Какво сготвих днес - Юли '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Diddka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 15
Регистриран на: ср юни 13, 2012 7:43 pm
:: 2 рецепти от Diddka
:: 27 снимки от Diddka

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Diddka » пон юли 02, 2012 7:52 pm

Здравейте!Днес не съм готвила,защото имам останало от вчера свинско с картофи и зеленчуци -гювеч,прибавих само десерта-сочни праскови,направих си студено мляко с нес кафе и седнах да си почивам в приятната компания на Веселите Готвачи и интересните им рецепти :) Спокойна вечер от мен!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт юли 03, 2012 1:04 pm

Привет веселушки, днес - изпържих чушки,приготвих и подлучен доматен сос,панирах тиквички по китайски - панировката е -150г.вода,200г.брашно,1яйце и четвърт чаена лъжичка бакпулвер- панировката е много сполучлива,могат да се панират с нея - патладжан,тиквички,печени чушки,а също така и хапки\ различни видове\.Всички продукти се разбиват заедно и се пристъпва към пържене.Десерта - плодове - диня,праскови и круши.Весел и приятен ден.

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » вт юли 03, 2012 4:21 pm

Здравейте и от мен! mami48, ще изпробвам този вариант за панировка, тъкмо имаме останали едни тиквички и ще ги оползотворим. А иначе за днес съм подготвила едни пилешки пържолки, които ги овкусих с къри и соев сос и после ще ги изпечем. Салатата я ясна, а десертът ще е мелба. :wink:
Хубава юлска вечер ! :chef:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт юли 03, 2012 6:49 pm

Привет :chef:

В това топло време зеленчуците са на особена почит :roll: Снощи приготвих Настъргани тиквички на фурна, а тази вечер в допълнение Задушено месо в тенджера под налягане /телешко/ :cook:
Студента се прибра за ваканцията - няколко дни беше "на диета", че го тръшна летния вирус, но вече е на подобрение. Голям глад си наложи по неволя :wink:
Десерта за нас ще бъде Кайсии, Малини, а младежа - без десерт :roll:

Хубава и спокойна вечер на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
Diddka
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 15
Регистриран на: ср юни 13, 2012 7:43 pm
:: 2 рецепти от Diddka
:: 27 снимки от Diddka

Мнение от Diddka » вт юли 03, 2012 8:38 pm

Здравейте :) Вечерята ни днес е пилешки пържолки,пържени картофки и салата от домати,за десерт-прясно сварено сладко от вишни.Спокойна вечер ви желая!

Melina
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 81
Регистриран на: пон фев 27, 2012 3:06 pm
:: 8 рецепти от Melina

Мнение от Melina » вт юли 03, 2012 9:27 pm

Привет момичета!Тази вечер приготвих арменска лятна манджа,карначета и салата от зелен фасул.Десертът ще е сладолед.Приятна вечер на всички!
Човек трябва да бъде достатъчно голям за да признае грешките си,достатъчно умен за да спечели от тях и достатъчно силен за да ги поправи!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср юли 04, 2012 12:52 pm

Привет момичета,днес се вихрих от рано в кухнята, резултата е - паниран патладжан\ вчера ви описах панировката\, панирани пилешки дробчета - със същата панировка, станаха страхотни, непременно опитайте с тая панировка - не отива много мазнина, а самата мазнина не потъмнява,направих салата, десерта е диня и праскови.Хубав ден веселушки.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср юли 04, 2012 12:57 pm

Melina,моля,би ли ми описала Арменската лятна манджа, просто харесвам всичко приготвено от зеленчуци.Благодаря ти предварително,моля,отговори ми.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср юли 04, 2012 1:04 pm

Melina, прощавай мила,видях рецептата в Моите рецепти, да, допадна ми, ще я пробвам в скоро време.Извини ме,че така се получи,грешката е моя.

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » ср юли 04, 2012 1:11 pm

Здравейте Веселушки!
Днес пак е много топло. Искаше ми се да изпържа тиквички, но реших по мързеливия начин - изпекох ги на фурна и ги залях с кисело
мляко, чесън и копър, направих салатка и купих кебапчета на скара. Нищо не ми се прави в тая жега. Това ще е за днес, утре повече.
Желая ви приятен ден Изображение
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Заключена