, но с годините все по трудно. — Борис Крутиер
В живота е като в граматиката — изключенията са повече от правилата. — Реми дьо Гурмон
В живота можеш да разчиташ само на себе си. Но и това не ви съветвам. — Тристан Бернар
В живота най-главното е искреността. Научете се да я изразявате и успехът ви е обезпечен. — Жан Жироду
В живота нищо не ни е обещано. Никой не е сключвал договор с нас. — Чарлз Буковски
В живота се преуспява предимно с характер. — Емил дьо Жирарден
В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда. — Арнълд Хенри Гласоу
В младостта си живеем, за да обичаме; в зрелостта си обичаме, за да живеем. — Шарл дьо Сент-Евремон
В училището на живота неуспяващите не ги оставят да повтарят. — Емил Кротки
Винаги предпочитай краткия, но честен живот пред дългия, но позорен. — Епиктет
Вместо с разум да осветяваме и направляваме своя живот, ние се нагърбваме с множество странични грижи. — Епиктет
Водач и повелител в живота на хората е духът. Когато той върви към славата по пътя на добродетелта, тогава е необикновено мощен, деен и блестящ и не се нуждае от съдбата, понеже тя не може никому нито да даде, нито да отнеме честността, трудолюбието и другите добри качества. — Салустий
Всеки живот, добре преживян, е дълъг живот. — Леонардо да Винчи
Всеки от нас счита своя живот за филм, който не му се удава по вина на режисьора. — Славомир Врублевски
Всеки роман разказва някаква история, но животът не е история, а по-скоро е безформена купчина случки. — Дорис Лесинг
Всеки човек е художник на собствения си живот, черпещ сила и вдъхновение от самия себе си. — Сергей Булгаков
Всички здрави хора обичат живота. — Хайнрих Хайне
Всичко, което искам от живота, е неизменното и засилващо се усещане за моята важност. — Ашли Брилиант
Във Вселената е възможно примитивният живот да е много често срещан, докато интелигентният - твърде рядко. Някои биха казали, че всъщност му предстои да се появи и на Земята. — Стивън Хокинг
Вярвам, че нищо не преимнава безследно и че всяка най-малка стъпка има значение за сегашния и бъдещия живот. — Антон Чехов


Глупаво е да живееш лошо, ако ти завиждат. — Генадий Малкин
Глупаво е да правиш планове за целия си живот, след като не си господар дори на утрешния ден. — Сенека
Голямата наука да живееш щастливо се състои в това да живееш само в настоящето. — Питагор
Горчивината и сладостта на живота идват от самочувствието. — Венцеслав Константинов
Губенето на време е важна част от живота. — Ашли Брилиант


Да обичаш повече живота, значи да правиш живота нещо повече от живот. — Жан Ростан
Да получаваш най-голяма наслада от живота, ще рече да живееш опасно. — Фридрих Ницше
Да живееш значи само да се приготвяш за живота. Ние умираме тогава, когато можем да започнем истински да живеем. Но върховния Съдия казва: "Глупаци, това беше самият живот". — Карол Ижиковски
Да не храним далечни надежди. Краткостта на живота не го допуска. — Хораций
Да разбере живота и да го обикне в друго същество - в това е задачата на човека и в това е неговият талант; и всеки може да се посвети напълно само на един човек. — Анри Барбюс
Да си жив означава да имаш белези. — Джон Стайнбек
Децата хвърлят камъни по жабите заради забавлението, но жабите не умират наужким. — Плутарх
Докато правиш своя избор в живота, не забравяй да живееш. — Самюел Джонсън
Дългият живот не винаги е най-добрият живот. — Джордж Елиът


Единствено добродетелта ни показва пътя към спокойния живот. — Ювенал
Една от тайните на дългия и плодотворен живот е да прощавате всичко на всеки, преди да си легнете в леглото. — Ан Ландърс
Едно горчиво кафе - и животът вече не е толкова горчив... — Венцеслав Константинов
Ех, да можеше да виждаме целия живот, а не отделните сцени. — Станислав Йежи Лец


Живеем само веднъж - но затова пък докрая! — Генадий Малкин
Живееш само веднъж, но ако го правиш както трябва, и веднъж е достатъчно. — Мей Уест
Живей всеки ден така, все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав. — Рей Чарлз
Живей съвременно, ако не можеш да отложиш това за други времена. — Станислав Йежи Лец
Живей така, че твоите грешки да съответстват на твоята възраст. — Валентина Беднова
Живей, пътувай, осмелявай се, блаославяй - и никога не съжалявай. — Джак Керуак
Живейте така, че вашите приятели да могат да ви защитят, но никога да не им се налага да го правят. — «Live so that your friends can defend you but never have to.» — Арнълд Хенри Гласоу
Живот - това не са дните, които са отминали, а тези, които остават. — Дмитрий Писарев
Живот "за себе си и около себе си" не е живот, а пасивно състояние - необходимо е слово и дело, и борба. — Иван Гончаров
Живота си на истината да го посветиш. — Ювенал
Животът - това е търсене на смисъла под фенерите на проблемите. — Генадий Малкин
Животът без опасности е лишен от кислород. — Неизвестен автор
Животът би бил трагичен, ако не беше забавен. — «Life would be tragic if it weren't funny.» — Стивън Хокинг
Животът в голямата си част е това, което се случва някъде на друго място. — Алан Бенет
Животът винаги ще бъде достатъчно лош за да може желанието за по-хубаво да не угасва никога в човека. — Максим Горки
Животът върви в кръг, все по-близо до гърлото. — Станислав Йежи Лец
Животът е безсмислен само за тези, които търсят смисъла в него. — Генадий Малкин
Животът е болест, предавана по полов път. — «Life is a sexually-transmitted disease.» — Гай Белами
Животът е борба, а в борбата е щастието. — Иван Гончаров
Животът е във всеки случай врата, път, пътека към рая - и защо да не живееш за забавление, наслада и любов или за момиче край камината, защо да не си преследваш желанията и смеха… — Джак Керуак
Животът е възмутителен, когато мислиш за него, и прекрасен, когато го живееш. — Карол Корд
Животът е глупава играчка, която подаряват само на новородените. — Бил Манвил
Животът е досаден капан. Когато мислещият човек възмъжее и достигне до зряло съзнание, той неволно се чувства като в капан, от който няма изход. — Антон Чехов
Животът е дълъг, ако е пълен… Нека го измерваме с постъпки, а не с време. — Сенека
Животът е единствената игра, в която обектът на играта е длъжен да научи правилата. — Ашли Брилиант
…Животът е забавен подарък. Първоначално го преоценяват - мислят си, че им е подарен вечен живот. След това го недооценяват, намирайки, че за нищо не става или че е твърде кратък, и са почти готови да го захвърлят. Накрая разбират, че това не е бил подарък - просто са им дали живот, за да се възпозват от него. И едва тогва се опитват да го ценят. — Ерик-Еманюел Шмит
Животът е зоологическа градина в джунглата. — «Life is a zoo in a jungle.» — Питър Де Врайс
Животът е или дръзко приключение, или нищо. — Хелън Келър
Животът е изкуството да си вадите удовлетвориелни изводи от неудовлетворителни пердпоставки. — Самюел Бътлър
Животът е карантина пред вратите на рая. — Карл Юлиус Вебер
Животът е като коня: почувствувала ли, че ездачът е несигурен, - може да го хвърли. Животът е като кучето: забележи ли, че му се боиш, налита да те хапе. — Димитър Подвързачов
Животът е като стълба на кокошарник - къс и осран. — Есхил
Животът е като чужд език: всеки го говори с акцент. — Кристофър Морли
Животът е кратък — това е разбираемо, но в сравнение с кое? — Андре Мороа
Животът е несигурен — яжте първо десерта. — Надписи върху тениски
Животът е песен, чийто припев е смъртта. — Виктор Юго
Животът е прекрасен, колкото и да е труден или отвратителен. — Сергей Тимченко
Животът е процес на изгубване на илюзиите... докато накрая изгубим и илюзията, че сме живи. — Ашли Брилиант
Животът е разновидност на затвора, откъдето рядко някой иска да се освободи предсрочно. — Сергей Тимченко
Животът е река, пред всекиго от нас. Някой е смел и глупав – хвърля се направо да я премине – и се дави. Умният е предпазлив: скита по брега, опитва брод – и излиза щастлив на другия бряг. — Димитър Подвързачов
Животът е странстване. — «Peregrinatio est vita.» — Сенека
Животът е стремеж към себепознание. — Неизвестен автор
Животът е твърде важен, за да бъде взет като шега, но и твърде абсурден, за да бъде взет на сериозно. — Ашли Брилиант
Животът е твърде кратък, за да го хабим за глупости. — «Life is too short to do stupid things.» — Американска поговорка
Животът е твърде кратък, за да го хабим за диети, алчни мъже и лошо настроение. — Фаина Раневска
Животът е твърде тежък, за да му придаваме тежест! — Станислав Йежи Лец
Животът е театър. Бъди професионалист. — Витаутас Каралюс
Животът е това, което се случва, докато обмисляте други планове. — Джон Ленън
Животът е това, което хората най-много се стремят да съхранят и най-малко от всичко пазят. — Жан дьо Лабрюйер
Животът е толкова кратък, че едва успяваш да го развалиш. — Генадий Малкин
Животът е трагедия за тези, които чувстват, и комедия за онези, които мислят. — Жан дьо Лабрюйер
Животът е устроен така дяволски изкусно, че не умеейки да ненавиждаш, не можеш искрено и да обичаш. — Максим Горки
Животът е хубав, а да живееш добре е още по-хубаво. — Артур Шопенхауер
Животът има смисъл само като дълг или задача. — Джузепе Мацини
Животът ми в много голяма степен е повлиян от множество книги, които така и никога не съм прочел. — Ашли Брилиант
Животът може да бъде и много дълбок, но аз ще се опитам да си стоя на плиткото. — Ашли Брилиант
Животът може да бъде толкова трагичен - днес си тук и утре пак си тук. — Ашли Брилиант
Животът може и да няма смисъл — или, още по-лошо, може да има смисъл, какъвто не харесвам. — Ашли Брилиант
Животът на един човек трябва да бъде нещо повече от просто приятен — всеки вол на пасбището има приятен живот. — Дени Дидро
Животът на Земята може и да е скъп, но пък включва ежегодна безплатна обиколка на Слънцето. — Ашли Брилиант
Животът на човека е кратко цъфтене и дълго повяхване. — Лудвиг Уланд
Животът не беше сюжет. Далеч по-интересен е от всичко, което можете да разкажете за него, защото езикът поради самата си същност подрежда нещата, а животът в действителност е изграден от безпорядък. — Ерика Джонг
Животът не е нищо друго освен движение, преход от форма във форма, постоянно неуморно превръщане, разрушаване и създаване, следващи едно след друго и произтичащи едно от друго. — Дмитрий Писарев
Животът не е поредица от и… и… и… Животът е поредица от или… или… или… — Джон Стайнбек
Животът не е само борба, но и други видове спорт. — Жизнь не только борьба, но и другие виды спорта. — Борис Крутиер
Животът не е сън, но сънят е живот - за развихрените желания. — Венцеслав Константинов
Животът не е филм, няма на сутринта да гледаш повторението. — Неизвестен автор
Животът не може да има случаен произход. Проблемът е там, че съществуват около две хиляди ензими и вероятността те да се появят в някакъв случаен процес е 1 към 10 40 000 - възмутително малка вероятност, която не може да бъде постигната дори ако цялата Вселена се състои от органична супа. — Фред Хойл
Животът не отива всекиму. — Станислав Йежи Лец
Животът ни се дава при изричното условие, че ще го браним до последната минута. — Чарлз Дикенс
Животът прилича на универсален магазин. В него ще намериш всичко, освен това, което търсиш. — Емил Кротки
Животът рядко бива толкова непоносим, какъвто трябва да е, съдейки по фактите. — Брукс Аткинсън
Животът не се мери по дължина, а по съдържание. — полк.Борис Дрангов
Животът се различава от банкерството по това, че в него има дългове, които можеш да платиш само ако задлъжнееш към други. — Анджей Сапковски
Животът се разминава с философията: няма щастие, ако няма безделие - удоволствие доставя само онова, което не е нужно. — Антон Чехов
Животът си е живот и човекът е такъв, какъвто е. — Джак Керуак, из романа "По пътя"
Животът си отива толкова бързо, като че ли на него с нас не му е интересно. — Генадий Малкин
Животът си струва да се живее, но не си струва безкрайно да се разсъждава за него. — Изабел Аджани
Животът създава ред, но редът не създава живот. — Антоан дьо Сент Екзюпери
Животът трябва да бъде съдържателен и пълен с любов - нищо друго не е добро, въобще не е добро, за никого. — Джак Керуак
Животът, който получаваме не е кратък, а ние сами го правим такъв. — Сенека
Животът, прекаран в безделие, не може да бъде чист. — Антон Чехов
Животът: свърши си работата и си върви. — Лешек Кумор


Заради живота забравят за жизнените цели. — Ювенал
Заради живота да се изгуби смисълът на живота. — Ювенал
Защото животът продължава да ме поучава, след като аз нямам желание да уча? — Ашли Брилиант


Изобщо не ми пука какво казват хората. Това си е моят живот и го живея, както си искам. — Камерън Диас
Има някакъв ред във вселената. В движението на звездите и въртенето на земята и промяната на сезоните. Но човешкият живот е почти пълен хаос. Всеки заема своята позиция, отстоява своите права и чувства, обърквайки мотивите на другите и своите собствени. — Катрин Ан Портър
Имай правилно отношение към живота и се научи да виждаш света такъв, какъвто е наистина. Това ще ти даде възможност да живееш щастливо, да бъдеш добър и да си тръгнеш от света без съжаление. — ген.Робърт Лий
Иска ми се поне малко да си поживея вечно… — Генадий Малкин


Както плодът на дървото, така и животът е най-сладък преди да започне да повяхва. — Николай Карамзин
Качеството на живота е право пропорционално на отдаденост на съвършенство, независимо какво поприще си е избрал човекът. — Винс Ломбарди
Който внася в литературата твърде много от своя живот, често внася твърде много литература в своя живот. — Жан Ростан
Който не е способен да живее сам, не е способен и да живее с друг. — Венцеслав Константинов


Лекото отношение към живота го прави тежък. — Емил Кротки


Максималистите свеждат живота до минимум. — Генадий Малкин
Може би това е животът… мигване на окото и мигащи звезди. — Джак Керуак
Може би целта на твоя живот е само да служиш като предупреждение за другите. — Ашли Брилиант
Може да изглежда странно, но моят живот се базира върху истинска история. — Ашли Брилиант
Моят живот досега е бил дълга поредица от случаи, за които не съм бил подготвен. — Ашли Брилиант
Моят живот представлява чист модел за тотална непредвидимост. — Ашли Брилиант
Много по-добре е да придобиеш умението да живееш, отколкото решителността да си отидеш. — Жорж Льометр
Много хора, роби на стомаха и съня, прекарват живота си без образование и възпитание - като просяците; при това - въпреки природата - тялото им служи за наслаждение, а душата им е само в тягост. — Салустий
Мнозина не са се подписали в присъствената книга на света. — Станислав Йежи Лец
Мъртвите в живота ни са по-живи от заобикалящите ни живи трупове. — Венцеслав Константинов
Мъртвото може да умъртви живото, живото не може да съживи мъртвото. — Венцеслав Константинов


На всеки ден трябва да се гледа като на един малък живот. — Максим Горки
На всички е известно, че животът е сложен. Но в действителност той е още по-сложен. — Сергей Скотников
Най-голямата радост от живота е да се чувстваш нужен и близък на хората. — «Самая высокая радость жизни — чувствовать себя нужным и близким людям.» — Максим Горки
Най-голямото зло е да предпочетеш живота пред честта и да го спасяваш за сметка на това, което го прави достоен за подражание. — Ювенал
Най-непоносимото е да живееш безполезно на света. — Николай Карамзин
Направете от живота си мисия, а не интермисия (антракт - бел.прев.). — «Make your life a mission - not an intermission.» — Арнълд Хенри Гласоу
Напразно усилие: усилието да живееш без усилие. — Венцеслав Константинов
Не съм успял да си уредя собствения си живот, за да почна да мисля за друг живот! — Даниел Йорданов
Не гледай на живота по-мрачно, отколкото той на тебе. — Генадий Малкин
Не мога да измисля какво е по-добро от това да жиевем живота си, правейки това, което искаме. — Ким Уайлд
Необходим ни е такъв учебник за живота, в който може да се прави справка с правилния отговор. — Сергей Скотников
Нещата, които ни липсват, винаги са възхитителни. — Венцеслав Константинов
Нещата са толкова трудни за проумяване, когато живееш ден за ден в този трескав и шеметен свят. — Джак Керуак
Ние сме самотни животни. И прекарваме целия си живот в опити да бъдем по-малко самотни. — Джон Стайнбек
Нищо не променя възгледите ни за живота така, както самия живот. — Ничто так не меняет наши взгляды на жизнь, как она сама. — Борис Крутиер
Ние дебютираме до самия си край, и смъртта също е дебют. — Лешек Кумор
Никой може да живее живота си отзад напред. Гледайте напред - там лежи бъдещето. — Ан Ландърс
Но защо да мисля за това, след като цялата златна земя стоеше пред мен и какви ли не ненадейни събития се спотайваха, за да ме изненадат и зарадват, дето съм жив да ги видя! — Джак Керуак, из романа "По пътя"
Новороденото посреща живота с плач — по-късно идва смехът. — Венцеслав Константинов


Опитът, подобно фенера на кърмата на кораба, осветява само изминатия от нас път. — Самюел Коулридж
Основната цел на живота ми е да видя какво ще се случи след това. — Ашли Брилиант
От това, че животът ще стане по-добър, на всички няма да им стане по-добре. — Борис Крутиер
Откак съм се родил, не съм престанал да се питам: "Що-ща аз тука?!" — Димитър Подвързачо

Планираме живота в бъдещето, а се налага да живеем само в настоящето. — Валентина Беднова
По-лесно е да изиграеш главната роля в чужд живот, отколкото в своя. — Генадий Малкин
Половината от живота ни губят родителите, а другата половина — децата. — Кларънс Дароу
Половината от хората изгубват половината си живот, за да направят другата му половина нещастна. — Жан дьо Лабрюйер
Понякога животът се заема със задачата да обърне с главата надолу всичко - дори проблемите, които си мислим, че имаме. — Хорхе Букай, из книгата "Разказвай с мен"
Правдата и красотата винаги са съставлявали главното в човешкия живот и въобще на земята. — Антон Чехов
Преди да науча, че най-добрата част от живота ми е дошла, тя си отиде. — Ашли Брилиант
Преимуществата на селския живот може да оцени само гражданинът. — Венцеслав Константинов


Разпилените житейски случки още не са биография. — Венцеслав Константинов
Рано или късно, всеки човек си измисля за себе си история, която смята за своя живот. — Макс Фриш


Смисълът на живота е в красотата и силата на стремежите към целите — и трябва всеки ден от битието да има своя някаква висока цел. — Максим Горки
Смисълът на живота е в усъвършенстването на човека. - «В совершенствовании человека — смысл жизни.» — Максим Горки
Смисълът на живота е само в едно - в борбата. — Антон Чехов
Смятам да прекарам остатъка от живота си в бъдещето, а вероятно дори и по-дълго. — Ашли Брилиант
Странно е колко прости неща стават в живота, докато ние ставаме все по-сложни. — Ричард Бротиган
Странно нещо е животът. Ако откажеш да приемеш друго, освен най-доброто, много често го получаваш. — Съмърсет Моъм
Страстта да се живее и страстта да се мисли са вдъхновени от една и съща любов. — Венцеслав Константинов
Страшно ми се иска да живея, иска ми се нашият живот да бъде свят, висок и тържествен - като небесният свод. Слънцето не изгрява два пъти през деня и животът не се дава двукратно - хванете се здраво за останките от вашия живот и ги спасете. — Антон Чехов
Стремежът напред — това е целта на живота. Нека всеки живот бъде стремеж и тогава той ще бъде пълен с изключително прекрасни часове. — Максим Горки
Стълбата на живота е осеяна с тръни, които най-болезнено се впиват във вас, когато се свличате надолу. — Уилям Браунел
Със смях може не само да си продължите живота, но и да породите нов. — Генадий Малкин


Тайната на живота е никога да не се поддаваш на неподходящи емоции. — Оскар Уайлд
Такъв е животът и така трябва да го използват хората: смело, неустрашимо и усмихнато - въпреки всичко. — Роза Люксембург
Тези, които лесно забравят, изкарват по-лесно изпита на живота. — Станислав Йежи Лец
Този, който не цени живота, не го заслужава. — Леонардо да Винчи
Този, който предоставя всичко на слепия случай, превръща живота си в лотария. — Томас Фулър
Три са съставките на добрия живот: обучение, печеливша работа и копнеж. — Кристофър Морли
Трябва да минем през живота с достолепно намигване - като знак към непознатия ни Велик демиург, че сме могли да оценим по достойнство грандиозната му шега. — Станислав Йежи Лец
Трябва да поставите своя живот в такива условия, че трудът да бъде необходимост. Без труд не може да има чист и радостен живот. — Антон Чехов
Трябва де се наслаждаваме на живота като на хубаво вино — глътка по глътка, с поемане на въздух между тях. Дори най-хубавото вино губи всякаква прелест за нас и преставаме да го ценим, когато го пием като вода. — Лудвиг Фойербах
Търсеше своето доходно място в живота. — Искал свое доходное место в жизни. — Борис Крутиер
Трябва да живееш влюбен в нещо недостъпно. Човек расте, стремейки се нагоре. — Максим Горки
Трябва де се наслаждаваме на живота като на хубаво вино - глътка по глътка, с поемане на въздух между тях. Дори най-хубавото вино губи всякаква прелест за нас и преставаме да го ценим, когато го пием като вода. — Лудвиг Фойербах
Тук, в нашия земен живот, царства производството. — Елиас Канети


Целта на живота е живеенето. Мъжете и жените трябва да получат възможно най-много от своя живот. И най-малкият, най-незначителен интелект може да бъде толкова ценен за обществото, колкото най-големият. Той може да бъде още по-ценен за себе си, защото може да има същата способност наслада, каквато имат и най-умните. — Кларънс Дароу
Цял живот се стремим да залагаме малко и да печелим много, а след това казваме, че животът е измамил нас. — Антоний Лесневски


Често да живееш изисква повече смелост, отколкото да умреш. — Виторио Алфиери
Човек и добре да живее, умира и друг се ражда. Нека роденият по-късно, като гледа този надпис, да си спомня за оногова, който го е направил. — хан Омуртаг
Човек, който си позволява да загуби дори един час от времето си, не е открил колко ценен е животът. — Чарлз Дарвин
Човешкият живот не бива, да се нарича дълъг или кратък, тъй като той именно служи на мащабите, с които ние измерваме всички останали срокове. — Артур Шопенхауер


Шансът по този начин (чрез случаен процес - бел.цит.) да се появят по-висши форми на жовот е сравним с вероятността някое торнадо, смитащо боклуците из двора, да сглоби Боинг 747 от наличните материали в него. — Фред Хойл


:wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср мар 07, 2012 5:26 pm

Момичета, вие сте невероятни, духовно богати и умни,браво.Толкова силно ми въздейства всичко, което сте написали,чувствам се обогатена и силна.Благодаря ви за всичко това милички.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср мар 07, 2012 8:50 pm

25 ключови принципа при изграждането на взаимоотношенията

Принцип на огледалото. Преди да съдите другите, трябва да се вгледате в себе си.

Принцип на болката. Обиденият човек сам обижда другите.

Принцип на висшия път. Преминаваме на по-високо ниво, когато се отнасяме по-добре към другите, отколкото те към нас.

Принцип на бумеранга. Когато помагаме на другите, помагаме на самите себе си.

Принцип на чука. Никога не използвайте чук, за да убиете комара на челото на събеседника.

Принцип на обмена. Вместо да поставяте другите на място, трябва първо да се поставите на тяхното място.

Принцип на обучението. Всеки човек, който срещаме, е потенциален наш учител в нещо.

Принцип на харизмата. Хората проявяват интерес към човека, който се интересува от тях.

Принципът на 10-те бала. Вярата в добрите качества на хората обикновено ги кара да проявяват най-доброто от себе си.

Принцип на конфронтацията. Първоначално трябва да се погрижите за хората и чак след това може да влизате в конфронтация с тях.

Принцип на каменната скала. Доверието е фундамента на всички взаимоотношения.

Принцип на асансьора. При взаимоотношенията си с другите можем да ги издигнем високо и да ги бутнем надолу.

Принцип на ситуацията. Никога не допускайте ситуацията да значи за вас повече, отколкото взаимоотношенията.

Принцип на Боб. Когато Боб има проблеми със всички, главният проблем, обикновено, е самия Боб.

Принцип на достъпността. Лекотата при взаимоотношенията със самия себе си помага на останалите да се чувстват свободно с нас.

Принцип на окопа. Когато се готвиш за сражение, изкопай си окоп, в който да побереш и приятеля си.

Принцип на земеделието. Всички взаимоотношения могат да се култивират.

Принцип на 101-я процент. Да открием 1 процент, с който сме съгласни, и да насочим в него още 100 % от усилията си.

Принцип на търпението. Пътешествието с другите става винаги по-бавно, отколкото да го правим самостоятелно.

Принцип на празнуването. Щателната проверка на взаимоотношенията се изразява не само в това, доколко сме верни на приятелите, когато имат проблеми, но и в това, колко се радваме, когато те успяват.

Принцип на дружбата. При каквито и да е равни условия хората ще се стремят да работят с тези, които им харесват; а при каквито и да е неравни условия те пак ще действат така.

Принцип на сътрудничеството. Съвместната работа увеличава вероятността на съвместната победа.

Принцип на удовлетворението. При отлични взаимоотношения на страните, достатъчно е само да са заедно, за да изпитват удоволствие.

Източник: http://bg.netlog.com/probivamnebeto1/blog/blogid=184993
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » чет мар 08, 2012 12:02 pm

Животът е това което ни се случва докато правим планове за бъдещето!
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!


Отговори