Чистота в кухнята

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
borissova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 79
Регистриран на: вт авг 07, 2012 10:13 am
:: 10 рецепти от borissova
:: 34 снимки от borissova

Re: Чистота в кухнята

Мнение от borissova » ср авг 22, 2012 11:32 am

Хей, привет момичета! Радвам се, че ви харесва темата. За мен хигиената е неразделна част от останалите неща. Досега бях на пазар в Лидъл, купих няколко препарата, тези които сте показали тук. Наистина са качествени и на доста ниски цени. Днес съм си отредила деня за основно почистване :) Хайде лек и спорен ден! В София днес ще е адска жега. :wink:
"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." /Елин Пелин/


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » ср авг 22, 2012 11:52 am

Тези препарати от Лидл не съм ги ползвала, май ще ме зарибите :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср авг 22, 2012 2:58 pm

И аз като Неви не можех да си представя кухнята без дъска :) Някак си има нещо уютно и първично в дървото, а и усещането при рязане е много по-приятно/привично. Но сега като свикнах с другите - нямам проблем :)
Маги, в гумата на пералнята гледам винаги, защото там веднъж ми беше влязъл един чорап и от тогава все поглеждам като свърши програмата. Но явно преди чорапа беше попаднала някаква монета и беше ръждясала, и ръждата просто не се маха от там... Но още по-гадно е чекмедженцето на пералнята! Него също го вадя да го мия, че и то ми беше мухлясало преди, като не знаех, че изобщо се вади :ooppss: :roll: Абе на много неща се учи човек с годините :whistle:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
borissova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 79
Регистриран на: вт авг 07, 2012 10:13 am
:: 10 рецепти от borissova
:: 34 снимки от borissova

Мнение от borissova » чет авг 23, 2012 7:36 am

Добро утро, милички! Вчера от 12 до 16 ч. не съм си сядала на д-то, лъснах всичко. И....към 16 ч. започнах да готвя, та до 18 ч. Универсалният препарат от Лидл е просто върха! :clap:
"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." /Елин Пелин/


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет авг 23, 2012 6:50 pm

:thumup: :thumup: :thumup: Браво на теб! И аз трябва да се мобилизирам и да пристъпя към голямо чистене... в неделя ще ми идват гости и просто е наложително вече... :whistle:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пон авг 27, 2012 12:27 pm

Дайте някакви идеи за измиване на загоряло около котлони плоча... много ме мъчат моите :thinking1:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пон авг 27, 2012 1:00 pm

Аз използвам обезмаслители, откакто ги открих с тях чиста около котлони, фурна и лицеви части на печката, вече са по-безопасни и даже ръкавици не слагам :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » пон авг 27, 2012 1:04 pm

Xeni,пробваи със сода бикарбонат .Иска малко повече търкане ,но става почти перфектно.Ако искаш вземи си препарат за почистване от Лидл,на фирма W5,в жълта опаковка е кремообразен и не е абразивно.Успех :thumup:

Потребителски аватар
borissova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 79
Регистриран на: вт авг 07, 2012 10:13 am
:: 10 рецепти от borissova
:: 34 снимки от borissova

Мнение от borissova » пон авг 27, 2012 1:04 pm

Ефикасен 100 %, горещо ти препоръчвам:
Изображение
Намазва се с препарата котлона и се оставя да действа за 10 мин., след това загорялото само пада!
"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." /Елин Пелин/

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » пон авг 27, 2012 1:05 pm

Какво е обезмаслител? И дали би помогнало за дълготраен нагар около котлоните - не е много, но по никакъв начин не мога да го измия, с различни препарати пробвах без успех... пък и не мога да използвам абразивни гъбички, че ще се надере метала...


Отговори