Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от ivkaa75 » ср дек 19, 2012 6:08 pm

Здравейте момичета :) ,
ние тук не сме с много сняг даже пътя е кишав,
а моята половинка днес е на Шумен,Велики Преслав,
сега ми се обади,че остава да спи там невъзможно му е връщането,
пътят е затворен при Търговище изобщо е било нещо страшно там,
а като ви чета и вас и от синът във Варна какво е ужас,
дано се пооправи.
Тиха и спокойна вечер, приятели!
598600_488780624493961_1991246284_n.jpg


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » ср дек 19, 2012 6:53 pm

Ехооо, тук съм - добре че разкошният ми съпруг изрина маса сняг да дойде да ме прибере :love: Днес цял ден вали и вее, доста страховитичко си е :roll:

Дианка, живеем на 13-тия етаж и затова когато има силен вятър ти се струва, че блока се отклонява от оста си, простира ще излети и усещането е все едно че си в ракета :D Как сте вие у дома - как е най-голямото ти момче, възстанови ли се и как са резултатите? А свекърът ти, той прибра ли се у дома и как е здравето му? Дано да сте здрави и всичко да остане в сегашната година :thumup:

Николинка, добре си се завърнала при нас :hug: Да ти е живо и здраво детенцето, да успява в живота и да му върви във всичко, с което се захваща :celebrate: :podaryk: :zwyncheta:

Рали, красиви цветове си избрала - дано скоро да стане ремонта :thumup: Пак че се е проявил проблема сега, макар че правенето на ремонт през зимата си е цяла одисея. А ако си завършила всичко, наместила си и изведнъж като започне зимата се прояви - тогава си е жив ужас :(

Ивка, по-добре да остане да спи в хотел мъжа ти, отколкото да пътува - така е по-безопасно.

Нинка, къде си мила - пиши поне с два реда как сте???

На всички момичета - топла и спокойна вечер :wine: :heart: :night:

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср дек 19, 2012 9:24 pm

Бони,браво на твоето момче - истински джентълмен :clap:, така постъпват истински обичащите мъже.При нас също е доста зле,много наваля,а сега върви към замръзване - утре ще е страшничко за ходене, нашите момичета от Варна са в ужасна ситуация, дано преодолеят успешно всичко това :thumbsup:.Ивка, не се притеснявай миличка,разумно е постъпил съпруга ти,поне е на топличко.Лека вечер на всички. :winkiss: :night: :winkiss:

Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср дек 19, 2012 9:25 pm

Здравейте, момичета!
При вас е люта зима, но дано да няма бедствени положения. Тук вчера духаше вятър, не много силен, но успял да прекъсне интернета. Снощи докато си чатихме с една приятелка и изпращахме снимки, връзката се загуби. Казаха, че има повреда и след малко вече работеха по отстраняването й.
Рали, мила, бях започнала да се притеснявам за теб - на мен ми се стори цяла вечност отсъствието ти. Описала си много точно и добре ситуациите относно чужд и роден език. Питаш ме дали с някаква цел в класа, в който е сина ми са само момчета. Не, просто така се е случило. Това е една програма към училищата за деца, които имат някакви "проблеми". Проблем ми се струва силно казано, може би е по-точно деца, които се нуждаят от някаква помощ. При нас проблемът е езика и изразяването. Детето разбира и двата езика, но ние не можем да го разберем :) . Смесва двата езика, произношението е неясно. Лекарите ни насочиха към тази програма. Направиха му хиляди тестове, на които той се справи много добре (в някои отношения дори е много над очакванията за неговата възраст) и казаха, че няма никакъв проблем и не могат да го приемат. Междувременно вече бяхме започнали да ходим на логопед и нейното мнение е, че има нужда от допълнителна помощ. Отново се обърнахме към училищата, наложи се да свикаме комисия и най-накрая се съгласиха с нас. Аз не се притеснявам, но колкото по-навреме се обърне внимание, толкова ще му е по-лесно за в бъдеще. Преди изреченията му бяха 2 думи на български 3 на английски. Сега вече разграничава двата езика и когато говори на български ме моли да му превеждам някои думи от английски. Някои от децата имат проблем с характера - не харесват да споделят играчките с другите деца, други обичат да са лидери, трети са затворени в себе си и др. Като гледам повече са момчета, изглежда, че те са по-проблемни :)
Извинявам се, че ви отегчих!
Дианка, и на мен ми е трудно понякога да се изразя на български, особено когато е някаква терминология, понякога ми идват наум първо английските думи и после се опитвам да намеря точната дума на български и се затруднявам. Не мисля, че бихме могли да забравим родния език.

Лека и топла нощ ви желая!


Потребителски аватар
sladki64e
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1888
Регистриран на: пон сеп 21, 2009 6:34 pm
:: 20 рецепти от sladki64e
:: 582 снимки от sladki64e

Мнение от sladki64e » ср дек 19, 2012 9:42 pm

Николинка, да е живо и здраво детето ти! Да постига успехи във всяко начинание!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет дек 20, 2012 4:24 am

532492_463610773695186_194044983_n.jpg
С наслада да отпием глътка Утро!
Нов ден,нов шанс да постигнем жадувани неща!
Чудесата са за очи, които виждат,уши,които чуват,сърце,което усеща и ум,който вярва!
Позитивните чувства изграждат!Негативните рушат!Ние сме тези,които решаваме как да се чувстваме!
Чувствайте се щастливи и радостни!Заредете се позитивно и изживейте един Вълшебен ден!
Чистата мисъл поражда действия на Любов!Нека мислите Ви бъдат чисти,като детски усмивки!
Желая Ви чист на мисли и доброта ден!Каня Ви на кафе да се, чувствате още по-добре!
Благословен Празничен ден!

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет дек 20, 2012 4:26 am

20 Декември - Игнажден / Пламенен ден /

Почитаме Св. Игнатий Богоносец - един от
най-добрите ученици на св. апостол Йоан Богослов.
Денят е наречен "Полязов ден или Млада година."
С Игнажден се поставя началото на Коледните
празници и е свързан обичая полазване, предвещаващ
каква ще бъде Новата година.

Празнуващи: Игнат, Игната и техните производни:
Игнатий, Игно, Игньо, Иго, Игон, Ига, Игнатка,
Игне, Искра, Искрен, Игнасия, Игнасио, Огнян, Огняна, Пламен и Пламена.....
Честит празник на именниците и празнуващите
днес, със здраве да си носите името!
Хубав ден и весел празник на всички!
61454_436775886388149_785744782_n.jpg

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » чет дек 20, 2012 4:29 am

Сега разбрах,че съпругът ми Пламен има имен ден!
Да ни е виж и здрав все така да си ни гледа и обича,
да си носи името с гордост и чест!!!
А сега да ви почерпя:
481718_458289220894008_140900039_n.jpg
542699_10151159022861275_356469263_n.jpg

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет дек 20, 2012 7:06 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/SBnsE94yJmc[/youtube]

Добро утро, мили Готвачета :chef:

Ивка, благодаря за кафето и прекрасната почерпка :coffee: ДА ТИ Е ЖИВ И ЗДРАВ ПЛАМЧО, НЕКА ИМЕТО МУ НОСИ КЪСМЕТ И УСПЕХИ И ДА СЕ МНОЖИ :heart: :wine: :gift:
Дано по живо по здраво се прибере в къщи до довечера и да празнувате заедно :love:

ДА Е ЧЕСТИТ ПРАЗНИКА НА ВСИЧКИ ИМЕННИЦИ И НА ТЕХНИТЕ БЛИЗКИ :flow1: :flow1: :flow1: :flow1: :flow1:

Музикалния поздрав тази сутрин е новата песен на ЙОРДАН СТУНДЖЕВ в изпълнение на ТОНИ ДИМИТРОВА :music: :music: :music:

Хубав и усмихнат мразовит ден на всички Изображение

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет дек 20, 2012 7:16 am

Добро утро,мили момичета - снежно и озъбено,но много красиво.Ивка, ЧЕСТИТ ИМЕН ДЕН на твоят съпруг -Да е жив и здрав, много щастие и радост да изживеете заедно и много лични успехи за Пламен. :gift: :celebrate: :baloons: :celebrate: :wine:.Да пийнем по чаша ароматно :coffee: за добър старт на деня,дано бъде много успешен и спокоен за всички вас,мили приятелки. :zwyncheta: :eleni: :elha: :eleni: :zwyncheta: :emotshejna: :santa: :emotshejna: :emotshapka:Бони, сега те видях,благодаря ти за песента и кафето,хубав ден мила.


Заключена