Как тече денят на Веселите готвачи? - Ноември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
nikoline
началник печка
началник печка
Мнения: 78
Регистриран на: пет фев 18, 2011 11:40 am
:: 2 снимки от nikoline

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от nikoline » нед ное 04, 2012 5:46 pm

Ивелинка, къшната работа край няма, но момичетата са прави, трябва да си даваш почивка и да намираш време за себе си. Не забравяй, че си нужна на семейството ти най-вече здрава. :hug:


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед ное 04, 2012 10:59 pm

Мами,наистина не подозирам,за да ми го казваш :) Но съм сигурна,че ако се осъществи ,освен теб ,ще зарадва и мен .Наистина ,няма невъзможни неща ,мила! :love: РАЛИ,и аз така правя ,по 2 ,по 3 пъти докато се получи или .....докато продуктите ми свършат и навсякъде е затворено. :yee: и по принуда се отзовавам в леглото. :chef: Не случайно народа е казал:"Повторението е майка на знанието" или на опита....И в един момент му хващаш цаката....Браво и на теб ,а утрец пиши за резултата. :clap: ИВКА,много и красиви снимки ,голям и интерен празник ,нещо рядко за моите представи ,много ме впечатли с всичко ,което са направили в Севлиево ,няма да изброявам поотделно ,браво на всички,които са се постарали празника да остане незабравим ,от малки до големи и догодина ,предполагам с нова сила.Бях чувала ,че две дини под една мишница не се носят ,две тикви събраха ли се под една мишница ?! :wink: Тиквата ми е любима ,от тиквеник ,печена и тук ,опитах и готвена и в плънка ,заедно с яйце и сирене и пълнена ,заслужено има право да и се празнува празник! Благодаря ти ! Стига за тая вечер ,сънчо пак ни кани ....и добре,че го прави ,иначе .....цяла нощ ще тропкаме.Лека и спокойна нощ!!! :night: :heart:
kalinixta.jpg

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед ное 04, 2012 11:40 pm

Добър вечер, милички!

Ей сега се върнах и съм наяраво ГРОГИ! Седнах да вечерям, ама чак ми е усилно да дъвча и се отказах... :confused:

Ивка, мила, много красиви снимки! Браво! Насладих им се обстойно! Благодаря за споделения празник!

Иве, да познах кея в Несебър, макар че точно такъв не го помня, но познах брега зад него, южния плаж на Новия град и Равда. Когато аз бях дете, кеят вече беше бетонен.

Нинка, разгледах из нета и намерих следното:

Петна от бъз се махат най-добре с амонячен разтвор (Ammoniumhydroxid, Salmiakspiritus). Покапва се за известно време с разтвора, а след това се кисне в смес от мътеница (Kærnemælk) и лимонов сок. Накрая се изпира както си переш винаги. :thinking:

Друг начин бил да се накисне във вода, в която е варен стар фасул. :thinking:

Пак друг начин е с боракс (Boraks), прави се както с амонячния разтвор.

Дианка, станал е десерта, ще кача рецептата като намеря време :)

Милички, оставям ви сега, имам да върша още работа... Утре ще излизам рано, не знам дали ще намеря време изобщо да ви пиша, но все пак ще си мисля за вас :D
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед ное 04, 2012 11:47 pm

Лека нощ :)
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » пон ное 05, 2012 4:07 am

Здравейте, приятели!

Бони, Рали, така е, нямаме власт над природните стихии, остава да се надяваме и молим да не ни засягат тежко и фатално.
Иве, браво на теб - дори и малко време да ти е останало за почивка, дано е достатъчно да си отпочинеш, а защо не и да се насладиш на малкото време останало за теб. За себе си мога да кажа, че когато реша да се отпусна, да оставя малко нещата на самотек, не мога да си почина пълноценно, безпорядъка ме дразни и не ми дава покой :). Мога да си почина едва тогава, когато съм въвела ред, та дори и да не остане време за мен, то удовлетворението от свършената работа ме зарежда. А пълноценна почивка наричам тази, която е извън къщи. Имам предвид на приятно място без никакви задължения като готвене, чистене, пране... Мъжете ме слушат, но изобщо не ме чуват :). Това не е толкова зле, защото все пак оставам в впечатлението, че ме изслушват. Аз съм другата крайност - нямам търпение да изслушвам, прекъсвам ги и си продължавам моята си песен :). Да, грижа се за бебката, но покрай празниците и неучебните дни през този и следващия месец ще се виждаме по-рядко. Но пък хубавото е, че ще мога да отдам нужното внимание на моето момче.

Спирам да ви занимавам със себе си.

Въпреки, че не пиша всеки ден, ви чета и наслаждавам на поднесените кафета, музика, оптимизъм...

Успешна нова седмица!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон ное 05, 2012 4:35 am

400238_505714492796893_1112060964_n.jpg
Ведро Ноемврийско утро Приятели!
Кафето приатига :)
С тихи стъпки пристъпва утрото!Мастилено синьото небе се обагря в леко розово!
Започва един нов ден и прекрасна Нова Седмица!
Желая Ви да е пълна с усмивки и много късмет!
Благодарете от сърце за всичко хубаво,което ви се случва!
Помолете се всеки следващ ден да бъде още по-хубав и успешен!
Късмет и Благополучие през Новата Седмица!Усмихнат Понеделник!

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » пон ное 05, 2012 5:28 am

Добро утро и от мен
Благодаря за пожеланията Ивка :hug: :hug:
Отпивам глътка кафе и дим да ме няма
Желая ви усмихнат ден и седмица :sun: :sun: :sun:
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон ное 05, 2012 8:46 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/LNy8r-ZgKgQ[/youtube]

Добро утро :)

Днес пия кафето си по-късно по обясними причини :coffee:
Ивка, rusowelka51, вие отдавна сте изпили вашите кафенца и сигурно се трудите усилено :roll:

След малко ще се отдам на домакинска работа - времето е разкошно навън. Ще започна с прозорци и пердета от хола, а после докъдето стигна :wink:

Хубав и усмихнат ден и успешна нова седмица на всички :sun: :rainbow: :heart:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пон ное 05, 2012 8:51 am

Добро утро и от мен :)

Все пак успявам да седна с вас на кафе, защото успях да измоля брат ми да ме закара на срещата, което става за 15 минути. Иначе с трамвая щях да съм на път около 45 минути, прекачвайки се 3 пъти :eeek: :roll:

Чета, какво са написали повечето момичета тук, относно това кой кога успява да се отпусне.
Ще ви кажа с няколко думи, какво ми беше казала моята прихоложка относно точно този "феномен", как се заформя и закотвя в съзнанието на един човек неспособността му да релаксира. Пример:
Малко дете отива при майка си, която тъкмо готви.
- Мамо, мамо, виж каква картинка ти нарисувах!
-Аууу, много е хубава, пиле! Леле, каква е шарена! Ама я си виж пръстчетата,бе злато, целите в боички!
Детето отива и се измива. Отива при майка си, която още е при тенджерите.
-Мамо, ама виж какво точно е на картинката!
Майката поглежда набързо:
-Това жираф ли е? Ми той е много хубав бе, мамо! Браво на теб! А боичките прибра ли?
Детето отива, прибира боичките и се връща при майка си:
-Ама, мамо, виж какво прави жирафът!
Майката:
-Той като че ли лети, а? Голяма фантазия имаш! А четките изми ли?
Детето измива четките.
-Мамо виж къде лети жирафът!
-Това замък ли е? Много е сполучлив! Масата обърса ли?
Детето обърсва масата. После сигурно му бива напомнено да прибере блокчето. После да си смени изцапания пуловер. После да го сложи в прането. И т.н.

Така в още в ранна възраст бива вкоренено, че за да те похвалят за картинката ти, не е достатъчно да я нарисуваш. Не, за да ти похвалят едната картинка, трябва да си свършил един билюк неща, всичко наоколо, което всъщност са съвсем други задачи, за които едно дете също трябва да бъде похвалено. Аз нарочно не споменах пола на детето, но е жалка действителност, че в 3/4 от случаите по този начин майките се отнасят към дъщерите си. Жената винаги трябва да свърши повече от мъжа, за да му е равна. И най-вече неща за общото благо, свързани със сървиса :wink: " Бъди добро момиче, донеси на татко си пантофите! Разтреби чиниите от масата! Помогни на майка си да разтребите! Занеси на батко си чист пуловер!"
Идеален вариант на ситуацията с рисунката би била:
-Мамо, виж каква картинка нарисувах!
Майката се обръща, оставя за момент печката да бъде печка, оттегля се с детето настрана, разглежда и оставя да и бъде обяснена рисунката. Хвали, целува поощрява. Връща се на печката и оставя детето известно време да се наслади на похвалите. Тогава го извиква при себе си и го подсеща да си почисти работното място, изброявайки, какво има да се свърши. А когато детето почисти, го хвали и за тази изпълнена задача.

Доказано е, че това чувство на постоянно напрежение е нездраво, а освен това, когато знаеш, че трябва да лъснеш всичко, преди да седнеш на спокойствие (и с надеждата, че хората ти ще го забележат и ще има похвала :wink: ), задачите са като планина пред теб и са по-скоро неприятни. Защото какво означава "да свърша всичко"? Това е толкова мъгляво и субективно, че в никакъв случай не е ВСИЧКО това, което действително има да се върши. И никога не е наистина "всичко". Каквото за Йоана е всичко, може в очите на Ивка да половината, а в очите на Катето преувеличено. Какво като си измила плочките в банята? Аз пък не бих седнала, ако не съм избърсала вратите И рамките на вратите ОТГОРЕ :wink: Друга можа да си мисли: как може Бонка да седне на кафе, като не е измила первазите? (Имах комшийка, Бог да я прости, ВСЯКА сутрин бършеше первазите от външната страна!) :D Така че и УДОВЛЕТВОРЕНИЕТО от СВЪРШЕНАТА работа е насадено чувство, коя работа и в какъв размер има да се върши, не е нещо регламентирано, а се състои само в главите ни. Защо трябва да оправя всички чекмеджета наведнъж, които така или иначе оправям два пъти в годината? Ако оправя днес 2, утре 1 и вдругиден 1, няма ли да са оправени?

По-важно е да си обръща една жена внимание, а "тя къщната работа никога не свършва" (така че няма как да я свърша :D ) Когато всеки ден се върши по нещо, къщата се поддържа жива и в ред, без да трябва да се прави да изглежда, сякаш не живеят хора в нея. Малкият, личен безпорядък, оставена книга, чаша или обиците ми, са нещата, които правят къщата дом и му придават личния характер :love:


Ох, (въъъъййй :tongue: ) много стана, въпреки, че исках да е накратко :ooppss: :D При мен това май не е възможно :ooppss: :roll:

На всички желая успешен старт в новата седмица, заобиколени от добри и положителни хора :thumup:

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пон ное 05, 2012 9:44 am

sutr.kafe romanti4no.jpeg
Добро утро и успешна седмица ,мили Веселушки!!!ИВКА,РУСОВЕЛКА присъединявам се към кафетата ви,поднесени както винаги с усмивка и хубави пожелания.Днес , имах друга програма ,но малките са в къщи ,някакви избори ще имат учителите им и всичко се променя.Ще се занимавам явно с домакинство (готвене,каймата ми е готова и каква гарнитура ... :? още не съм измислила,мнооого гладене и една прахосмукачка и съм о.к.) Все се опитвам да живея за моето искам ,а не за чуждото трябва ....и ако успея удовлетворението,което изпитвам е неописуемо. :yee: Трудничко ,разбира се ,но значение има ,че не се отказвам...и продължавам. :) РАЛИ,браво ,не се и съмнявам ,че нямаше да се справиш! :love: Сега ,като грижовна мами ,отивам да приготвя закуска .Моите са много сложни ,правя бг.закуски ....ям си ги сама ,ядат зърнени различни с мляко или по едно мляко с какао и това е.Виви поне опитва ,напр.опита попара смасло и сирене ,и когато не харесва яденето ,иска попара ,иначе баници и питки ,мекици,бухти си ги хапвам аз,също каня една моя приятелка от Варна поне да дебелеем заедно ,защото напоследък много ми дойде .Ето,РАЛИ прави гимнастика сутрин ,а ние .... :ooppss: Баща ми лятото се учуди ,какви са тия деца ,които не хапват хляб , може и да е прав ,но много рядко ,освен сандвичи и тостери.Майката е виновна.......беше извода,че не съм ги научила.Хубаво ми е с вас ,но трябва да отивам ,народа се размърда и е на крак... :wink: Лек и приятен ден!!! :sun: :heart: :music: :flow2: :flow1: [attachment=0]kofa s cvetia.jpeg[/attachment Току-що , виждам,че РАЛИ е писала и съм напълно съгласна с написаното.Всичко това,което описва е бективно и всеки дом е различен ,както сме и ние хората ,различни .Колкото до идеалното,идеални неща в живота не съществуват, пък нека да не бършем прах по3 на ден и да личи ,че в домовете ни се живее,неса само за показ.БОНИ,добро утро ,чуваш ли,миличка?! Ох,децата ще се бунтуват ,но ще допиша...Имах едни познати ,канят ни на вечеря .....на масата сме ,аз още преглъщам госпожата започва да събира трохите ,за да е всичко идеално ,за да не се изл;ожи....ами всичко бе хубаво,но на мен ми мина и апетита и ми се развали настроението,ами затова е маса и трохи да паднат ,и всичко,което може да се случи ....някак ми се стори ,че всичко е показно и не ми хареса.Затова ,домакини,успокоите топката ,защото жените трябва да сме перфектни във всичко ...Усмивки и много усмивки!!! :)


Заключена