Как тече денят на Веселите готвачи? - Октомври '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от milena75 » вт окт 16, 2012 11:24 am

Здравейте!
Нареждам се и аз в градината с Ивка и Дидка за късно кафе :D .Тази седмица се очертава хубаво време с много топли и слънчеви дни, нека да им се насладим :sun: :sun: :sun: , че не се знае после какви ли дъждове ще дойдат.
Днес моите хора ме оставиха да поспя, а мъжът ми заведе детето на училище. От вчера е първа смяна и й е много трудно ставането.
Дианка, със закъснение честит рожден ден на Параскеви, да ви е жива и здрава и да ви създава много хубави емоции!
Дидка, честит празник и на Алекс! Да расте весело и щастливо дете и да радва мама, татко, леля и всички около себе си!
Бони, много ми хареса кораба :thumbsup: !
Наталия, пожелавам ви приятна почивка! Да разказваш като се върнеш къде сте ходили.
Ние с детето в неделя бяхме на екскурзия, организирана от училището. Посетихме Плиска и Мадара. За мен специално беше много интересно. Винаги съм знаела, че Плиска е първата столица на България, но нямах представа, че до преди сто и осемнадесет години това не е било известно и всички са смятали, че първата столица е Преслав. Чешкият математик Карел Шкорпил, чиято втора страст е била археологията, при своите разкопки е открил града. В началото учените даже не са разбрали, че е български, защото е бил много развит за времето си, с изградена водопроводна и канализационна мрежа, с военните си укрепления и с голямата базилика, която с размерите си 100м. на 30м.е била най-голямата християнска църква на Балканите. Останките от някогашните величествени постройки предизвикват гордост и истинско родолюбие у всички, които решат лично да „се запознаят“ с предците си. Първоначално никой не е знаел как се нарича града, но впоследствие намерили колона, изписана от хан Омуртаг, на която са описани събитията от онова време и е посочено, че ханът живеел и управлявал от Плиска. По времето на хан Крум градът е билр опожарен от император Никифор Геник, но после е бил отново изграден от Омуртаг. Плиска е градът, в който са били покръстени българите в християнската вяра. Тук през 886 г. Княз Борис І е приел и учениците на на създателите на славянската писменост братята Кирил и Методий. За мен Плиска е онова ключово парченце от миналото, без което историята ни като народ и държава не може да бъде разказана и би било хубаво да се види от всеки българин. Не напразно тя е включена в един от стоте национални туристически обекта на България. Пожелавам ви ако не сте ходили в най-скоро време да я посетите!


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » вт окт 16, 2012 12:13 pm

lilav buket+kafe stilno.jpeg
Добър ден и от мен,сядам да пийна едно,горчиво кафе с компанията,защото досега от сутринта прах килими и при 30 гр. и търкане .... :eek: това е възможно най-доброто,което мога да направя....хем и да си почина малко.Искрени благодарностти към МАМИ,БОНИ,НАТАЛКА,МИЛЕНКА .ДА сте здрави и Вие ,и семействата Ви. Благодаря за пожеланията !!!След малко започвам чистене ,имам доста гладене ,трябва да успея колкото мога до обяд ,защото очаквам и учителка по английски и ....да не ме свари "по бели гащи" :ooppss: DIDURANKA,да ти е здрав,радостен и винаги усмихнат племенника МИЛЕНКА,миналия път,когато си бях в БГ. и ние посетихме Плиска и Мадара ,почувствах се много горда ,децата останаха изненадани и приятно впечатлени,също и от паметника на хан Аспарух за 1300 г. от основаването на бг.държава,един ,голям монумент в Шумен,който доколкото разбрах тая година сенуждае от ремонт и трябва голяма сума....Дано се намират средства,за да се пази историята ,защото всички ние сме преходни ,но тия паметници остават завинаги,за да напомнят на малки и големи ,на държавници и политици,че БГ. не е от вчера и си има своето лице не само на Балканите,а в световен план.Извинявам се,но на моменти патриотизма крещи отвътре...На всички лек и приятен обяд! АЛЕКС,Честит Рожден Ден !!!
DETSKI_35.jpg

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » вт окт 16, 2012 12:55 pm

Здравейте,мили момичета!
Ето ме и мен!След като преминахме,през няколко варианта на грип,достойно ме удари и гнойна ангина и забележете,за трети път,в рамките на два месеца и половина.Според мен,имунната система,е в пълен срив и само да мина покрай някой настинал,неизбежно съм следващата.Омръзна ми,да ходя само по лекарски кабинети и в аптеки.А пък от НОИ,сигурно са си направили план-график с данните ми.Ако ме няма един месец на "линия" ,може и да си помислят,че вече съм се "излекувала" съвсем.За там,болнични листове,май не се издават :wink:
Та...така...Само неприятности.Е,Слава Богу,че няма жертви...

А,във форума,не се появявях,защото нямах нет.Не го плащах,защото малките сладурковци,започнаха да водят ужесточени борби,кой да е първи,кой да е втори,пък и големи хакери станаха напоследък.То,не е лошо да разбират,но пък чак толкова,няма нужда.Аз си стоя,зад моята теза,че книгите дават много повече от това,което може да ти даде чичко Гугъл,леля Нета,стрина....
Аз,на пет годинки,едва ли съм си мечтала за такива приключения.За мен,а и за съседските деца, игрите,свободата да тичаш на воля,да вземеш стотинки,и да отидеш в сладкарницата,на майка ти с токчетата,за да те забележат всички,и важно,да седнеш на най-централното място,за да си изпиеш голямата халба с боза и излапаш сладката баклавичка.
Измислените историй,които си фантазирахме,разпределяхме си роли от сериалите,които ги излъчваха по ТВ-то...особено ярки са спомените ми за "Седморката на Блейк".И до днес,като се сетиме за сцените,които правехме на улицата,ни става толкова мило,е и много смешно.
Ех,спомени,спомени.....За мен,си остава доброто старо време!


А,сега ви каня на обедна трапеза.Заповядайте!
Изображение

Изображение

Хубав и сладък ден,с много усмивки!
Обичам ви!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт окт 16, 2012 1:28 pm

НИНКА, привет миличка, много, много се радвам,че отново си при нас,жалко,че те натиснаха тия простудни и вируси толкова рано - не унивай, всичко ще се оправи,горе главата, ще ги победиш.ДИАНКА,голяма пъргавелка си - рано, рано, изпрала килимите :clap: :thumup:.МИЛЕНКА,толкова точно и хубаво си описала всичко :thumbsup: ДИДКА - ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН на малкия АЛЕКС - да е жив и здрав,пожелавам му щастливо и безгрижно детсво- :baloons: :gift: :baloons: :flow2: :cake: :flow2: :celebrate: :celebrate: :celebrate: :winkiss:


rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » вт окт 16, 2012 2:08 pm

:clap: :clap: :clap: на всички Аз пак съм тук Извоювах си отпуск до края на седмицата и се залавям за работа
Освен с черпака другото хоби ми са цветята , та се залавям с тях, да използвам хубавото време
Весел и усмихнат ден :giflo1: :giflo1: :sun: :sun: :sun:
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » вт окт 16, 2012 10:38 pm

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН НА ПАРАСКЕВА!ЖИВА ,ЗДРАВА И ЩАСТЛИВА!
Мерси за пожеланията,сестра ми най-вероятно ще ги прочете сама.Всъщност тя ми каза за ,,Веселия готвач,, ,но не пише.
Нинка ,много се радвам,че си добре вече и си сред нас!
Лека нощ! :night: :hug:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср окт 17, 2012 7:13 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/MUt5M2It2CA[/youtube]

Добро утро :)

Диди, да ти е живо и здраво племенничето Алекс - щастливо детство и весели игри му пожелавам :cake: :gift: :heart:

Нинка, радвам се че оздравяхте - вземи нещо имуностимулиращо. Идва зимата и е добре да се подготвиш, че пак има вируси и вирусчета :thumup:

Миленка, чудесно е че вече си добре - вземай и ти нещо, да си подготвена за зимата :hug: Чудесна екскурзия сте направили с Веси :clap:

Наталка, весело изкарване на пътешествието - ще разкажеш после :)

Кате, Дианка, rusowelka51, Ивка, Верче, :hug: :hug: :hug:

Хубав и успешен ден на всички Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср окт 17, 2012 7:15 am

Добро утро,мили приятелки,хайде на :coffee: и да започнем бодро един прекрасен ден - за мен лично е така - моята дъщеря си пристига след осем месеца - чакат ни прекрасни дни заедно.Прекрасен ден на всички вас. :winkiss: :sun: :winkiss: :flow2: :flow1: :flow2: :hug: :hug: :hug:

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » ср окт 17, 2012 7:23 am

Мими, сигурна съм че ще си прекарате чудесно
Весел и успешен ден на всички
Изображение
Сега съм на кафенце и после ще правя пак рачел за децата
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » ср окт 17, 2012 7:42 am

Добро утро :chef:
Мили приятелки, благодаря за кафенцата, милите думи и оптимизма, с който ни зареждате! Една :hug: от мен :giflo2:
Изображение
Сядам с вас на :coffee: Нинка, стягай се и да те виждаме по-често при нас :hug:
Хубав ден мили момичета :sun:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Заключена