Как тече денят на Веселите готвачи? - Март '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от mami48 » съб мар 24, 2012 3:26 pm

Бони,благодаря ти за това вълшебство,което си ни предложила - релаксираща и много нежна музика,красива природа и в добавка невероятният птичи хор.Днес продължавам с чистене и подреждане на дома,почти привършвам.Elti,кученцето е страхотно,аз и дъщерите ми обожаваме животните,но приоритет са ни кученцата,имахме 16г.една сладка Съни,но уви - старост,почина,още не сме я прежалили.Да ви е живо и здраво това сладурче и да ви носи само радостни емоции.


Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » съб мар 24, 2012 5:54 pm

Дами, добрах се до компютъра най сетне и аз.Днес изпратих мъжа ми на вилата ни за летния сезон-за да отглежда зеленчуци.Започнах пролетното почистване с помощта на момчетата и утре ще го довършим.Elti страхотно кученце!И ние имаме вкъщи.Малкият ми син го доведе от улицата.Отначало бях против но сега го обичам а и той ме обича така безусловно и безрезервно както никой друг.
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » нед мар 25, 2012 5:22 am

Добро утро ,
с аромат на кафе в неделният ден приятели :)

Благовещение е християнски празник, който се чества на 25 март. На този ден Архангел Гавраил казва на Дева Мария благата вест, че тя ще роди Спасителя на човечеството - Исус Христос. Празникът се почита от православната църква още от 7 в. Денят се пада през Великия пост.

В България този празник символизира идването на пролетта. В тази връзка на традиционната трапеза се слага нещо зелено, като зелена салата, лапад или коприва. Друга обичайна част от трапезата на този ден е риба, пригетвена с ориз. Също така се пече пита, която се намазва с мед и се раздава на роднини и близки.

Според народа на този ден раните зарастват леко и бързо. Стопаните чистят къщите и дворовете си и палят огньове, които прескачат.

На този празник имен ден имат всички с имената Благо, Блага, Благовест, Благовеста, Благой.
Честит празник на всички именници!!!
Здраве и щастие им желая!!!
:flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » нед мар 25, 2012 8:54 am

Добро утро! Честит имен ден на всички именници! Да сте живи и здрави!
И едно неделно кафенце, поднесено с :hug:
Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » нед мар 25, 2012 10:22 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/GRBzRxHzImY[/youtube]

Добро утро :)

Ивка, Верче, благодаря за кафенцата - моето вече е отдавна изпито, но чак сега стигнах до компа :wink: Изпратих мъжете на разходка и преди да започна моята работа се "отбивам" да ви видя :roll:
Вчера си бяхме на село, пуснахме водата на външната чешма, подрязахме някои дръвчета - днес сме си у нас. В края на зимата ми изсъхна една голяма туя в саксия - отново имам съмнения, че като лимона миналата зима съм прекалила с поливането. А уж много внимавах ...
Днес мисля да изнеса мушкатите навън и да си посея петунии - купих си семенца. Те са толкова ситни, че явно първо ще стане разсад и после ще ги разсадя, но цялото лято е пред мен - надявам се да стане нещо :roll: Ще си купя и готови, то е ясно, но ще опитам и семенцата.

ЧЕСТИТО БЛАГОВЕЩЕНИЕ ! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ - БЪДЕТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ !

Вече ставам и отивам да се правя на работна, а на вас желая един хубав и спокоен ден Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед мар 25, 2012 2:20 pm

Честит имен ден на всички именици,днес е един много пролетен и прекрасен празник БЛАГОВЕЩЕНИЕ,пожелавам ви ден изпълнен с радостни и щастливи мигове.

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед мар 25, 2012 2:54 pm

Честит празник!!!честито благовещение!!!днес е национален празник на Гърция-освобождение от турско иго!!!!почти същата история с България,като единствената разлика ,че Гърците са се освободили 100 години по-напред от нас.дъщеря ми манифестира,дойдоха ми стари спомени от манифестацийте в бг.освен учениците,манифестираха и военните ,топовни изстрели и въобще много традиция,много родолюбие и за мен лично вълнение и носталгия...освен това днес се яде риба и тези,които постят очакват с нетърпение масата... :clap: също и аз.днес да са живи и здрави всички именници и приятен ден!!!! :)
Последна промяна от vg на нед мар 25, 2012 3:07 pm, променено общо 1 път.
Причина: няма нужда от писане само с главни букви!

Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » нед мар 25, 2012 9:01 pm

Честито Благовещение!Честит празник на всички именници!Довърших пролетното почистване и сядам да си почина.И аз си спомням с носталгия тези манифестации.Повдигаше ни се националното самочувствие и изобщо беше много хубаво!Приятна вечер на всички!
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон мар 26, 2012 4:29 am

Добро утро :) ,
с моето кафенце ви каня при мене,
нова седмица ново начало,
нека е успешна,а денят ни бъде хубав и усмихнат!!!!
:flow1: :flow2: :flow1: :flow2:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон мар 26, 2012 7:05 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/A2Ox4XsG23o[/youtube]

Добро утро :)

Ивка, толкова си ранобудна, дори и при сменения часовник :wink:
Сядам с моето кафе и аз - започвам го с леко притворени очи, но ще компенсирам със свежа мелодия :roll:

Хубав ден и успешна нова седмица на всички Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена