Какво сготвих днес - Юни '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Какво сготвих днес

Мнение от milena75 » пон юни 25, 2012 11:48 am

Здравейте! За довечера ще направя салата от зелен(по-точно жълт, ние му казваме райкин) боб с много чесън копър, оцет и зехтин. Ще напълня и пиперки и тиквички с кайма и ориз. Десертът от много време е все сладолед.
Лек и спокоен ден ви желая!


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пон юни 25, 2012 12:07 pm

Здравейте и от мен!
Снощи опекох свински дроб на грил-тигана, по-скоро направих друсан дроб, от който имаме и за обед, със салата и плодове за десерт. Вчера забърках и една страхотна домашна майонеза, която стана буквално за 20 секунди и много сполучлива. За довечера мисля да опържа тиквички и да панирам пиперки, пак с мисълта да има и за другия ден, че не ми се стои в тези жеги всеки ден до печката.
Усмихнат ден, :) :chef: ! :winkiss:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон юни 25, 2012 12:45 pm

Привет веселушки,днес -почивка,имаме доста чушки от вчера,десерта - диня,нектарини.Хубав и спорен ден.

Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » пон юни 25, 2012 5:53 pm

Здравейте момичета!Върнах се от работа и седнах да си почина.След малко ще сготвя пържени чушки с доматен сос и плочка сирене.Десертът ще е плодове и сладолед.Приятна вечер на всички!
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон юни 25, 2012 8:26 pm

Привет :chef:

За вечеря у нас - Салата домати и краставици с плочка сирене, Мусака /с добавка тиквички :wink: /. Десерта е Сладолед, Кайсии :hungry:

Хубава вечер :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Elti
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 678
Регистриран на: чет окт 08, 2009 10:07 pm
:: 31 рецепти от Elti
:: 1236 снимки от Elti
Местоположение: Перник
Контакти:

Мнение от Elti » вт юни 26, 2012 11:32 am

Отдавна не съм се записвала в темата, за това сега ще ви представя сборен отчет.
Зелен фасул с джанки, печени чушки. Паниран сладолед, но с по-различна панировка (подробно съм обяснила в блога - http://elti-spodeleno.blogspot.com/2012 ... st_15.html)

Изображение Изображение Изображение

Тиквички с елда и ориз
Изображение

Една много необичайна, от към продукти и технология сръбска баница, която не съм готвила аз, но беше в менюто.
Изображение Изображение

И едно меню от гостуване (не съм аз домакинята), но всичко беше достойно за снимка и не се сдържах :).
Изображение Изображение Изображение Изображение

И пак меню за гости ( вече на моя територия) - Свинско паприка на сач, с гарнитура от кюфтета :)
Изображение

Грис - халва със сироп от касис
Изображение Изображение Грис-халва 1, 2, 3, 4
Съжалявам, че се получи толкова дъъълъг пост, но надявам се да не ви е било досадно.
Хубав прохладен ден!
Изображение
Моето блог-местенце - http://elti-spodeleno.blogspot.com
Моята facebook страничка http://www.facebook.com/SpodelenoOtKuhnataNaElti

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт юни 26, 2012 3:12 pm

Снежи,всичко,което си представила изглежда прекрасно и в същото време съблазнително - аз си избрах Паниран сладолед.Днес при мен - Пържени чушки с подлучен доматен сос,десерта е диня и пъпеш.Прекрасен и спокоен ден момичета.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср юни 27, 2012 12:34 pm

Привет веселушки, днес приготвих - яхния от пресен зелен фасул, десерта е диня и нектарини.Весел и спокоен ден.

Viktoria_katrin
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 7
Регистриран на: пон мар 12, 2012 4:41 pm

Мнение от Viktoria_katrin » ср юни 27, 2012 3:53 pm

Здравейте мили дами аз съм нова тук но съм голяма почитателка на този сайт до сега никога не ме е разочаровал винаги когато се затрудня с темата какво да сготвя той е на среща хихихихи от днес бих искала и аз да се включвам в темите ви Нека ви споделя днес какво съм сготвила дано да ви допадне готвенето е голяма моя страст доставя ми истинско удоволствие правя го не по задалжение а защото ми харесва. Днес Патладжанени лодки: разделяме патладжана на пловина изваждаме вътрешноста му лодките ги слагаме в предварително загрята фурна до златисто след това запържвам лук морков кайма слагам или доматен сок или доматено пюре прибавям и остатака от патладжана който сме издалбали и чакам докато поизври домата след това палня лодките и слагам пак в тавата аз лично по мой вкус отгоре порасвам с пармеджано и запичам у дома това лятно ядене е едно от най обичаните има също любимата ми слата която не пропускам да приготвя Витаминоза пресни моркови цвекло зелена ябалка печени орехови ядки портокал лимонов сок зехтин за десерт желирано кисело мляко с плодове Киселото мляко се смесва със захарта и се разбърква желатинът се разтваря в студена вода според упътването на опаковката и се добавя към млякото плодовете се нарязват във форми по желание и се смесват с киселото мляко сместа се сипва в купички и се слага в хладилник за около 30 минути. Дано да ви е допаднало :)))

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср юни 27, 2012 6:55 pm

Привет :chef:

Снощи имахме за вечеря Задушени пилешки хапки със зеленчуци /картофи, тиквички, чушки, лук,чесън/ и соев сос :hungry:
За тази вечер пека Печена риба с горчица на грил тиган /Скумрия/. Салатата е Домати и краставици, а десерта - Кайсии :serve:

Хубава вечер :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена