Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от ivkaa75 » пон яну 07, 2013 10:51 pm

Благодаря на всички приятели, които изпратиха поздрави за имения ми ден.
Всеки човек има нужда от приятелско рамо, протегната ръка, или просто от добра дума.
Щастлива съм, че Ви има!
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон яну 07, 2013 11:52 pm

Рали, много се радвам за вас - дано всичко приключи безпроблемно и да остане като далечен спомен :hug: :hug: :hug:

Спокойна нощ на всички :heart: :love: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт яну 08, 2013 7:18 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/UC5N_W5lp00[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=UC5N_W5lp00

Добро утро :zwyncheta:

И днес е празник - Бабинден - ден на родилната помощ :love:
Някога празника е бил в чест на бабите-акушерки, а днес – на медиците от родилните отделения.
Честит празник на Родилната помощ! Да са ни живи и здрави всички новородени! Да са ни живи и здрави и бабите, че да помагат! Честит празник на всички празнуващи!


Хубав и усмихнат ден на всички Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » вт яну 08, 2013 7:33 am

Добро утро!Спахте ли добре :hug: ?И аз ви чувствам толкова близки.И защо не!?Че сега някои хора в интернет пространството намират своята половинка.Така че и нашето приятелство е истинско.Вие го знаете :love: :) .Вчера отново осъзнах колко е хубаво,че ви има.И не спираме да си го казваме........Ама че сме :wink: :wink: :wink: :hug: :hug: :hug: :) :) :) .
Във Варна вчера и днес е валяло вечерта малко сняг,колко да кажем валя.Дано с това да се размине.
Лек и спокоен ден.Поднасям ви закуска.Да ви е сладко.
Пиша и виждам какви сладости ни поднася Бони.Добро утро,миличка,приятна работа!
:flow1: :flow2: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :flow1: :flow2: :music: :music: :music: :music: :music: :music: :giflo1: :giflo1: :giflo1: :giflo1:


Потребителски аватар
borissova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 79
Регистриран на: вт авг 07, 2012 10:13 am
:: 10 рецепти от borissova
:: 34 снимки от borissova

Мнение от borissova » вт яну 08, 2013 7:36 am

Здравейте, мили!
Как сте? Отдавна не съм писала във форума, не за друго, а защото съм на работа по цял ден и нямам време. Но тази седмица съм отпуска :clap: и ще се вихря в кухнята отново.
С много любов и възхищение ви чета и ви се радвам,

Поздрави и усмивки!

Малина Борисова
"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." /Елин Пелин/

Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » вт яну 08, 2013 8:13 am

Добро утро :D
Отпуската свърши и пак съм на линия в службата, сякаш не ме е имало 1 месец, така лесно отвикнах от динамиката.
Хайде на кафе, че дългът ме зове :wink:
Изображение
Хубав и весел ден, веселушки :D
Изображение
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт яну 08, 2013 9:33 am

wallpaper_512-9.jpg
Ведро Януарско утро Приятели!
Вземете дванадесет месеца и ги изчистете грижливо от педантичността,
страха, горчивината и скъперничеството!
Разделете всеки месец на 30 или на 31 части така,че да ви стигне за цяла година!
Всеки ден се запълва отделно с една част работа и две части жизнерадост и хумор!
Добавят се три препълнени лъжици оптимизъм,една чаена лъжица толерантност, зрънце ирония и щипка такт!
Цялата тази маса се залива обилно с любов!
Готовото ястие се украсява с цветчета от нежно внимание
и се сервира всеки ден с бодрост и чаша хубав освежаващ чай или кафе!

Бони,Дидка,Борка и Наталка :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт яну 08, 2013 9:36 am

Днес е Бабинден - ден на родилната помощ.
Някога празника е бил в чест на бабите-акушерки,
а днес – на медиците от родилните отделения.
Честит празник на Родилната помощ!
Да са ни живи и здрави всички новородени!
Да са ни живи и здрави и бабите, че да помагат!
Честит празник на всички празнуващи!
602726_445360095529728_582354336_n.jpg

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » вт яну 08, 2013 10:04 am

Добро утро, мили приятелки :)

Кате, Наталка, Бони, благодаря ви :) :) :) Наталка, Берковската духова музика би била подобаваща за настроението ми :clap: :clap: :clap:

Много празнуващи имаше и аз честитя все набързо, защото все не ми стига времето и все не мога да се ориентирам с именните дни.
Затова още веднъж честито на всички, които са имали поводи за празнуване!


Вчера си отрязах косата... най-после! Чувствам се много добре и се харесвам. Филип каза, че съм била още по-хубава :wink: :D Шегата на страна - чувствам се леко и удобно, а и обичам късата коса, често съм била и с още по-къса от сега :)

Снощи се събрахме с приятели на кафе, беше много хубаво, посмяхме се доста, прекарахме няколко приятни часове :)

В 24:00 часа имахме голямо изживяване - на прибиране аз влязох веднага в къщи, а Филип обиколи и влезе в двора да сложи храна на котетата, и чува, че едното мечи от някъде, но не идва. И като се пооглежда, го вижда качено на едната ела (или бор, или друго иглолистно :roll: ). Седи котето горе, мечи и не може да слезе! Качи се той горе в къщи, аз дори още не бях се съблякла, и грабна стълбата от строежа. Хукнахме двамата надолу. Котето (момиченце е и се казва Кес) и без друго не може да мяука хубаво, ами и обезумяло от страх. Сложихме стълбата на ствола първо неразпъната, ама тя стига до 1/3 от разстоянието, 1,80 м. Качи се Филип, вика го, говори му гальовно - нищо. Разтегнахме стълбата нацяло, става двойно по-дълга, 3,60 м, но и нестабилна, качи се той пак, клати се застрашително, ама пак не може да я стигне. Кукнала се Кес горе и гледа, и примяуква от време на време! Решихме вече, че ще викаме пожарната, единствено мисълта, колко струва една такава акция, ни възпираше все още! И тогава ме озари мен гениалната идея да направим рампа за котето: Филип качен на стълбата, но този път без да се държи за стълбата, а оборудван с едно голямо парче шперплате. Значи качи се той до последното стъпало (3,60 м!!!), подадох му аз плоскостта, сложи си я той на главата и я придържа с две ръце, облегнат на ствола на елата :D :D :D А аз вихам котето, примамвам го демек :wink: После се сетих и почнах да му хвърлям вкуснотийки по шперплата. Къде улуча рампата, къде Филип, ама подхвърлям съвестно :D Близо 10 минути седя Филип така, стараейки се да не мърда, да не клати рампата, да не говори и да не падне :D :tongue: ,докато котето благоволи да скочи от елата на шперплата, а от там аз се покатерих зад Филип и взех Кес от главата му.... Спестихме си пожарната!
Още преди 3-4 дни наемателите ми разказаха, че късно вечер се появявало някакво животно, приличало на котка, но било около 3 пъти по-голямо!!! И че било адски агресивно и нападало котките ми! Дори и да преувеличават за размера, със сигурност нещо е изплашило Кеси и тя се е спасила на дървото! Котките ни живеят вече изцяло навън, като имат достъп до мазето с парното, където зимата е около 30 градуса топло. Там съм им направила диванче, с одеалца и играчките им. Идеята от самото начало си беше, че котките са за в двора, само докато бяха малки и неимунизирани, бяха в къщи. За тези няколко месеца те успяха да раздерат 4 кожени стола, всички стени, всички хавлии и дрехи, които някога са били закачвани в банята или на закачалката, освен това килима и дивана в хола нафъкаха, направиха всичките ми растения на ресни и изпочупиха всяка вещ, която имах нещастието да оставя на до 2 м височина!!! Беснееха по цяла нощ из хола и по стълбището, и не минаваше нощ, без нещо с гръм и трясък да не се сгромоли и да ние да наскачаме като при пожар! Копнеех за момента, кога ще ги изкараме навън. А сега взех да премислям, дали да не ги взимам нощем вътре, че това животно да не ми ги гони и плаши :roll: Защото в мазето влизат през малък отвор долу на вратата, който си е винаги отворен. Т.е. и животното, което ги преследва, би могло и то да влезе там! Или пък да се заредя една нощ в дворя и да чакам да се появи. Ама как да го впечатля това животно? Пушка нямам :wink: , с прашка не съм супер точна, с пръчка - едва ли ще стои да го натупам. А представете си ако е някой рис? Гората е на около 100 метра от нас, теоретически и глиган може да е :D :D :D :wink:
Ако някоя от вас има идея, как да го прогоня това животно - моля да ме посъветва :)

Сега ще се оправям тук, че майсторите ще дойдат към 10:00 часа. Целият покрив вече е с изолация, днес ще се слагат гипскартоните от вътрешната страна. Почна да му се вижда края :clap: :clap: :clap: Надявам се до края на седмицата да сме се нанесли в спалнята, честно казано ми омръзна матракът! Снощи два пъти си ударих главата във вентила на парното и един път се блъснах в наклонения таван! Цялата съм в цицини! :roll: :D

Лек ден, момичета!
Желая ви само приятни изживявания! Целувки!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » вт яну 08, 2013 12:12 pm

Рали,качи снимки с новата прическа :)
еее, голямо приключени сте имали с Кес,
но всичко е приключило благополучно за всички,
и ние имаме котка ,но тя нашата не излиза от къщи :) .
Приятен обяд момичета :)
отивам да се трудя :wink:


Заключена