Проблем с машина за хляб

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Отговори
milena_krusteva
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 10
Регистриран на: чет яну 13, 2011 12:25 pm

Проблем с машина за хляб

Мнение от milena_krusteva » вт апр 10, 2012 3:27 pm

Здравейте! Имам машина за хляб марката е "Мулинекс".Ползвам я вече 10 месеца всеки ден и съм много доволна от нея, НО вчера се появи следния проблем. От кошницата пропусна вода надолу в машината. Установих, че чопчето на което се поставя бъркалката е разхлабено, т.е там има някакво уплътнение, което се е развалило. Машината е в гаранция и след като се обадих в сервиза ми казаха, че гаранцията не покрива кошницата и тепърва ще се установява има ли други поражения. Имал ли е някой от вас такъв случай и ако някой е имал МОЛЯ да сподели мнение. Аз много се чудя дали да отремонтирам тази машина или да си купя нова. И тази гаранции от 24 месеца всъщност покриват ли нещо. :)


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт апр 10, 2012 4:34 pm

Имах такъв случай, моята е друга марка и повредата пак беше в кошницата, гаранцията не покри повредата и купихме нова кошница.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

milena_krusteva
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 10
Регистриран на: чет яну 13, 2011 12:25 pm

Мнение от milena_krusteva » чет апр 12, 2012 3:46 pm

Да така е от сервиза ми поръчаха нова кошница и срещу 52 лева съм щастлива.

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет апр 12, 2012 3:51 pm

Дано да нямаш повече проблеми, машината е голямо улеснение.
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


milena_krusteva
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 10
Регистриран на: чет яну 13, 2011 12:25 pm

Мнение от milena_krusteva » чет апр 12, 2012 4:02 pm

Здравей Сирена.Благодаря ти за отговора.И аз се надявам да няма повече проблеми, но щом гаранцията не покрива кошницата това какво ти говори? Може би това им е слабо място и производителите го знаят. Не зная, но аз така мисля.Както писах в началото имам я от 10 месеца и съм очарована от нея. А и сега тъкмо се научих да правя хубав козунак /след като развалих няколко разбира се/ и точно преди Велик Ден се счупи.Много ме е яд. Но ще имам машина от сега нататък дали тази или нова голямо удобство е.

nedka51
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 6
Регистриран на: пон дек 13, 2010 1:21 pm
Местоположение: бургас

Мнение от nedka51 » пон май 21, 2012 3:33 pm

Здравейте, може би с малко закъснение , но искам да споделя, че имах същият проблем. Първият път ми подмениха лопатките. Но след двукратна употреба се оказа , че самите втулки на кошницата са повредени и се изваждат. В момента машината е на ремонт , но ми казаха, че ще подменят цялата кошница. За плащане не стана въпрос, мисля че няма да се наложи, нали да това са гаранциите и затова купуваме от фирмени магазини. В противен случай могат да се намерят всякакви уреди нелегален внос.
Хубав ден , на всички!
Недка

annapeeva
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 19
Регистриран на: нед апр 29, 2012 8:04 pm
:: 103 снимки от annapeeva

Мнение от annapeeva » ср май 23, 2012 3:28 pm

При мен от птекалено миене пъждяса втулката и никакво"3 в 1" не можа да я смаже и раздвижи. Купих нова кошничка.Но от тогава не я слагам в мивката кат чиния,не я моктя отвън и ако хляба излезе лесно само забърсвам със суха кърпа - абе, повече внимавам заштото ми е голямя помоштница!

Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » нед юни 03, 2012 12:10 pm

Аз също имам МУЛИНЕКС ..но от най-малките..до 1 кг..Ползвам я вече 4 години..но стриктно спазвам при почистване указанията на производитела записани в книжката(която вече е замязала на баница от непрекъснатата и употреба-ко да се прави склероза-забравям).Кошничката я измивам веднага след употреба с гореща вода,като никога не я мокря отвънка и веднага я подсушавам.Дано да нямам проблеми че и на мен ми е голяма помощница особено за месене на тесто..Миленче дано си оправиш машинката или да си купиш нова(което и аз бих направила вместо да си късам нервите по нашите сервизи)че както казваш чудесен помощник..аз съм си я кръстила "СНАХАТА".


Отговори