Какво си купих днес [2]

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Какво си купих днес [2]

Мнение от Sirena » пет дек 07, 2012 10:17 am

Кате, честита придобивка, много сладки приказки около диванчето, приятна отмора и весели мигове :clap:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет дек 07, 2012 11:40 am

:winkiss: НАТАЛИ,благодаря ти мила. :hug: :flow2: :hug:

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет дек 07, 2012 2:31 pm

Честито ви, момичета!
Много хубави снимки с камерата, Наталка, много уютни моменти на дивана, Кате!
Аз напоследък много се раглезих и взех да купувам често-често... Но в моя защита трябва да кажа, че са все необходими неща, все за дома или за общо ползване :wink: :roll: :ooppss:
Но една покупка направих... ха-ха, за нея просто трябва да ви разкажа :wink: :D
В Барселона, съвсем наблизо до Парк Гюел, има няколко магазинчета за сувенири. Парк Гюел е дело на архитекта Гауди и това, което го прави колоритен, са мозайките, изработени от отпадъци от местни грънчарници. Така че сувенирите, свързани с парк Гюел, са все мозаични. Ние ходихме на два пъти в парка и при втория път решихме, след дълга дискусия, да си купим нещо за спомен. Ако щете вярвайте, но в дискусията аз бях тази, която беше против, а Филип настояваше. Накрая склоних аз, но с уговорката, че аз ще го избера сувенира, за да не е много скъп! Филип клони към... шопахолизъм, все купува и все някакви скъпи неща, което никак не е нужно! И така влязох аз, ама то магазинче, ум да ти зайде! Красоти невероятни. Най-евтините неща около 20 евро. Е, добре. Реших аз, че ще е една чиния от тези, дето се закачват на стената. Имаше в преобладаващо червено, сино и зелено. Червената най=ми хареса, бяха закачени една над друга, цена 22 евро. Никак не е малко, ама... хайде! Показвам аз на продавача коя чиния искам, опаковаха ми я, сложиха ми проспектчета и т.н. и ми казват: 52 евро моля! Аз се стъписах за секунда, а зад мен - опашка. Питам пак колко, че може да ми се е причуло :confused: Да, бе, точно 52 евро иска човекът! Аз се осмелих и му казах, че пише, че са по 22. Да, ама не. ОТ 22 пишело, и 22 евро е синята, 45 е зелената, а 52 червената. Взеха да ми обясняват, в какво се състоели разликите. А опашката почна да шуми нетърпеливо. И какво да правя... взех си чинийката и се изнесох. А Филип и Патрик ме чакат и ме гледат очакващо. Можете да си представите как все още ме будалкат с тази чиния! Златна излезе! И кой да я купи? Най-пестеливата от тримата! Голям срам и голям смях!
Сега ще ви покажа.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение


A това е чинията ни, със сигурност ще ни напомня за Барселона :D :D :D :D

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет дек 07, 2012 2:57 pm

РАЛИ,страхотен магазин,Боже,направо онемях,а чинията е много красива,не съжалявай,че си я купила,нека краси домът ви и да създава уют и топлина,честито миличка. :clap:


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пет дек 07, 2012 3:17 pm

Чинията е прекрасна, а в магазина бих се забравила
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
steffanell
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 48
Регистриран на: нед ное 15, 2009 9:47 pm
:: 79 рецепти от steffanell
:: 575 снимки от steffanell

Мнение от steffanell » пет дек 07, 2012 8:05 pm

Рале чинията е много красива честито ти и напълно разбирам преживяното от теб, но това е номера на продавачите винаги пишат по-ниските цени.На мен същото ми се случи това лято в Гърция видях на витрина много красиви бански с цена 30 евро,избрах най - красивия и мъжът ми отиде на касата да го плати , продавачката е опаковала банския казва честито и подава касовата бележка и казва 100 евро,аз реагира бързо и остро за цената че на витрината е 30 а не 100 ама то само долнището е 30 евро а горнището е 70евро идеше ми да и ударя един шамар и и казах че не го искам.но мъжът ми го плати каза ми честито и друг път да не му създавам такива проблеми държала съм се неприлично аз излязох виновна .Така имам бански за 100 евро и още ме е ЯД. :thumbsup:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет дек 07, 2012 9:06 pm

Кате, честити нови мебели - ползвайте си ги със здраве дълги и щастливи години с много гости и на сладки приказки :clap:

Рали, чинията е много красива - радвай й се и й се наслаждавай. Ако беше разбрала истинската й цена в началото, сигурно нямаше да си я купиш. А после като се върнеш в Германия може би щеше да си кажеш "Защо ли не си я купих!?" :? Просто така е трябвало да стане :)

Цвети, виж при теб си е направо търговско насилие - не обичам такава силова търговия, но явно за някой е нормално :thinking: Дано да е хубав банския :wink:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пет дек 07, 2012 11:23 pm

Честита камера,Наталка,да запечатвш много и красиви моменти.Ах,МАМИ ами коя ли жена не обича промяната в къщи ,а и функционалността ,да си здраваи все така да доставяш радост за окото и уют в къщи.РАЛИ,ето още един повод Барселона да ти остави незабравим спомен :love: ...Правила съм и аз такива покупки .....и аз обаче разсъждавам като теб ......за в къщи или за общо ползване ....но в интерес на истината е изключително красива .Здрава да си и да сервираш твоите красоти в нея.ЦВЕТИ,така е в Гърция за жалост.....или трябва да пазаруваш по намаленията .....но ако ти харесва ,не съжалявай ,здрава да си !Моя нов бански тая година го купих от Варна .....хареса ми качеството ,но ....магазинерката не зная защо ?!ме помоли преди да пробвам втория да си оставя дамската чанта или да я отворя на излизане от пробната.......направо главата ми се напълни с кръв от нерви и......дъщеря ми недоумяваше какво става .Така и не разбрах какво целеше ,но втори не купих .....и ми стана много обидно....разгледа какво имаше из чантата ми .....отгоре и даже не пожелах нищо ,излизайки....а смятах да купя още един и разни неща ,които ми харесаха.Накрая подхвърли гузна,че много крадяли .......Боже мили ,какво ли още ще чуя?!

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » съб дек 08, 2012 3:22 am

Честити нови придобивки на всички!
Наталия, чудесен подарък си получила!
Кате, нека новите мебели ти създават уют и удобство!
Рали, сувенира е прекрасен!
Цвети, и тук банските костюми се продават поотделно, и в началото тъкмо се зарадвах, че не са толкова скъпи, но после видях, че всяко парче си има отделна цена.
Дианка, и в Америка доста се краде от магазините, но никой не би ти проверил чантите. Преди време работех в магазин и ни обучаваха как се реагира, ако се забележи кражба - трябва съвсем деликатно да се намекне...
Веднъж пред очите ми една възрастна, напудрена баба, която си купи 10 календари-тефтерчета, най-безцеремонно след като ги плати си "задигна" още едно и си тръгна. Останах като гръмната и не можах да реагирам :eek: Ума не ми го побира.

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » съб дек 08, 2012 7:57 pm

Ето с какво се сдобих и аз - инструменти, необходими при изработване на захарни цветя:
Изображение
Реших да пробвам да си ги купя на търг по интернет, който свършваше в 3 часа през ноща. Преди да легна, сложих една цена и реших, че не си заслужава да стоя будна и да видя дали ще успея да ги купя. Казах си, че ако случайно се събудя ще погледна какво се случва. Събудих се в 2:30 и видях, че някой ме е натдал. Тогава заложих на следващия комплект и си легнах с мисълта, че отново няма да съм аз купувача. На сутринта видях, че цената се е вдигнала и съответно аз съм отпаднала. Казах си - следващия път. Малко по-късно мъжът ми си провери пощата и ме уведоми, че и двата комплекта са мои :o . Ама и аз съм един купувач - какво съм правила, какво съм гледала, ама така е, това ми е първата покупка по интернет и изглежда, че нищо не разбирам :). Е, сега имам един розов и един син комплект :D . Ако някой има нужда от такива джаджи, с удоволствие бих му подарила единия комплект.
Изкуших се и си поръчах и формички за цветенца, листенца и др. джунджурийки.


Заключена