Какво сготвих днес - Май '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Какво сготвих днес - Май '12

Мнение от Pavel » вт май 01, 2012 4:09 am

Нов месец - нова темичка :)

Хайде на пролетните манджи... :chef:
Aut viam inveniam aut faciam


Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » вт май 01, 2012 10:09 am

Здравейте и честит празник!
За днес направих таратор, пилешките пържолки са накиснати в марината и ще се пекат на грил тигана, биричката е в хладилника,
а десерт няма засега, има ябълки, банани, черен шоколад, кой каквото иска. Ще направя и зелена салата. Това е засега.
Желая на всички хубав и слънчев празник! :hug: Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт май 01, 2012 10:55 am

Здравейте!
Днес за обяд имаме свинско с грах, останало от онзи ден, а за вечеря ще приготвя мариновани свински каренца с гъби и сметана. Салатата ще е зелена с лук и маслини.
Марина, благодаря, че си отговорила вместо мен на valka100! Наистина трицоната е известна също и като цаца. Може да се приготви както печена в тава, така и пържена. На мен лично по втория начин ми харесва повече. По-нездравословно е, но пък е вкусна и много върви със студена биричка :) :wink: . Особено сполучлива е и маринована, продава са както е казала Марина, като копърка, заради копъра, който се слага при нареждането й в бурканчетата.

Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » вт май 01, 2012 11:41 am

Здравейте!Днес станахме късно и пропуснахме закуската.За обяд приготвям таратор,печено ярешко,картофено пюре и зелена салата.За вечеря ще опека кюфтета на грил тиган а за десерт имаме плодове.
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт май 01, 2012 1:59 pm

Привет веселушки, днес приготвих Печено пиле върху ароматни картофи,салата-от всичко свежо,зехтин и маслини,десерта е ягоди и шоколад.

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » вт май 01, 2012 2:31 pm

Привет да се запиша и аз :)
Сутринта се състезавахме с мъжо кой ще направи по хубави катми аз на тиган той на сача :clap: . Позабавлявахме се докато синчето спи а като стана естественно хареса катмите на тати :win
Обядвахме спагети с морски дарове , бистека /незнам как се казва тънка телешка пържола на грил тиган/ овкусена след изпичане със зехтин,лимон и настърган пармеджан. Салатка от рукола и настърган морков а десерта пъпеш.
За вечеря ще направя телешки винен кебап и ориз със грах за гарнитура. Смесена зелена салата /от тия с няколкото вида треви :) смесени в торбичка /. А десерта ще е крем карамел

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт май 01, 2012 4:00 pm

Да си кажа и аз - от разходки обядвахме на вън, но за вечеря пека агнешка плешка, ще задуша пресни картофи, ще има зелена салата, десерта торта с готови блатове.
Хубав ден :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » вт май 01, 2012 4:28 pm

Честит 1 май и от мен!!! по традиция на д нешния ден ядем печено месо сгарнитура .При нас свински бут ,пилешко печено с карофи на фурна ,зелена салата както и лека торта с бисквитен блат,крем и ягоди .Скоро не съм качвала снимки,така ,че ще пусна тия дни всичко заедно от Великденските козунаци +всичко останало...Ползотворен и успешен месец!!! :) :)

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт май 01, 2012 5:33 pm

Привет в новия месец :chef:

И ЧЕСТИТ ДЕН НА ТРУДА :flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2:

За днес у дома - Шопска салата, Рибена чорба, Вулканчета от кайма Ети. За десерт - Бисквитена торта /вместо бисквити - един изсъхнал козунак :wink: / :hungry:

Хубава вечер :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » ср май 02, 2012 8:56 am

Добро утро и от мен!

Закуската вчера беше Тарама хайвер с грис, на обяд довършвахме пилешката супа и яхния от зрял боб, а вечерта таратор, кюфтета на скара и Зеленчуци на тиган скара. Довечера сме на омлети и отново таратор и зелена салатка!
Приятен ден на всички!


Заключена