Провал в кухнята! [2]

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Re: Провал в кухнята! [2]

Мнение от steffanell » вт ное 13, 2012 3:32 pm

Е моята братовчедтка опече кекс без да е сложила брашно и се чуди защо не се изпича кекса.


Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » вт ное 13, 2012 7:35 pm

Рале,че си е за яд,спор няма,но докато четях разказа ти,се смях от сърце.Много сладко приключение.Каква е пълната рецепта на този десерт?Ако не те затруднява,те моля да я напишеш.
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт ное 13, 2012 9:23 pm

Да си кажа и аз - майтап, майтап, но "На чужд гръб и сто тояги са малко" :eeek:
Само като си представя колко яд е - намислено и провалено, изхвърлени продукти и нервички на въже :(
Рали, съчувствам ти миличка :hug: :hug: :hug: Дано повече не ти се случва или поне по-рядко :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт ное 13, 2012 10:22 pm

Мили момичета Бони, Нинка, Наталка, благодаря ви за съчувствието :D :love: Като отмине ден и аз мога да се смея на нещата, ама ако знаете, какво ми беше... То момченцето тамън му замириса на хубаво и аз го хвърлих сладкиша, после пак зауха къщата на канела, а аз му давам армаган съвсем друго! Резиииииил :D :D :D


Цвете, кекс без брашно е някакъв сладък омлет предполагам? :tongue:

Нинка, ето рецептата Мойшавена
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Мнение от steffanell » ср ное 14, 2012 6:02 pm

След 3 месеца отсъствие в моята кухня,първото нещо което почнах да правя беше козунак резултата беше плачевен ,ококорих очи и си казах голямата специалистка по козунаци и го изхвърлих ,при втория опит смених маята увеличих двойно резултата беше пак същия питка,смених брашното и третия път резултата беше плачевен изпаднах в стрес,все пак реших да го опитам преди да го изхвърля,и така открих къде ми е грешката вместо 150 гр. захар аз съм слагала по 300 гр.Сега съм доволна и в седмицата правя по 1 козунак за чудо и приказ.Сега ми е смешно но тогава много нерви изхабих.

Потребителски аватар
sissil
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 62
Регистриран на: ср ное 04, 2009 6:41 pm
:: 5 рецепти от sissil
:: 26 снимки от sissil
Местоположение: Alb.( Valencia) España

Мнение от sissil » пон ное 19, 2012 12:26 pm

Момичета, съчувствам ви и в същото време съм се смяла. Не съм останала по- долу от вас. Реших да правя фъч по моя рецепта. Всичко готово изпекан е нормално вече идва време за глазурата. Бързам аз да я направя за да може десертът да е готов преди да се преберат всички. Започвам с глазурата всичко си слагам както му е реда и изведнъж се обръщам и виждам глазурата плува в масло :o какво е станало. :gaf: До сега не се е получавало така никога стана топка :eek: . Добре, ще се прави нова глазура. Направих новата стана всичко добре залях фъча и си викам вместо да хвърлям провалената глазура ще си я хапнем така с лъжички или вилички кой както му е удобно. Решавам аз да опитам първа преди да е свършила та да си остана на сухо , опитвам и :yup: глазурата солена. Тогава светна лампата объркала съм захарта със солта. Изхвърлих си я прилежно в буклука без никой да разбере. :whistle:

Изображение
Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон ное 19, 2012 12:48 pm

sissil, от сърце се посмях на твоя случай - случва се, какво да се прави, важното е,че приемаш всичко това с чувство за хумор :thumbsup: :winkiss: :giflo2: :music: :music:

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пон ное 19, 2012 2:08 pm

sissil,не си сама в провала в кухнята.Аз ако тръгна да пиша за моите ще се наложи книга да издам.Толкова са много. Най-скорошните са на един кекс забравих да му сложа олио, а на една мусака сложих толкова много вода,че вместо мусака то заприлича на чорба. И още много ли много са моите провали.Но се случва и на най-перфектната домакиня.Весел ден.

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пон ное 19, 2012 4:40 pm

Преди време с колежките си правихме кафе, те пият и плюят пък аз гледам и не вдявам какво става, а те сложили сол вместо захар, а аз го пия горчиво и за това нищо не разбрах, ама голям смях падна :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
SIBEL_82
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 11
Регистриран на: пон юни 20, 2011 8:35 pm
Местоположение: bruksel

Мнение от SIBEL_82 » вт ное 20, 2012 12:50 pm

ах, моми4ета да ви разправям снощи по-никое ми се прияде мляко с ориз ,реших се и по4нах :clap: свари се , по4ти готов рекох да го кусам стори ми се малко без захар хванах пакета и щедро изсипах полвината ,нека да е сладък, казах си аз ве4е готов разпределих го в купи4ките поистина малко и се реших да хапна :hungry: не можете да си представите какъв невероятен сладко солен вкус се е полу4ил :eek: децата легнаха да се смеят , е по засрамих се малко :ooppss: и изсипах ориза в кофата ,ве4е знам ще гледам пакета преди да го ползвам.


Отговори