Какво сготвих днес - Януари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Re: Какво сготвих днес

Мнение от dianakatou » пет яну 18, 2013 8:33 am

Привет, :chef: ! Добро утро ,днес съм подранила ,но вчера готвих много и днес само ще приготвя салатка .В сряда приготвих спанак с ориз ,толкова е крехък ,гледах ,го гледах в супера и взех ,и аз уж баница със спанак щях да правя ,но излезе спанак с ориз .Приготвих и една леща ,и с плочка сиренце и маслини хапнахме.Вчера приготвих на пара риба и след обяда пастицио ,което стига за 2 дни ,но е вкусно и нямат претенции.На мен не ми от най-любимите ястия ,и кайма ,и макарони ,и бешамел .... :? :? на мен ми идва тежко ядене и от Нова година бях прибрала едно ядене ,което научих тук ,но ми е от любимите -свинско с целина или маруля,зазтроено с лимон и яйце ,и малко корн флаур.Един вид наготвено месо с лук и гарнитура от зеленчука ,малко копър и лек сос .Понеже бе във фризера ,соса бе в малко по-вечко ,но вкуса бе супер .Днес ,за мен още не съм измислила ,но най-вероятно нещо импровизирано ,пък и да си поеме въздух стомахчето .... :ooppss: Лек ден на всички! :)


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет яну 18, 2013 9:36 am

Привет, весели :chef: - днес,както се досещате след вчерашните пищни приготовления - има купища храна,почивен ден на кухнята от мен.След час -два, вземам Митачето и заминаваме при малкото зайченце, таткото е дневна и ще прекараме деня с него и мама Ина - ще паднат големи игри,то се знае.Ще мина да купя пресен спанак, ще приготвя салата със зелен лук и маслини - това ми е една от любимите салати със спанак, въпреки,че почти не ядох снощи, ще заложа на витаминозни бомби - зеленчуци и плодове.Хубав и много весел ден, момичета. :music: :sun: :music: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет яну 18, 2013 11:04 am

Здравейте!
От снощи имаме ядене, ще направя и Тиквена крем супа по поръчка на детето. За десерт има портокали и ябълки.
Приятен ден!

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » пет яну 18, 2013 11:09 am

Миленче и аз току що дръпнах тенджерата с тиквена супа но без картофи а с останалата тиква сложих печена с мляко
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет яну 18, 2013 11:25 am

Танче, явно менюто у нас и у вас днес ще е едно и също :) .
С тази супа могат да се правят различни комбинации. Аз сложих картофи, защото от тях става по-гъста, а ние така я харесваме. Днес ще добавя към зеленчуците и целина по идея на Ина, сигурна съм, че ще стане много ароматна и още по-богата на вкус.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет яну 18, 2013 9:20 pm

Привет :chef:

Ден след ден все нещо трябва да се хапва :wink: При нас тази вечер има Салата от червено цвекло, моркови и авокадо - получи се много вкусно :bliz: Имах едно авокадо, а не си купихме на прибиране нито зелена салата, нито китайско зеле. Реших да импровизирам с цвеклото и ... ето ти нова вкусна салата :eek: Основното ястие беше Печена риба с горчица на грил тиган /скумрия/ :hungry: Десерта е Бисквитена торта с карамелен крем :serve:

Топла и спокойна вечер и хубав уикенд :heart: :wine: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет яну 18, 2013 11:47 pm

Бони, заинтригува ме с тази салата. Цвеклото сварено ли го слагаш или сурово? Вчера и аз видях авокадо и се чудех дали да купя. Ти сега ми даваш идея за утрешната салата.
А нашата крем-супа от тиква тази вечер стана разкошна :bliz: . Този път сложих и целина, получи се невероятно вкусна. Сервирана с крутони е прекрасна лека вечеря. С риск да стана банална, но пак ще отбележа, че това си заслужава да се опита. В началото бях много резервирана, за мен тиквата беше само за десерт, но сега съжалявам, че не съм се престрашила по-рано да я пробвам. На мъжа ми и на детето също много им хареса и явно честичко ще я правя. Само се чудя дали мога да замразя тиква във фризера, защото аз май се сетих да я използвам като й мина сезонът, днес едва намерих на пазара.
Лека нощ!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пет яну 18, 2013 11:53 pm

Здравейте весели :chef:.Днес ми е едно мързеливо и не съм във форма. За вечеря приготвих пиле по цигански и млечна салата.За десерт плодове.Спокойна нощ и незабравима събота пълна с много :) :) :)

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » съб яну 19, 2013 7:37 am

Здравейте и от мене,
да се отчета и аз,че нещо все пропускам,та предишните няколко дни
ние бяхме на руска салата,домати от буркан с праз лук и царска трушийка,
свинско със зеле,свинско с картофи,а санощи имаше бъркана пица поръчка на дъщеря ми,
а за нас пиле фрикасе добавих и малко гъбки :tongue: ,десерта е макарони на фурна,
има и за днес от всичко по-малко.
Хубав ден!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб яну 19, 2013 8:30 am

Добро утро :chef:

Бързам рано-рано да отговоря на Миленка, да има време да спретне салатката за обяд :wink:
Миленка, цвеклото е сурово и настъргано, добавям моркови също настъргани, авокадото нарязвам на парченца, овкусявам с балсамов оцет или сока на половин лимон /може и да се нареже на дребно или да се настърже/.
Колкото до тиквата във фризера - след като замразяваме зелени тиквички и всякакви други продукти, смятам че не е проблем и с обикновена тиква, тя дори е по-плътна от зелените тиквички и краставиците например.

За днес мисля да приготвя една Пухкава баница /след малко/, Задушен в бира заек, в канапе от лук и моркови и да сваря един Зрял боб - хем за чорба, хем за салата. За десерт има Бисквитена торта, Сладолед. Само гладни хора да има :hungry:

Хубав съботен ден и приятна почивка на почиващите :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Заключена