Какво сготвих днес - Декември '12

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Re: Какво сготвих днес

Мнение от Makaweli » съб дек 22, 2012 9:53 pm

Привет и от мен :chef:

Днес си свърших намисленото :) В кухнята приготвих Салата с моркови и полуготови спагети, Салата домати с маслини и сирене, Салата от червено цвекло и моркови, Печено пиле върху картофи с пикантни подправки :cook: Изчистих орехите, които ще са ми необходими за утре, а меденките също оставих за утре :wink: Десерта ни е Филийки с краве масло и конфитюр от дюли :bliz:

Топла и спокойна вечер :wine: :heart: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб дек 22, 2012 10:13 pm

:zwyncheta: :candle: :zwyncheta: БОНИ,прекрасно меню при теб :clap: ,днес не готвих,Ина - малката дъшеря ни донесе приготвена от нея храна - Супа пиле,пълнени чушки с кайма и ориз,десерта -плодове.Прекрасна вечер,мили момичета. :zwyncheta: :eleni: :eleni: :elha: :eleni: :eleni: :zwyncheta:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб дек 22, 2012 11:46 pm

Кате, благодаря за милите думи, винаги успяваш да ми стоплиш сърцето!Пожелавам на теб, а и на всички пъргави момичета в сайта спорна шетня и светли празници - мир и благодат в семействата!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед дек 23, 2012 9:34 pm

:zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: Привет , :chef: !!!При нас вълната от ястия е постна ....но и така трябва да бъде ,който може е добре да пости ,здраве е преди всичко.Съпругът ми се храни по диета от болницата ,трябва да сме внимателни ,и така за него ,печена риба и варени картофи с лимон и зехтин ,а за нас боб яхния и маслини ,искам утре да се пречистя и да отида на църква ,така че спазвам традицията ,утре ориз със зеленчуци ,а другото меню ще е варено пиле и може да добавя гарнитура и от ориза .Съпругът ми работи вечерта и Бъдни вечер ще прекарам с децата ,така че отпада приготвяне и за вечерта .Коледа ,имам традиция пълнена пуйка (у нас 2 пилета),сарми с ориз и кайма,печено свинско с лимон и горчица ,баница ,салата млечна (прясна краставица,орехи ,зехтин,и изцедено мляко),червено цвекло и маруля с портокалов дресинг.Десерта мноооого идеи ,имам продукти ,но все още не съм решила ,искам нещо леко да е ,за да опита и мъжа ми ,но може и нещо по-по сладко :thinking: за останалите в къщи ,и гостите .Гарнитура винаги приготвям пилаф ,картофите на свекърва ми (дресинг от лимон,горчица ,зехтин и разни подправки,чудни са )Може би ,ако моят господин му бе позволено да се храни свободно ,да бе някак по-различно менюто ,но здраве да е .....винаги ще спретнем една ,коледна трапеза ,здрави да сме само!!!На всички желая успех в кухнята ,утре пожеланията :) Спокойна вечер!!! :emotshejna: :emotshejna: :elha: :emotshejna: :emotshejna: :


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед дек 23, 2012 11:06 pm

Хей, голямо приготовление пада - във форума има затишие пред буря от кулинарни изкушения. И ние днес доядохме каквото беше останало от предните 2 дни, а аз посвърших и малко работа, за да ми е по-леко утре. Едно е ясно у нас - ястията няма да са само постни, по-скоро постните ще са в единични количества, за да се спази традицията и определено моите домашни любимци ще наблегнат на месното/и двуногите и четириногите :wink: /.Реших да не готвя много неща и да приготвя само 2 основни ястия, а постните ще минат като гарнитура.
Хайде момичета, гответе, творете и вземете акъла на близки и гости с кулинарните си умения!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон дек 24, 2012 12:17 am

Привет в този късен час!
Днес мислех да си подготвя част от постните ястия за Бъдни вечер, но детето ми се примоли да направим меденки и нямаше как да откажа. Уж щеше да ни отнеме само час-два, но това беше само до изпичането, а после като се започна едно украсяване, едно рисуване, отиде до вечерта :ooppss: . Използвахме рецептата за Елхички от медено тесто, но не правихме елхички, а други фигурки - цветенца, звездички, рибки, сърчица - станаха много вкусни(първите две тави бяха изядени още топли) и ефектни.
От гозбите за утре успях да направя зелник, тиквеник и постни зелеви и лозови сарми. Салатите и задължителните пълнени сухи чушки с боб останаха за след като се наспя.
Лека нощ!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон дек 24, 2012 7:45 am

:zwyncheta: :candle: :zwyncheta: Добро утро,весели :chef:, запрятам ръкави да довърша започнатото - вчера приготвих Сърми с кисело зеле,Лозови сърми,Сухи чушки с боб - днес ще сваря накиснатия боб за яхния, остава питката,Салата от печени чушки и патладжан,Салата от лютеница със червен лук и маслини,няма да мине без различни туршийки,десерта ще е много плодове,орехи.Момичета, пожелавам ви успешно шетане и весело посрещане на празниците. :zwyncheta: :podaryk: :zwyncheta: :eleni: :eleni: :eleni: :elha: :eleni: :eleni: :eleni: :zwyncheta: :zwyncheta: :emotshejna: :snejenchovek: :emotshejna: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta: :emotshapka: :santa: :emotshapka:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон дек 24, 2012 9:04 am

Привет и от мен :zwyncheta:

Тези дни като сме си в къщи се готви всеки ден, че и по два пъти понякога :wink: От вчера успях да направя меденките, днес имам за задачка Коледната пита, салатките, пържолки мариновани и ще направя едни Топчета от сирене. Останалите ястия е приготвила свеки - момчетата ще идат да я вземат от село :)

Хубав ден на всички, успешно приготвяне на трапезата за Бъдни вечер, много топлина и обич в семействата и весели празници :emotshejna: :elha: :podaryk: :candle: :zwyncheta: :zwyncheta: :zwyncheta:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пон дек 24, 2012 10:22 am

Здравейте и от мен! :emotshapka:
Вчера почти цял следобед украсявахме с майка ми Коледни меденки. Накрая се получи ето този резултат:

Изображение

А за днес на трапезата за Бъдни вечер ще има :
постна питка, пълнени чушки с боб, постна баница с праз, тиквеник, туршийки!
Приготовленията текат с пълна сила!
Спорен ден и приятна Бъдни вечер, изпълнена с много топлина и доброта в сърцата, уют в домовете ви и любов! :candle: :zwyncheta: :podaryk:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон дек 24, 2012 10:30 am

Здравейте!
Да споделя и аз моето меню за довечера.
Салатките ни ще са маринован патладжан, царска туршия, кисело зеле с червен пипер и олио, Мексиканска салата - II вид, Салата от леща с праз.
За питката с късмет се спрях на Бъдник от Чипровско.
За основно ще има зелник, постни зелеви сърми, Гръцки сармички с орехи и стафиди, Пълнени чушки с боб.
Десертът ще е тиквеник.
Приятни приготовления и весел празник!


Заключена