Как тече денят на Веселите готвачи? - Август '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от mami48 » чет авг 23, 2012 5:40 pm

Ей,Нинка, много зряло и компетентно изказване -да, точно така е,но нещото,което ме прави щастлива, е,че тук жените не са забили нос в прането или запретнали ръкави над гозбите, а са едни прогресивно и трезвомислещи личности,браво,направо съм горда с момичета като Нинка.Иче, има ли развитие в състоянието на детенцето, пиши.


magi12311
началник печка
началник печка
Мнения: 190
Регистриран на: нед авг 15, 2010 5:52 pm

Мнение от magi12311 » чет авг 23, 2012 5:45 pm

Здравеите момичета.Искам да си кажа мнението за работещите в чужбина.Аз както знаете съм в Гърция.Не е кои знае какво.,като култура ,порядки ,навици и интелект са много ,ама много назад от българите.НО.....едно голяяяямо НО.Казват какво искат и когато го направиш така както трябва освен заплащането ,винаги са ми давали и нещо отгоре.Когато идат нашенци по нивите...гърците хранят ,има винаги готвено,винаги има кафе,вода безалкохолно.Никога никои работодател не си е позволил лукса да те изгледа на криво ,че пушиш,или че си поседнал да починеш 5 мин.Тои знае че плаща на час и от тебе зависи дали ще вземеш пари за 8часа или за 7.Винаги съм казвала,,по добре с криза в Гърция отколкото без криза в България.Само се моля дано работодателите в България да се осъзнаят ,а управниците да изковат закони в полза на работещите,за да задържат младите в родината,поне те да не бягат.АЗ маи се отплеснах доста.Пожелавам ви прекрасна и прохладна вечер :thumup:

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » чет авг 23, 2012 8:08 pm

Маги,съгласна съм с теб.Преди години,работех в едно българо-гръцко дружество,и трябва да ви кажа,че българите се отнасяха с нас,като с говеда.То не бяха истерични крясъци,то не бяха уволнение,седяха ни над главите,дори докато обядвахме...и какво ли не още,че и грозни и цинични думи...не ми се говори...Докато,гърците,дори забележка да ти направят,знаят как.
Много наши близки са извън страната и мога да давам примери и случки от тях,поне до утре.Скоро,например,посрещах момче "син на наши приятели от провинцията",което беше 11 месеца в Дания на работа.Та,за това време си беше купил лаптоп,мобилен телефон,дрешки и други младежки принадлежности плюс 20 000 лева чиста пара.Като всеки младеж и той не се е лишавал от забавления,но,ако е в България,дори и кафе да не пие,тези парички няма как да ги спести.Сега замина заедно с татко си.
На мъжа ми приятел,тук имаше два кредита и с години,мизеруваха и страдаха от това,че неможеха да изплатят лихвата им,камо ли самия заем.Рискува човека и замина за Кипър.За кратко и парите на банкат върнаха и кола си е взел от там и най-важното,че изтегли съпругата си и двете им дечица.
Много,много са хората,които обръщат гръб на Родината и изчезват навън.
На мене отначало ми беше много странно,защото сме нещо като дежурни на аерогарата,за да посрещаме близки и приятели.Все си мислех,че ще е за последно,но всеки път ме изненадват,като ми отговарят,че тук са за малко,без абсолютно никакво страдание или носталгия.
И,когато,преди време ги питах "Хора,какво става,нали тук е вашата Родина,не ви ли е тежко,че отново я напуската???"
Отговорът им беше "Нашата Родина е там,където се чувстваме пълноценни,спокойни,можеме да разчитаме във всеки един момент на всички институций,че не чакаме да дойде последния срок за плащането на сметките и най-важното,че децата ни,там са щастливи и защитени!"
След такъв отговор,как да питаш отново!?
То си им личи.Така е!Не бих могла да искам да се върнат при нас.Това означава да открадна щастието им.А и те,така са се закотвили,вече и с по две къщи,с магазини,с други приятели.....Остава само,да им пожелая,да са живи и здрави и да продължават да следват мечтите си,защото те имат този велик шанс.А,нашите скромни желанийца и мечтички,остават като все още мъждукащи въгленчета,в огъня,който изпепелява,иначе,прекрасната ни България...
И всяка сутрин,отивайки запъхтян на работа,да се помолиш на Господ,дано и днес шефа е на кеф,за да имам смелост,да вляза в офиса му и да го помоля за аванс,че заплатата ми от триста лева,едва покри сметките.
Въпреки,да знам,дежурният му отговор "Спестявай бе,човек,какво е това разхищение!?Пести,пести!Иначе,никога няма да имаш.Аз,така ако разхищавах,е-е..." И след един час,същия този шеф,да го чуеш,как се хвали пред секретарката си:"Вчера,излизах със сина в Южния парк и опаткахме 150 лева!"
А,ти,скапан до болка от работа,се прибираш и с нерви,но и с много любов,слагаш боба да ври,обръщаш се към иконата,стиснал загрубелите ръчици на сърцето си и Благодариш на Господ,че с негова помощ,тази вечер,ще има семейна вечеря.....И децата,ще си легнат ситички.

Само едно ще кажа,че всичко това,което изписах и маркирах в червено,за съжаление е истина.Случи се пред очите ми.

Обичам България!!!
След като страдам заедно с нея...........
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » чет авг 23, 2012 9:46 pm

Лека нощ, милички :winkiss: :night: :music: :wine: :heart:
Изображение
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет авг 23, 2012 10:12 pm

Нинка, напълно съм съгласна с всичко, което си написала. За кой ли път си давам сметка, че всеки има своя път и го следва. Всеки има различни критерии и мерки, но все пак си казвам, че ние идваме на тази земя за да "научим уроците си". Има нещо предопределено, за да се родим тук и сега, в тази България. Разбира се, че правото на свободния избор е на всеки и всеки от нас сам кове съдбата си.
Затова когато някой заминава или се връща ми е интересен погледа му и размислите за тук и "навън". Ние също сме ходили в чужбина, но само на екскурзия, стаж, бригада. И винаги нещо ме тегли обратно тук ...
Мъчно ми е като виждам, че толкова млади, умни и успешни хора заминават и градовете и селата ни се изпразват, и болниците ни остават без лекари, и училищата без ученици, но ... това е живота ...

Много мисли се въртят в главата ми, но сега ви казвам СПОКОЙНА НОЩ И СЛАДКИ СЪНИЩА :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
i4eto3421
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 892
Регистриран на: пон ное 16, 2009 3:10 pm
:: 89 рецепти от i4eto3421
:: 507 снимки от i4eto3421

Мнение от i4eto3421 » пет авг 24, 2012 6:32 am

Ауууууу,Нинка,какви са тези тежки думи .Докато четох сълзите ми капеха :cry: :cry: :cry: .За съжаление си много ,много права.Това е самата истина.
Добро утро мили.Бобчо вече е без температура,на антибиотик е.Кашлицата е намаля драстично.
Хубав ден на всички.

Потребителски аватар
lady_LANA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 555
Регистриран на: ср окт 20, 2010 4:37 pm
:: 98 рецепти от lady_LANA
:: 177 снимки от lady_LANA
Местоположение: Гърция

Мнение от lady_LANA » пет авг 24, 2012 6:46 am

Добро утро, приятелчета :) :coffee: Весел слънчев ден ви пожелавам :sun: :music: :giflo1:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
"Когато не ти остане нищо друго ,освен любовта,само тогава разбираш ,че любовта е достатъчна!"

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет авг 24, 2012 7:42 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/ZRr9nQWJDxc[/youtube]

Добро утро :)

Иче, Ани, :hug:
Иче, радвам се че Малчо е по-добре - дано бързо да оздравее напълно :thumup:
Сядам с моето кафе :coffee: - днес по-рано :) Докато е още хладничко мъжете се качиха да боядисат покрива на гаража, че ламарината е започнала да ръждясва.
Отново се очертава един мнооого горещ ден :roll: Днес ще обърна внимание на къщата и ще се позавъртя в кухнята - ежедневие :wink:

Желая ви хубав и позитивен петъчен ден с много усмивки и добро настроение Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пет авг 24, 2012 8:19 am

Добро утро :)
Иче, радвам се, че детето е добре, в тази жега температурата изтощава повече.
Нинка, много си права за работодателите тук, въпреки че лично аз не съм се сблъсквала с такива, а само съм чувала. За живота и работата в чужбина нямам лично наблюдение, може би съм от малкото, които нямат роднини и приятели вън от България и съм доволна, че е така....за сега. Не знам на сина кога ще му писне ( те младите са по-нетърпеливи) и ще духне на някъде :(
Ох, какви мисли от сутринта, а е петък вече. Хайде на кафе
Изображение
Лик ден :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » пет авг 24, 2012 8:34 am

Изображение
ДОБРО УТРО! МНОГО СТЕ РАНОБУДНИ ПРИЯТЕЛКИ. И АЗ СТАНАХ РАНО, НО ПРАВИХ ЗАКУСКА ЗА ДЕЦАТА, ЗАРЕДИХ ПЕРАЛНЯТА
И СЯДАМ С ВАС НА КАФЕНЦЕ. :coffee: ПРИЯТЕН И СЛЪНЧЕВ ПЕТЪК :sun: :sun: :sun:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Заключена