Как тече денят на Веселите готвачи? - Декември '12

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Makaweli » съб дек 22, 2012 9:35 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/mN7LW0Y00kE[/youtube]

Добро утро :)

Верче, и аз съм тук - благодаря за кафето :coffee: Пия вече второто и се ровя тук-там :roll:
И аз започвам домашното суетене - яхвам метлата и на трета :D Имам да чистя, да сготвя за обяд, да простра прането и ей такива битовизми. Какво да се прави - ежедневие ...
Затова пък Коледния дух лека полека ме завладява - вчера си купих и аз като Ани поднос с Коледни мотиви и още един светещ гирлянд. Днес ще го окачим на прозореца - другите са на елхата :wink:

Ивка, радвам се че младежът ти е вече у дома - нека се веселят децата :dancing:

Нинка, щом компа вече е ОК, обаждай се по-често - липсваш ни :love:

Ани, сега ти се изгуби - как сте миличка ?

На всички ви желая хубав ден и приятни Коледни приготовления :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta:

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » съб дек 22, 2012 10:24 am

Здравейте момчиета
Верче Бони присъединвам се с кафето
Днес смятам да не излизам Снощи си докарах колата и понеже се върнах по рано поошетах и днес нямам много работа освен да готвя
Желая ви приятен ден :hug: :hug: :hug: :hug:
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб дек 22, 2012 11:24 am

190005_506043322761898_1438131489_n.jpg
Ето ме и мене момичета :)
доста поспах,но си починах добре
днес си пия кафето за по дълго време с вас,
ние днес ще украсяваме,че още се мотаем нещо :tongue:
нарекли сме си днешният ден за украса :elha:
Бони,Вяра и Таня :hug:

Наближава много специален ден Рождество Христово!
В тази светла,звездна нощ ще се роди Любовта!
Ще се роди Истината!
Слава на Бога във висините и мир на земята между човеците,в които е Неговото Благоволение!
Да!Бог отново ще се роди и ще донесе мир на земята!
Нека бъде мир в твоето и моето сърце!Нека бъде мир на Земята!
Нека има мир между хората!Време да споделите спомени,желания,подаръци и надежди!
Споделете ги с тези,които се грижат за Вас и Ви обичат!Весели Празници!
:emotshejna: :zwyncheta: :emotshejna: :zwyncheta:

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » съб дек 22, 2012 1:35 pm

Привет, момичета :) :) :)
Днес поспах повечко, че имах нужда от мързелуване. Сега си пия кафето във вашата компания и се натройвам за домакинстване
Изображение
Днес имам само пране и готвене, пазаренето го оставям за утре на мъжа ми, само трябва да изготвя списък.
Хубав ден и не се претоварвайте :)
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » съб дек 22, 2012 1:58 pm

koledni svesti.jpg
Добър ден ,виждам изпили сте сутрешните кафета ,а аз сега сядам ....Замирише ли на Коледа ....трябва и да посетим магазините .Вчера бях в училище ,децата приключиха и получиха оценките за първия срок ,по-вече от доволна съм ,след обяд на покупки - месарски магазини ,супер маркет и разни дреболии и ....времето хвръкна ,дойде ми на гости и приятелката ми от Варна ,кафе ,сладки приказки и.....освен ,че се стъмни стана време за вечеря..Уговорката ни бе днес да пообиколим магазините ,по-точно за бельо и детските .Получих и първия коледен подарък от приятелката ми ,чудесен сутиен на италианската фирма "intimissimi ",разкошен и цената му "леко пареща".....Между другото приятелката ще се омъжи на 12 .01.2013г. и уж излязохме за сутиен за сватбата ....получих подарък аз и разбира се ,направи и на себе си същия подарък .Много си я обичам ,защото е един от най-близките ми хора ,при това българка тук на острова ,винаги си помагаме в трудни моменти и нейните радостни мигове ги усещам като мои. :love: Търсихме и официална рокля за дъщеря ми ,обиколихме много магазини ,облича горката,съблича и накрая ми вика " Да пийнем някъде по нещо ,уморих се и ......имаше право .В тая възраст на почти 12 г. не зная какво да вземем ....от една страна не е малкото момиченце ,от друга не е и толкова голяма госпожица и направо съм много объркана ......колкото до цените ,друга история ....под 40 евро ,няма нещо по-свястно ....всичко всекидневно ....така,че иска по-дебел портфейл ...и въпроса е от практична гледна точка колко пъти ще се облече ...Сега се прибрахме и веднага излязоха с баща им да посетят представление на жонгльори ,магове и разни други ,а аз съм с вас ...колкото до роклята ще излезем отново ,защото краката ми се умориха доста .По централната улица е един хаос .....мноооого народ ,магазините пълни на фона на Коледни песни ,витрини ,разни дядо Мразовци ,една овчица с агънцето си (горките) ,импровизирано както някога се е родил божия син ,в сламата и дотях самото раждане на Христос ,вечер сигурно ще е чудно ,осветено навсякъде ,музика по улиците и какво ли още не .....и аз се вънах току-що и трябва да запретна ръкавки и да стана домакиня .....по точно да си вляза в истинската роля ,хубаво е навън ,имаме нужда и от това ,но сега и аз,като Бони ,започвам с битовизма (много ми пасна ,тая дума),освен това са ми пристигнали и поръчките от Tupperware ,и ме очаква един малък хаос .Миналата седмица ,не се похвалих ,но сега ще споделя ,че бях отново на ниво и първа ,получих бонус и много подаръци ....коя ли жена не се радва на удобства в кухнята ?! :chef: ами и аз не оставам назад ,нормално е ......мнооооого работи ви разказах ,ИВКА,радвам се че варненеца ще е в къщи ,до семейството си ,БОНИ,и твоите юнаци да се приберат по-живо ,по-здраво ,НИНКА,най-сетне си отново тук ,отсъствието и топлината ти ми липсваха .... :love: На всички лек и спорен ден ,гответе ,чистете ,приготвяйте се и не забравяйте ,да се усмихвате ,независимо какво вършите ,целувки на всички !!!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :eleni: :eleni: :elha: :eleni: :eleni: :emotshejna: :snejenchovek: :emotshejna: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб дек 22, 2012 5:02 pm

Момичета,,радвам се,че настроението при всички е празнично - сега се прибрах и бързам да ви видя,сега съм щастлива,че сте добре.При мен е същото - тичане по магазини,чистене,готвене,но ми е много приятно да върша всичко това,е....малко съм уморена,но нали затова е нощта, ще си почина и утре отново и пак.Прекрасна вечер,мили момичета. :clap: :thumbsup: :clap:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб дек 22, 2012 5:16 pm

Здравейте!
Аз от сутринта тичам по задачи. Улиците все още не са изчистени и разстояние, което друг път минавам за 15 минути, днес ми отне около три часа(естествено с мотаенето и пазаренето :wink: ). Е, поне всички подаръци вече са купени, трябва само да ги опаковам. Успях и да си напазаря, така че от утре се отдавам на готвене и чистене.
Лека вечер!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб дек 22, 2012 5:43 pm

Ето ме и мен - пия си следобедно-вечерното кафе с мляко :coffee: и ви чета :)

Настроението е предпразнично :elha: :zwyncheta: :zwyncheta: Кой е пазарувал, кой готви :emotshapka: Аз свърших с всичко запланувано, уж нямаше да пазаруваме, а мъжът ми се върна с три огромни чанти - плодове, зеленчуци, газирани напитки. И така ... След малко ще замеся меденките :cook:

Миленка, браво на теб - щом си спретнала подаръците значи чувала на Дядо Коледа е готов :santa:
Катеринке, и ти си се справила - умората е сладка щом е за да доставим удоволствие на любимите хора :podaryk:
Дианка, много се радвам че всички сте ОК. Щом таткото е на представление, значи е добре - това е най-хубавия Коледен подарък :love: :emotshejna:
Наталка, днес с теб сме били на една и съща вълна :hug:
Ивка, украсихте ли вече - ние малко по малко до Коледа ще направим всичко - бавно и славно :eleni:
Таничка, как мина твоя ден, успя ли да свършиш намисленото :snejenchovek:
Рали, как си миличка, сигурно освен всичко друго в Предколедната суматоха ходиш да помагаш и в ресторанта. Почивай повече и се отдай на Коледната магия :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta:

На всички ви желая топла и спокойна вечер :emotshejna: :candle: :night:

Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » съб дек 22, 2012 6:02 pm

Здравейте, сладурани!

Радвам се, че всички сте в добро здраве и настроение :)
При мен нещата са почти непроменени - момчетата, които правят ремонта, си тръгнаха днес за Русе. Ще продължат като се върнат, живот и здраве на 05.01. ще се обадят.
Подаръците още не съм опаковала, нищо не съм наготвила, само обикалям по магазините, защото тук всичко ще е затворено от днес до четвъртък. След малко ще ходя и в ресторанта, виждам, че правилно си предположила, Бони, мила :)

Ние имахме пак изживяване с майката на Филип, в сряда се звънна на вратата и се оказа, че е направила донос-клевета, че брат ми и жена му и децата му живеели нелегално в страната. Тук се появиха командоси, правиха проверки на документи и какво ли не, беше кошмар! На другия ден, в червъртък, аз се грабнах и с брат ми отидохме директно в службите за чужденците, да искаме информация кой какво е доносничел. Не успяхме да открием нищо. Вчера пак ходихме, близо 3 часа ни пращаха от стая в стая, накрая ми писна, направих жалба за свооеволие на държавен служител и жалба за бездействие, и се свързах с адвокатката ми, за да й дадат достъп до досието по случая. Станаха изведнъж много любезни, появи се шефа на службата, но аз вече бях побесняла и му казах, че не си оттеглям жалбите. Той ме увери, че наистина нямат право да ми дадат информация, кой е бил доносника, освен ако не бъде поискана със съдебна цел. Тръгнахме си, а в 18 часа ми се обади адвокатката и ми каза, че е била майката на Филип. Не че ние не знаехме, но така го имаме черно на бяло. Днес ходихме и подадохме жалба против нея в полицията, за клевета. Освен това адвокатката каза, че командосите са направили един куп формални грешки и ще им потърсим отговорност за това, още след коледа тя ще внесе и това оплакване. Ще ми олекне доста джоба, но съм решила, че край, достатъчно търпях, достатъчно се надявах да кандиса тази жена, сега ще има гонене до дупка, тя на най-милите ми същества да посегне, е този път няма да й се размине! Как се уплашиха дечицата милите, гледат тези мъже с баретите вилнеят из къщи.... е, после станаха любезни и се извиниха, и дори казаха, че и на тях им е наприятно да нахлуват така с взлом в живота на хората... Но тази жена просто е превъплъщение на злото и ТРЯБВА да буде спряна!

Това са моите подготовки за коледните празници - едната къща разхвърляна от строежа, другата от обиска, аз съм в някакво объркано гадно настроение, само искам да мога да се наспя, а всеки иска нещо от мен, не знам къде да се скрия, та да имам спокойствие! :cry:

Поне като вляза тук е някакво юутно усещане...

Ще ви оставям сега, чак сама едва се търпя в това вкиснато настроение... :roll:

Приятна вечер на всички :love:
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб дек 22, 2012 6:33 pm

Здравейте момичета :) ,
Ралка, много неприятна ситуация,
тази жена не се спира,но ти си взела правилното решение,
почини си мила,наспи се,утрото е по мъдро от вечерта,може и да
ти се повдигне празничният дух :hug:
Дианка,личи си ,че твоята половинка е добре,
което е много хубаво :thumup: .
Бони,вече май си напълно готова с празничната трапеза,
остана само подготовката :giflo1:
Катето, пак се е развихрила в кухнята :chef:
Миленче,готова си със всички подаръци,
остава да зарадваш любимите хора :podaryk:
Натлака,е мързелувала и си е починала :)
А,аз сега сядам да ви видя след четери часово украсяване
сме готови останаха само едни снежинки да им намерим място :snejenchovek:
Желая ви прекрасна вечер с любимите хора! :emotshejna: :elha: :eleni: :zwyncheta:


Заключена