Как тече денят на Веселите готвачи? - Май '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Elti » пет май 25, 2012 12:29 pm

Здравейте, приятели.
Makaweli, първо искам да ти благодаря за линка. Добре, че го сподели, че за мен в този момент, така поднесена наготово информация е много полезна. Аз следях един друг, който в момент, в който ми трябваше (не помня точно за кой трус, че станаха много) просто отказа да зареди. И веднага се възползвах от този тук.
След това ти БЛАГОДАРЯ за съпричастността, както и на Вяра (vyra59), Миленка (milena75), ivkaa75, dianakatou, magi12311!
Ако ви кажа, че съм добре ще ви излъжа, но и да кажа, че съм зле пак е лъжа. Не знам как съм. Под постоянен стрес съм :( .
На 24.05 около 1:00 часа пак имаше силно земетресение и естествено пак не можах да се наспя. Останалата част от нощта и целият ден на 24.05 не сме усетили нови трусове, но вечерта пак се обади (точно да ми разбие съня). Нали сме в епицентъра и усещаме трусове дори с магнитут 2.
Днес сутринта пак го усетихме и беше по-силно, обявиха магнитут 2,8. Знам, че е нормално да има такива трусове, но ми действат на нервите. Изпадам в паника, когато се наложи детето или мъжът ми да отидат до някъде. Опитвам се да се разсейвам с любими занимания, но не ми се получава.
Чувам от приятели, че в кварталите с блокове пораженията са много повече, отколкото при нас. Нашата къща за щастие не е засегната. Имаме тук - там пукната мазилка, но малки фуги, не големи пукнатини. Повечето къщи в квартала, където живея, са устояли. Имаше паднали комини и керемиди, но като цяло няма сериозни щети.
Но хората са страшно изплашени. За нормализиране на нещата ще може да говорим сигурно след месеци (ако, разбира се, сега земята утихне).
Хайде, до скоро. Приятен ден и всичко добро!
Изображение
Моето блог-местенце - http://elti-spodeleno.blogspot.com
Моята facebook страничка http://www.facebook.com/SpodelenoOtKuhnataNaElti


Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » пет май 25, 2012 1:45 pm

Честит празник , на куц крак на учители, ученици и всички които се занимават с българска просвета и култура , да не забравяме и абитуриентите, които " могат да броят до 12 " :) :) :) , защото абитуриентските продължават.

Елти, радвам се че нямате сериозни проблеми.
Може да е след дъжд качулка, но препоръчвам и този изключително полезен сайт :

http://disasters.freehosting.bg/index_f ... esenia.htm.

И още малко за успокоение : От голяма важност е устойчивостта на земетръс на строителството. Това на първо място зависи от инженер проектанта, в последствие и от строителя. В България проектирането на сгради и съоръжения отдавна се извършва по утвърдени наредби - в случая Наредба №2 за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни райони” (в сила от 2007г.) Преди това е имало други подобни наредби.
КИИП от 2009 г. през 2 години провежда Балкански семинар по сеизмично инженерство в България под патронажа на МРРБ. Интервю с негов участник можете да видите тук
http://www.struma.com/otblizo/ako-pesti ... ame_25212/

В момента влезе в сила нова с повишени изисквания „НАРЕДБА № РД-02-20-2 за проектиране на сгради и съоръжения в земетръсни райони“, както и прилагане на Еврокод 8 - евростандарт .
Т.е инженерите проектанти отдавна изготвят проектите в съотвествие с тази наредба и с т.н. Карта за сеизмично райониране на Република България. Съществува и авторски надзор по време на строителството от страна на проектантите. Както и технически контрол от инженер проектант за даден проект и влизане на сградата в експлоатация.

Тъй като сте преживели този стрес, сте особено чувствителни и трусове които не се усещат , Ви правят впечатление .
Хубаво е след такива земетресения, да направите консултация с инженер конструктор, който да огледа къщата Ви и ако трябва да се правят някакви допълнителни укрепвания да Ви посъветва.
Добре е, че благодарение на по- горе казаното в България няма жертви.

Мога само да препоръчам сладичко или шоколад и дано всичко да свърши, засега. Природата е непредсказуема, но е хубаво когато всички са живи и здрави.

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » пет май 25, 2012 6:42 pm

Елти,съчувствам ти ,мила!Никакви думи не успокояват ,знам........

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб май 26, 2012 8:42 am

Добро съботно утро :) ,
хайде да си изпием поредното кафенце заедно и да му се насладим :) .
Миленка браво за успешно завършилата първокласничка Веси :thumup: ,
весела ваканция и безгрижни игри!
Маги, от това по-хубаво няма децата да са покрай тебе радвайм се :)
Дианка мила, пази се и дано на следващаият преглед нещата се нормализират от сърце ти го желая :thumup:
Elti,дано вече нещата се успокоят при вас,колко си добре само ти си знаеш,но поне нямата големи разрушения.
Бони, къде си хайде чакам си прекрасните мелодийки и песнички :D .
Днес,аз продължавам с приготовленията за довечернита гости за бала(вече последните),
ще пада шетане,но това са хубави поводи дай боже всеки му.
Хубав,усмихнат и слънчев ден!!!!
:flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1:


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб май 26, 2012 9:13 am

Добро утро!
Днес май всички се излежават. Най-после и аз ще имам удоволствието да ви поднеса сутрешното кафе!
Изображение

[youtube]http://youtu.be/hoataeHMXhc[/youtube]
Ивка, добро утро и на теб! Приятно е да си правим компания тук!
Тази сутрин слънцето се опитва да изгрее и да измести облаците. Дано сред вчерашния дъждовен ден днес да успеем да се насладим на лъчите му!
Желая ви топъл и весел ден!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб май 26, 2012 9:18 am

Миленче,прекрасно кафенце и страхотна песен си ни поднесла :thumup:

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб май 26, 2012 9:38 am

Добро утро приятелки!
Ивка, честит абитуриент! Желая му сбъдване на всички негови желания! На теб весело изкарване довечера с гостите!
Благодаря ви за кафенцета на теб и на Миленка, сядам с вас и аз сега.
Изображение
Елти, радвам се, че нямате сериозни поражения, а в съзнанието ти скоро няма да се махне това усещане и тази картина. Не знам какво да ти кажа, знам, че думите ми няма да те успокоят. Дано земята се успокои!
Желая на всички хубав и спокоен ден!!! :hug: :hug: :hug:
Дианка, стискам палци да се оправиш, дано новите лекарства ти подействат по-добре!
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб май 26, 2012 9:40 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/NADyiuOPflw[/youtube]

Добро утро :)

Миленка, Ивка, Верче, тук съм - сутринта имах профилактика на компа, антивирусната програма се обновява сума си време :wink:
Сега си пия кафето и се мотам в общи линии :roll: Трябва да приготвя обяд, да поошетам и така ...

Ивка, приятни приготовления и посрещане на гостите :thumup:

Хубав и спокоен ден на всички Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » съб май 26, 2012 12:30 pm

Здравейте!Днес е абитуриентският бал на племенницата ми и целият ми ден ще зает с приготовления за този празник!Приятен ден на всички!
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » съб май 26, 2012 10:21 pm

Благодаря за пожеланията и вниманието! :flow2: :flow2: :flow2: Вяра ,Ивка 75,Бони :hug:


Заключена