Свири ми на ракия

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
apostol
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 37
Регистриран на: ср окт 10, 2007 6:11 pm
Местоположение: София
Контакти:

Свири ми на ракия

Мнение от apostol » чет окт 11, 2007 5:53 pm

Да, прав е бай ти Ганя- свири ми на ракия. Ядене и пиене, ама къде остава музиката. Ето ви по този повод нещо много любопитно.

Знаете ли, че

„ШЕСТ КОКОШКИ…” ИМА ПРИПЕВ

Преди години имах гадния адет да пея по кръчмите идиотски, мръсни песни. Влизам в някоя кръчма, удрям 6- 7 питиета и реввам… Най- напред започвах с „Пием, пеем, пушим, дамаджани сушим”. Следваше „Купи ми, мамо, топ”…

Третата песен от репертоара ми беше… „Шест кокошки съм заклала”. На припева мнозина почваха да ръмжат и да ме псуват, но когато най- накрая запявах „Калугер ме гони, мамо, калугер ме стига, белите ми кълки, мамо, сака да ги вдига”, няколко души скачаха и ме изхвърляха с ритници от кръчмата. Умирах си от смях, защото аз така и не плащах сметките. Просто не се стигаше дотам. Години наред пиех и лапах на аванта, пеех мръсотии и се смеех ли, смеех… Голямо ядене и пиене падна, голяма веселба!

Та да си дойдем на думата. „Шест кокошки…” има припев, но оня цървул не смее да го изпее. Защото припевът е следният:

„Друс, друс, дебел гъз,
бели ненки, друс, друс, друс.
Друс, друс, дебел гъз,
у пут.ка к.р чевръст!”

Това просто така- за сведение, за обща култура… Щото цялата култура днес е у к..а!

АПОСТОЛ АПОСТОЛОВ
********************

Апостол Апостолов

www.LudiPari.com


Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » нед окт 14, 2007 3:31 am

Тази песен винаги ме е карала да се смея, искрено се съмнявам, че в днешно време някой може да сътвори толкова забавен текст :)

Припева не го знаех, обаче пасва чудесно - наистина е жалко, че го няма в "съвременната" популярна версия...

Относно културата за съжаление си прав... ако сега се опиташ в някоя кръчма с пеене да пропуснеш сметката мисля, че е по-вероятно да започнат да ти пригласят отколкото да те изхвърлят :) Даже ако си талантлив може и банкноти да започнат да валят :)

Наздраве!

apostol
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 37
Регистриран на: ср окт 10, 2007 6:11 pm
Местоположение: София
Контакти:

Мнение от apostol » пет ное 02, 2007 5:02 am

Май си е точно така- съвременните българи напълно оскотяха. Не споделям лично мнение. Като бивш кадър на БАН още преди промените знаех, че българите, които се имат за изключително интелигентни (но само те се имат за такива), притежават коефициент на интелигентност, който е с 18 пункта под средноевропейското ниво. По онова време само албанците бяха по- тъпи от нас.

Стана обаче нещо страшно. След 1994 година започва пълният нравствен и интелектуален упадък на българите. Затова днес коефициентът им на интелигентност вече е с цели 36 пункта под нивото на обединена Европа.

Дай им чалга и пиене, телевизия и бат Бойко. Той да ги води. И той да мисли вместо тях...
********************

Апостол Апостолов

www.LudiPari.com

Потребителски аватар
daksi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 37
Регистриран на: пон яну 28, 2008 12:26 pm
:: 17 рецепти от daksi
:: 13 снимки от daksi

Мнение от daksi » пон яну 28, 2008 12:48 pm

В казан си се пекла,
по тръбичка текла,
ракийчице -
светая мъченичице,
Алилууууя.

Ти носиш упование
и главозамаяние
ракийчице -
светая мъченичице,
Алилууууя.

И главозамаяние
и кракопреплитание
ракийчице -
светая мъченичице,
Алилууууя.

И кракопреплитание
и във зида удрание
ракийчице -
светая мъченичице,
Алилууууя.

И във зида удрание,
в милицио вкарвание,
ракийчице -
светая мъченичице,
Алилууууя.

В милицио вкарвание,
на мене отбивание,
ракийчице -
светая мъченичице,
Алилууууя.

(Хвани ме за хубавата малка нощна шапчица)

На мене отбивание,
от тебе отказвание,
ракийчице - (няма да пия повече)
светая мъченичице,
Алилууууя.

(Хвани ме за хубавата малка нощна шапчица)

От тебе откзавание,
към тебе привикване,
ракийчице -
светая мъченичице,
Алилууууя.

Със черно фередже. Оле!
:P


Отговори