сладкарски бои

Най-сладката част от форума - идеи, съвети и предложения за засукани десерти, торти, фигурки, украси, глазури...
mandragoraa
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 70
Регистриран на: пет авг 14, 2009 10:33 am

сладкарски бои

Мнение от mandragoraa » вт дек 06, 2011 2:19 pm

от къде мога да си закупя сладкарски бои


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет дек 08, 2011 12:15 pm

Спонтанно бих казала от интернет. Някой онлайн магазин. Нели си купува и цветовете й са страхотни! Надявам се да се включи и да каже от къде точно. Аз поръчвам също в нета, но понеже съм надалечко - няма смисъл да ти препоръчвам нещо, доставката ще ти ги оскъпи ненужно, макар че доставят в цяла Европа. Обърни внимание, че отразените на снимките цветове може да се различават от действителните. Аз например все не мога да намеря зелено, което да ми харесва :( . Има комплекти от основните цветове, може би е разумно да си поръчаш от тях, а после да ги разширяваш според нуждите си. Моите са пастьозни бои на Wilton и аз съм много доволна от тях. Бърка се с клечка за зъби например и ако се окаже, че не е достатъчно, бъркаш с нова клечица, за да не попада тесто или захар в боята. На всички тези бои пише ЯДЛИВИ, с много ситно изписано предупреждение, че може да повлияят активността и способността за концентрация при децата. Всяка майка решава за себе си, дали да ги дава на децата си. :) Успех в търсенето и най-вече в намирането :wink:
www.facebook.com/artandhobby

mandragoraa
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 70
Регистриран на: пет авг 14, 2009 10:33 am

Мнение от mandragoraa » чет дек 08, 2011 2:37 pm

:thumbsup: :thumbsup: aliana, благодаря ти за съвета но на мен ми трябват в момента и затова отправих питане иначе варианта онлайн го зная и все пак благодаря

Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » пет дек 09, 2011 1:41 pm

става и с тези за яйца :thumup:


nikolaeva_2000
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 14
Регистриран на: вт ное 01, 2011 3:12 pm
:: 5 рецепти от nikolaeva_2000
:: 24 снимки от nikolaeva_2000

Мнение от nikolaeva_2000 » вт дек 13, 2011 10:52 am

В Карфур има сладкарски бои на тубички

milenita_a
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 3
Регистриран на: съб авг 07, 2010 1:11 pm
:: 5 рецепти от milenita_a
:: 14 снимки от milenita_a

Мнение от milenita_a » вт мар 06, 2012 2:00 pm

Здравейте!!! Бих искала да попитам нещо относно боите за яйца : на тези бои, на които пише, че са безвредни, могат ли да се използват за оцветяване на фондан, или на тях трябва да пише освен, че са безвредни, и че стават за сладкарски цели?

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет мар 09, 2012 7:56 am

Аз използвам боя за яйца и до сега не съм имала никакъв проблем.На някои обръщам внимание,дали пише за сладкарски цели :whistle: ,но си мисля,че трябва да стават всички. :? :? :?

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет мар 09, 2012 10:03 am

Аз никога не бих ползвала бои за яйца. Първо, че тук ги има само малко преди Великден. И второ, че никъде не е описам състава им. Тук дори и не пише "Безвредни", а как ли няма да тръгна да ги слагам в храната си. И защо, като има достатъчно специални бои за печива, за фондан, за течности? То на тях дори пише, че МОЖЕ да имат негативни влияния, а какво остава за боите за яйца, които НЕ са предназначени за поглъщане?
www.facebook.com/artandhobby

mandragoraa
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 70
Регистриран на: пет авг 14, 2009 10:33 am

Мнение от mandragoraa » пет мар 09, 2012 6:46 pm

:chef: аз също ползвах веднъж боя за яйца но нямаше добър резултат в Метро ,Карфур и Пикадили предлагат много добри салдкарски бои и на добри цени :thumup:

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет мар 09, 2012 7:15 pm

Аз използвам бой за яйца и да ви кажа честно съм много по доволна от тези,който са определено сладкарски.Става на въпрос за наситеният цвят.Нямам още кой знае колко цвята/5 бр./,но се надявам скоро да ми се получи желаният ефект.
Тук на всички бой за яйца пише ,че са безвредни.Последните две години се появяват все повече бой,на които пише'' и за сладкиши''.До сега не съм имала проблем с някоя торта.
В Метро търсех миналата година и нямаха такъв артикул,освен от тези за надписване/цветен шрифт/,марка Schwartau и обикновените 4 цвята.


Отговори