Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » пет дек 14, 2012 8:18 am

Добро утро весели :chef:
Присъединявам се към прекрасната компания :D
Дианка, дано усещаш нашата добра енергия, в такъв момент е необходима. Знам, че се разкъсваш от грижи за всички и се опитваш да си навсякъде, дано всичко скоро благополучно приключи, за да си отдъхнеш. Кураж, мила :hug: :hug: :hug:
Пете, жалко, че сега няма да се видим, но времето е пред нас, винаги ще има и други възможности.
Аз също нямам вече търпение за неделя, добре че остана само събота да мине, днешния ден не го броя, той вече започна :D
И за добрия старт на деня по чайче от мен
Изображение
Хубав и слънчев ден, веселушки
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет дек 14, 2012 10:54 am

Добро утро, милички!

Дианка, мила, надявам се днес новините да са още по-добри! Ежедневно описваш, колко уморени са и децата на края на деня. Няма ли възможност да останат при приятели? Особено сега, през уикенда, когато не трябва да ходят на училище, би било голяма отмяна за теб, ако приятели ги вземат за няколко дни. Много стрес ще ти отпадне и много време ще спечелиш. Естествено, не знам какви са социалните навици там. Тук това е съвсем ежедневно нещо, деца да си гостуват с преспиване, по този начин много родители се сприятеляват още в съвсем ранна възрастна децатат си. Ако за теб е неприемливо и само ще те стресира - приеми, че все едно нищо не съм предложила :)

Кате, много съм любопитна за снимковия материал! Малкия сигурно е голяма вихрушка :D

Йоанка, непременно да ми кажеш какво стана с количеството, както го говорихме ли е? Харесва ми тортата ти, семпла и свжа :)

Миленка, както винаги активна и положителна, благодаря ти мила :)

Ивка, как прекара на козметика? Трябваше да направиш снимки "преди" и "след" :wink: :winkiss:

Бони, надявам се ухото ти да е добре и да си прекараш чудесно :)

Както и другите, които ще се срещнете :) Представям си ви, всяка с по една играчка за елха, как се озъртате първо да се познаете, хихи :D :wink: :tongue: А после какви ли сладки приказки и усмивки, и настроение ви очакват! Такива блайнд-дейтове са чудесни, насладете се на времето, което ще прекарате заедно!

Ние вчера голяма акция стартирахме, която спокойно може да се впише в графа "провали" :D :D :D Три жени с три малки деца и една торба бисквити, корави като камък и грозни, ама гозни :D :D :D
За мое оправдание трябва да кажа, че не аз замесих тестото. На мен в последния момент ми се обадиха от ресторанта, че много, много, много, много им била нужна моята помощ :thumdown: В 12:00 часа! Като пристигат гостите, които са резервирали преди 2 седмици!!! И така, аз рботих, а двете кокони направили тестото и го сложили да се охлажда! Направили четворна доза, да има, това е около 3,5 кг тесто! :whistle: :roll: Присъединих се аз, почнах да го разточвам и да изрязвам бисквитите, тестото малко се ронеше, но все пак ставаше. Обаче като го сложихме във фурната, хахахаха, бисквите се "разтекаха" и ни елхички, ни снежинки, ни камбанки останаха, хахаха :D :D :D Направо се свързаха една с друга! Стана едно голямо НИЩО! :D Споглеждаха се двете като .. няма да казвам като какво ;) Уж щяло да е маслено тесто, обаче едната сложила бакпулвер, на другата й се видяло сухо и сложила още една доза масло :confused: , пак не им харесало, сложили и две яйца, сланало мокро и добавили нишесте..... :cry: :wink: :wink: :wink: Обаче ухаеха страхотно! Поне това! :tongue: Извахме ги и ги разделихме по едва личащите ръбове. А като изстинаха съвсем.... :roll: кокал! няма шанс да си гризнеш, директо час при зъболекар можеш да си направиш! :D :D :D Обаче аз геройски опекох повече от половината от тестото, 7 тави направих! Остатъка го дадохме на Клаудиа за армаган :tongue:
Забърках аз ново тесто, обаче то пък се оказа.... абе не знам какво се оказа, дали не го оставих да се охлади достатъчно или нещо друго, не можеше да се оформя. Сега е в хладилника, може би днес ще намеря време да направя нещо по въпроса. Вчера все пак изрисувах няколко обезформени ехички със зелена боя и оставих Яви да ги украси. Поне детето да си прекара добре :tongue: А двамата най-малките, Адриан и Георгия, направо бяха пощръкляли от превъзбуда! Такова скачане, такава игра, хахаха, смели сме се с глас! :D :D :D :D

Това е от нас, днес в 12:00 часа ще дойдат майстори, а после в 18 часа слизам долу в ресторанта. Отивам сега да пека блатове :D

На всички приятен ден, последния преди уикенда! Желая ви приповдигнато настроение и много приятни емоции :love:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет дек 14, 2012 11:58 am

532004_304405063002853_1772120324_n.jpg
Добро утро за мене,а
добър ден за вас :)
ето ме тук с моето кафе след снощният банкет,
преди час се излюпих,та взехме да приказваме с нашето Рали и се отплеснахме,
то станало обяд,тази Ралка е много позитивна и хубаво се посмях с нея :D
Напомних на Дидка за срещата,но не знам дали ще присъства :)

Днешния ден е мостът между минало и бъдеще!
Днес можем да изхвърлим всичко ненужно и да сложим едно ново начало!
Днес можем,да мечтаем,пеем,да се смеем точно днес можем да направим всичко,което сърцето поиска,защото вчера е минало!
Затова прегърнете днешния ден,направете го магичен и незабравим!
Споделете го с любимите си хора!Късмет пред идващите Светли дни!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет дек 14, 2012 1:47 pm

Рали,меко казано вихрушка,току -що си тръгнаха от нас и познай,събори ми елхата,буквално я опустоши - сега, наново я украсявам,всичко се търкаля по пода,нямам думи,това е Уди кълвача,но затова го обичам много,има много живец в него,усмихнат,лъчезарен,абе слънчице,това е нашият Антон.Рали,много се посмях на вашата предколедна одисея,все ще измислите нещо да приготвите,не се съмнявам в теб.Ивка, както винаги много оптимизъм има в твоите пожелания,вече съм прегърнала днешния ден,но повече бих искала теб да прегърна и да ти кажа -ИВКА, ти си невероятно позитивен човек,много си мила.Прекрасен ден и на вас сладурчета,после пак ще се видим на следобедно кафе.


Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет дек 14, 2012 1:49 pm

Кате, виждам те,
приятно украсяване мила :)
Хубав следобед!
:hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет дек 14, 2012 1:54 pm

:clap: :winkiss: :giflo1: :winkiss: ИВКА,благодаря ти мила.

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пет дек 14, 2012 3:14 pm

А сега на следобедно кафе ви каня аз:
37109_435711223163336_1272496484_n.jpg

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет дек 14, 2012 3:21 pm

Ивка, ще ти правя компания :winkiss: .

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет дек 14, 2012 4:46 pm

И аз :)

Смятам да кача снимките на бисквитите тук, а не в провала, от уважение към труда на моя невероятно креативен племенник Явор. Но все пак ще можете да видите, че ние "сме си оставили ръцете" :)
Между другото, като се топнат в кафето са екстра бисквитите :wink: направо можете и да се почерпите :D :D :D

Заповядайте :D

Изображение

Изображение

Изображение
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет дек 14, 2012 5:40 pm

Какво им е на бисквитите? Много са си хубави :) ! Браво на майсторите, най-вече на Явор :thumup: !


Заключена