Какво сготвих днес - Януари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mami48 » пет яну 04, 2013 11:55 am

Привет, прекрасни,весели :chef: ,днес при мен - Супа топчета,има и от вчерашните кюфтета със сос,приготвих си една салатка от зеле,моркови,червено цвекло,зелена ябълка и царевица - нещо не ми се хапва готвено,десерта е мандарини,грозде.Прекрасен ден, мили сладурчета. :cook: :serve: :bliz: :hug: :hug:


Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пет яну 04, 2013 12:06 pm

Привет , :chef: ! От вчера имаме пастицио ,понеже тавата е достаааааатъчно голяма,днес готвенето отпада ,но смятам да приготвя един лек крем "Ванилия" с овесени ядки ,защото то не бе ядене и чудо :eek: Снимах някои от новогодишните ястия и салата ,но снимах с телефона и .....сега ми е нужен кабел ,което означава ,че трябва да посетя по-специален магазин ....и това ще стане и ще кача снимките .Всички ,които чета че готвите кисело зеле ,независимо с какво .......просто се облизвам тук е сравнително топло и трудно да се съхранява ,затова и готвя само прясно и слагам лимон да докарам киселото .Лек и спокоен ден! :love: Ах.МАМИ как ти завиждам :confused: къде и при мен такъв късмет,да не ми се хапва готвено .....пък и 12 ти приближава ,жени се моята приятелка и ......роклята ми ще парадира мнооооооого :)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб яну 05, 2013 8:34 am

Привет,весели,прекрасни :chef:, днес ще сложа свински джолан с кисело зеле в тенджера под налягане,после ще направя запръжка и във фурната,десерта е плодове мандарини,портокали.Хубав,весел и спокоен ден на всички. :winkiss: :sun: :winkiss: :flow2: :hug:

Потребителски аватар
vyra59
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1616
Регистриран на: пон авг 16, 2010 8:22 am
:: 25 рецепти от vyra59
:: 43 снимки от vyra59
Местоположение: Плевен

Мнение от vyra59 » съб яну 05, 2013 2:37 pm

Здравейте Весели :chef:
Днес направих лозови сърмички с кайма и ориз, една питка и пухкав кекс :cook: :serve: :bliz: :hungry:
Хубави почивни дни ви желая :giflo1: :heart: :giflo1: :heart: :giflo1:
Не е важно какви обувки носиш, важно е какви крачки правиш!
Изображение


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб яну 05, 2013 2:54 pm

Здравейте, :) :chef: !
Да започна от вчера; за обяд доядохме киселото зеле с патешко, а за вечеря спретнах една домашна баница с праз и айран.За днес още не съм го измислила. Добре че моите хора хапнаха късно, та не си търсят обяда,а аз съм на кръстопът и не мога да реша какво да сготвя-ще е нещо с картофи, но не съм решила какво :thinking: .
Хубав съботен следобед от мен!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб яну 05, 2013 5:59 pm

Привет и от мен :chef:

Макар и след толкова празници, човек пак изпитва гладно чувство :bliz: А щом е така, то трябва и да се сготви :cook:
И така - да си дойдем на думата ...
За днес у дома - Кисело зеле с червен пипер и зехтин, Салата домати с плочка сирене, Супа топчета със зелев сок, Пълнени чушки с булгур и кайма. Десерта е Ябълки, Мандарини :hungry:

Досега не бях готвила с булгур - днес и в топчетата за супа сложих, и чушките напълних. Хареса ни и на двамата :bliz:

Топла и спокойна вечер на всички :heart: :wine: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » съб яну 05, 2013 11:38 pm

Привет, :chef: !!!БОНИ,колко си права ,независимо ,че хапнахме по празниците ......гладна мечка хоро не играе :thumbsup: и трябва да се готви .Някакъв вирус е налегнал децата ,и нас по-малко и затова за днес менюто единодушно бе решено пиле варено (червен пипер пресен ,няколко големи картофа ,моркови ,целина ,лук и ориз)една ,малка зеленчукова инжекция с витамини .От картофите приготвих карт.пюре и понеже вряха с всички зеленчуци бе супер вкусно .И така ,и супа застроена и варено пиле с пюре за малкия ,голям мъж.,салата маруля с порт. дресинг и много плодове (портокали,мандарини ,ябълки и банани ).Утре пържоли ала крем ,защото ми останаха гъби и трябва да ги приготвя , гарнитурата пилаф .Лека и спокойна нощ!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » нед яну 06, 2013 12:26 am

Здравейте мили :chef:.Днес сме на свинско с кисело зеле и ориз и салата снежанка :hungry:.Десерта плодове и кекс.Спокойна нощ и прекрасен почивен ден :) :) :)

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » нед яну 06, 2013 11:11 am

Днес сме на постни картофи с грах и правя това за закускаКифлички с мая
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед яну 06, 2013 12:27 pm

Здравейте!
Днес на обяд ще доядем последните сарми от капамата, а за довечера мисля да почетем празника с Любимата погача на Боби, туршия, кисело зеле с червен пипер и олио, сиренце и сухи мезета.
Приятен неделен ден и весел празник на имениците!


Заключена