Как тече денят на Веселите готвачи? - Януари '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от dianakatou » чет яну 10, 2013 8:47 am

romant. kafe v legloto.jpg
Добро и слънчево утро,малки ,големи и по-големи момичета :) :) :) ! Виждам колко страници са се изписали ,доката липсвах .Благодаря ви ,БОНИ,МАМИ за загрижеността ,5,9 Рихтер бе силата ,и много точно епицентъра в Егейско море.....раздруса ни доста силничко .аз нали съм уж смела :ooppss: ....цяла нощ не мигнах ,децата се умориха и заспаха ,но знаете какво е да си майка .АНИ е сравнително далеч от тук ,ние сме в островната част и уж е нещо нормално земетръсния процес ,но и силата му бе достатъчна , за да се сметне за силен трус .Ние сме и неразположени почти всички в къщи ,разбира се сезонни неразположения ,но е адски гадно ,когато усещаш ,че не можеш да си поемеш въздух или ,че не можеш да преглъщаш :eek: На всичко отгоре някакъв огромен плъх ,така поне го оповестиха е изял ?! не знам дали е успял или се е опитал ,просто в Електроснабдяване и резултата бе 7-8 часа без ток (мрак ,студ и ....един ,малък хаос ) от 14.00 -22.15 часа ,направо се превърнахме на ледени шушулки и как да не сме болни после....Плъхът си хапна от кабелите ,а ние се поразболяхме ,пък може и да е съвпадение и да ни тормози някакъв вирус и толкова ужасно главоболие,ужас на никого не го пожелавам .Иначе съм в добро настроение ,вдругиден се жени приятелката ми ,и дъщеря ми ще е шаферка .....имаме много търчане и трябва да станем хубави ,по-точно още по-хубави :wink: и най-вече да пием антибиотика ,за да сме годни да присъстваме.ИВКА,ИВЕЛИНКА И ЙОАННА на всички ви желая много здраве ,много радост и щастливи ,усмихнати и вие и семействата ви ,със закъснение. :love: ИВЧЕ,толкова ми стана болно ....помня как го приеха Богомил и колко щастлива бе ,като всяка майка и едновременно колко притеснена как ще се справите .Чудя се и от лични впечатления ,познавам хора много заможни ,които децата им и хабер от учене нямат и само ,че родителите им спонсорират завършват ....да кажа или ще прозвучи грубо напр. един ,калпав лекар ,но то да си лекар е призвание ,а не да плащат мама и тати .И виждаш деца умни ,с желание да постигнат нещо в живота ,и работят ,и учат ....Дано се намери решение ....ма и то една държава имаме ,болно ми е ,че го споделям ,но за жалост колкото и да даваме кураж ,когато тия пусти пари не стигат .......едно време и Христос за пари са го предали .....бях споменала за мен нямат стойност ,средство за да живеем ,ех,когато ги има в излишък ще си позволиш и волности ......дотам .МАЛИНА,малко слънце на теб направо шапка ти свалям ,затова ,което си успяла да постигнеш и за още нещо ,че нямаш комплекс и сподели всичко това ,твоята история без украсителни картинки .Желая ти да си здрава ,все така упорита ,щастливи с приятеля ти ,много сте готини и винаги горе главата ,майчето ти да е здрава и да ти се радва ,миличка!!! :love: Лек и ползотворен ден ,искаше ми се и още да пиша ,но трябва да включа на 1ва ,че и днес се очертава маратон ,важно е ,че аз съм по-добре и желая на всички да сте добри и най-вече добре!!!!Целувки ,от брега на Егейско море.....друса ни ,но е красива гледка за окото!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет яну 10, 2013 9:04 am

Добро утро, :sun: момичета, ще пийна :coffee: с Бони и Натали,а то какви прекрасни кафета са поднесли :clap: .Натали, при нас е сибирски студ -13 градуса,но се надявам на изгрялото слънчице да ни постопли малко. :thumup:.Ивка,пиши миличка,как сте,липсват ми твоите пожелания за прекрасен ден,сега,аз ти пожелавам да преодолеете трудностите и нещата постепенно да дойдат на място,горе главата и само напред и нагоре. :thumbsup:.Пожелавам на всички спокоен,успешен и много хубав ден. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:ПЕТИНКА, писали сме заедно - миличка,точно такава си те представям борбена,упорита,търсеща нещото сред нищото - много уважавам такъв род хора,като теб,допадат ми със смелоста си да се изправят пред даден проблем и го атакуват,до пълна победа,браво мило момиче - възхитена съм от теб. :thumbsup:ДИАНКА,най-после те виждам тук, много съжелявам за боледуването - ще мине мила,това да е, да не е по -сериозни неща.Оправяйте се бързо,че не остана до сватбата,но ти си много,много оправно момиче,така че....Егейско море е наистина невероятно красиво,все ме влече натам,живот и здраве,като се стопли пак ще му се насладя.С пожелания за бързо оздравяване и прекрасен ден -Катя. :winkiss: :hug: :hug: :hug: :winkiss:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет яну 10, 2013 10:35 am

Закъснях за сутрешното кафе ,но ще ви поднеса и аз ,моето го пия сега..Вчера водих за втори път Зарко на лекар,не се подобрява,днес сме на частен преглед,ходили сме и преди.Трябваше още вчера да го направя.Ивка,миличка наистина липсват твоите слова.Къде си,слънце,всичко ще се оправи.Ани,мисля беше споменала,че няколко дни няма да ни пише,надявам се да са добре.Нинка ,мила,ти как си?Рали,не съм те обидила нали :giflo1: ?Кате,Бони,Верче,Натали...Дианка,дано не пропусна някой приятен ден! :giflo2:
Мила,,Мани,,/не ти знам името/ и при нас не става дума за изневери и алкохол,а неразбирателство как да отгледаме детето и многото семейства в един двор.
Малинка,браво на теб,мила!

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет яну 10, 2013 11:10 am

Добро утро, мили, хубави моничета! :)

Първо по едно :coffee: с вас, а после денят може да се завърти спокойно :) Натали, благодаря за кафето! Като няма планни за вдигане, мила, често има дупки за изравняване :wink: Аз много обичам такива дни, когато съм с хъс за много работа, но съм си свършила всичко и мога да се занимавам с "дреболии", за които иначе никога нямам време/мерак :) Като например сортиране на чорапи :D Това с чорапите е феноменално, аз съм сигурна, че ние сме световни шампиони по тикове с чорапи ... :roll: :D Ама така де, на човек му е нужен хъс за такива монотонни занимавки! :D :D :D

Дианка, радвам се, че не сте изплашили много от трусовете :) Аз отдавна не съм изживявала земетресение, не знам как бих се почуствала. Тук в Германия практически няма земетресения. Понякога си мисля, няма, няма, ама целият Айфел е един мега-вулкан, да не изхвърчим като фойерверк някой ден :eek: Както си живуркаме и да гръмне земята под краката ни! Смятайте какво нещо би било - да летиш без билет в небето :wink: :D !

Пети, ние си ги говорим тези неща наистина от години, и ето историите на Малина и на Дидка го потвърждават: когато човек има желание и се бори за правилното в живота, един ден - може да е по-близък, може да е по-далечен денят, но един ден нещата се подреждат правилно! Дидка, браво на теб, мила, с толкова трудности и как не се поколеба да си поемеш съдбата в ръцете! Виждам сега, че пишем едновременно. Не, нито съм засегната, нито съм обидена :) Всичко е наред, че и по-близка те чувствам :giflo1: Германците казват, че което не ни убивало, ни правело по-силни... сигурно има нещо вярно, макар че никой не би искал да го изпита на собствен гръб! Но както казваш и ти, човек трябва да познава трудностите, за да цени хубавото в живота! Малина, браво, мила! Много хубава нагласа за живота имаш, радвам се много, че има такива амбицирани хора!

Бони, миличка, как не забрави нищо актуално? Краят се вижда на строежа, към края на седмицата трябва да е готово всичко... Вчера се наложи да изляза и работниците изобщо не дойдоха. Но карай... не е важно да не спираме, важното е да не се отказваме :D Днес ще дойдат едва в 15 часа. Работят и другаде май.
Иначе всички сме здрави :), от петък щяло да се застуди отново, сняг щяло да има :clap: Лошото е само, че дърветата вече са напъпили, кокичетата са покарали на по-заветните места... Всичко ще измръзне :( А може и да не, кой знае...

Кате, нали беше няколко дни при малкия Антон? Разкажи малко как изкара? Мина ли фазата му с плакането?

Ани не се е появявала... :thinking: Както казва Дианка, не вярвам чак до там да е имало трусове... може би съвсем леки...?

Момичета, оставям ви, трябва да отивам да превеждам! Отдавна не съм правила торта... нямам поръчки и нямам време! Взеха да ме сърбят ръцете :)

Приятен, усмихнат ден на всички!

Прегръщам ви!

Изображение
www.facebook.com/artandhobby


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » чет яну 10, 2013 2:50 pm

Нещо ми се припи кафе
Изображение
Хайде с мен да нападаме следобедното кафе :coffee: :coffee: :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет яну 10, 2013 2:56 pm

:clap: Натали,с теб съм на кафе,но се съблазних от тортата - направо е върхът,хайде мила, дати е сладко :coffee: .

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет яну 10, 2013 3:02 pm

Хоп и аз с вас на кафе :D
Днес бях за малко на работа, трябва да свиквам, че от другата седмица бавно набирам инерция и започвам с изпитите и часовете.
Приятен и топъл следобед!

Потребителски аватар
borissova
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 79
Регистриран на: вт авг 07, 2012 10:13 am
:: 10 рецепти от borissova
:: 34 снимки от borissova

Мнение от borissova » чет яну 10, 2013 4:15 pm

Здравейте и от мен момичета!

Така ми се пие кафе с вас, но цяла нощ не съм спала, защото имах ужасна пронизваща болка отзад в главата. Мисля, че е високо кръвно/макар че не съм имала/ и затова ме е страх да пия повече кафета.

Поднасям ви сок:
"То целият свят е болен, синко. Едни от това, Други от онова. Няма здрав човек на света. Гледаш, тялото желязно, а душата — гнила." /Елин Пелин/

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет яну 10, 2013 4:40 pm

Мила Малинка,аз съм хипертоник от доста години,но никога не ме боли глава,провери си кръвното,може да е и от ниско кръвно налягане,симптомите са доста сходни.Приятен следобед. :winkiss: :hug: :hug: :hug: :winkiss:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » чет яну 10, 2013 10:09 pm

Ивка, пиши мила,как си,не се затваряй в себе си,не забравяй,че имаш нас.Момичета пожелавам на всички лека и спокойна нощ. :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Заключена