ФОТОЕПИЛАЦИЯ

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Отговори
Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

ФОТОЕПИЛАЦИЯ

Мнение от MANI » ср фев 11, 2009 10:35 pm

Момичета,има ли някой,който да си е правил фотоепилация? :?какво е мнението Ви по този въпрос?[/b]


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср фев 11, 2009 11:03 pm

Фотоепилацията базира на принципа на лазера.

Светлинен лъч загрява меланина, до около 70 градуса, и тази горещина разрушава корена на всеки косъм.

Резултатите не са завинаги, а за около 5 години.

Подходящо за светли хора с тъмни косми. При мургавите е голям риска, че не само меланина в косъма, а и този в кожата ще прегрее и ще има изгаряния. При светли, бели, сиви и червени косми няма достатъчно меланин, който да се загрее.

По време на процедурата се слага гел, който провожда светлината и крем, който упоява. Охлажда се с хладни компреси. 2 седмици след процедурата не се излага мястото на слънце, опасност от поява на пигментни петна. Най-добре е да се прави през зимата.

За бременни и деца абсолютно забранен.

Недостатъци:

в зависимост от това колко силно е окосмяването, са нужни от 5 до 10 процедури на едно и също място. При много плътни косми се постига само изтъняване.

Много самозвани специалисти, малко действително обучени дерматолози.



Цени в ФРГ
35 евро една вежда
50 евро мустак
250-300 евро един крак


В никакъв случай не се прави от козметик, макар че се предлага. Никой козметик не е застрахован за такава голяма сума, каквато се полага в случай на изгаряния, болки, неуспех или усложнения. Предавайки се в ръцете на такъв "извършител", пациента губи право на обезщетение (поне тук).
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » ср фев 11, 2009 11:10 pm

Намерих снимки от един дерматологичен кабинет.

http://www.ulrike-maldoff.de/dauerhafte ... index.html
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » чет фев 12, 2009 9:24 am

:hug: Браво Рали и на мен така ми казаха,но да питам за всеки случай.Ще я почвам от 1.03 и поне да знам как да се настройвам!Да видим какво ще стане


Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » чет фев 12, 2009 12:49 pm

Хей, Пети, в предварителния разговор се информирай за всичко!

Направи си един списък с въпросите, които имаш. Човек като седне насреща им и забравя какво е искал да пита. Още повече, че те са заинтересувани да те убедят да го направиш и са или мазно-любезни, или си дават важен вид.

Бъди критична! Питай и за възможните усложнения, и кой поема неустойките, и кой плаща евентуално пребиваване в клиника, заради възникнали проблеми като изгаряне, отоци, мехури, болки, белези, пигментация на кожата!!!!! Моя приятелка си маха мустака с лазер, сега мястото е един единствен белег! Но косми няма

Питай провеждащият процедурата колко опит има, къде е учил, кой го е допуснал да практукува. Това са нормални въпроси, които показват, че не си наивна.

А и един недискретен въпрос: колко струва всяка процедура? :oops:



Чаоооооо!
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » чет фев 12, 2009 1:26 pm

Пети,послушай Рали за съветите.Преди няколко месеца гледах по тв за една българка дето си правила фотоепилация но в Гърция.След процедурата-страхотни проблеми с кожата.Тъй ,че много внимавай мила.
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!

Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » пет фев 13, 2009 9:09 am

Ох,направо вече сън на две.Процедурата я прави моята козметичка.По принцип е много старателен човек и добър професионалист.Та тя ми обясни ,че не стават нещата хоп и край.След многократни процедури поне 8 има видим ефект.Иначе на месец веднъж се ходи.Ами цените са 500лв цели крака,100лв интим,мишници май беше 80 на процедура.Аз по принцип не съм много беличка,но не съм и много мургава така че би трябвало да няма проблем,пък и тя нали ми познава кожата.Незнам тя е с дългогодишен опит,не е такава комерсиална,не на всяка цена да ти вземе парите.Рали ти може да си я чувала Роси от Влас.Много мила жена.Четирдесет и няколко годишна трябва да е. :/

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » пет фев 13, 2009 1:32 pm

Ох, Пети, какво да ти кажа?

Добрите намерения не гарантират добри резултати...

От друга страна, опита е много важен фактор...


Освен като козметик, има ли тя опит и с фотоепилация? Разпитай я. И как е застрахована? Тези процедури признати ли са от застраховката й, включени ли са в нея? Питай я, щом е съвестна, ще ти отговори с готовност.

А аз не се сещам за нея. И моите приятелки не я знаят, звънях одеве доста.

Ще гледам да намеря още инфо.
www.facebook.com/artandhobby


Отговори