Какво сготвих днес - Февруари '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от elena13677 » нед фев 03, 2013 1:12 am

Здравейте весели :chef:.Днес почти целия ден прекарах в кухнята.Творенията ми бяха:бухтички със сирене,картофена яхнийка с пилешко,пържоли на тиган,салата ледови така и казват тук чехите тя е между маруля и зеле,но е много крехка и вкусна вместо оцет я правя с кисело мляко прибавям маслинки,варени яйца и краставица.Десерта е шоколадов и ванилов пудинг,течен шоколад и портокали.Спокойна нощ и весела неделя.


MariaPetkova
началник печка
началник печка
Мнения: 55
Регистриран на: вт мар 11, 2008 8:20 am

Мнение от MariaPetkova » нед фев 03, 2013 9:43 am

Добро утро! :coffee: Днес няма да готвя,вчера направих палачинки,телешко с галушки(тестени топчета) и торта.След обяд ми доскуча и омесих тутманик,така,че днес имам ядене.Лек ден на вас! :giflo2:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед фев 03, 2013 12:59 pm

Здравейте!
Днес като всяка неделя закуската я пропуснахме.
За обяд хапнахме топли сандвичи с пушено филе и кашкавал.
За довечера ще изпека пилешко руло с шунка и бекон. Към него за гарнитура има от вчерашните картофи.
Салатата пак не мога да я измисля и тъй като не ми се излиза май ще я караме пак на запаси от туршиите. Най-вероятно ще нарежа кисело зеле с червен пипер и олио, а ако ми остане време може и едно кьопоолу да забъркам (имам печен пипер и патладжан във фризера).
За десерт има от ябълковия сладкиш, който правих вчера. Той е по-скоро за графата Провал в кухнята, но няма как,трябва да се дояде. Изпекох го по всички правила, боднах на няколко места с клечка за зъби да проверя дали е изпечен и като ми хареса го извадих от фурната. Много му се радвах докато не реших да го разрежа - изненада - в краищата изпечен, по средата суров. Нищо, че беше вече изстинал, бутнах го отново в печката и.....го изгорих отгоре :ooppss: . Поизстъргах го, позамаскирах положението с пудра захар, но пак не се получи на вкус това, което целях. Печката е виновна, не аз :innocent: :wink: , но все пак домашните са недоволни, защото много им го хвалех този сладкиш. Като не им харесва да ядат мандарини, и без това са им много необходими в момента.
Желая ви приятен неделен ден!

Потребителски аватар
pajarita
началник печка
началник печка
Мнения: 64
Регистриран на: ср яну 05, 2011 1:59 pm
:: 1 рецепти от pajarita

Мнение от pajarita » нед фев 03, 2013 5:00 pm

Привет и от мен мили :chef: днес падна голямо готвене :cook: ,имах гости и няма как.За закуска направих мекици със сирене.За обяд ,руска и шопска салата,пилешка супа,пълнени чушки и сърми ,печено пиле,пържоли,кърнадчета ,панирани скариди .Направих и две питки и баница със сирене. :serve: Десерта е шоколадово руло от магазина и плодове.От всичко това ще има поне до утре за обяд :wink: Лека и спокойна вечер :wine: :night:


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед фев 03, 2013 7:35 pm

Здравейте!
Не съм писала от 2 дни, така че ще опитам да се отчета за тези два дни.Вчера за обяд хапнахме боб със салата от зеле и плодове за десерт.Днес направих кюфтета с бял сос, за салата цвекло и моркови, десерт-вафли и плодове, за вечеря направих тутманик с айран и пак плодове за десерт.
Успешна нова седмица!
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед фев 03, 2013 7:58 pm

МИЛЕНКА,разбира се че печката е виновна :yee: хубаво си им казала ,да хапнат малко плодове ,че да набавят и нужните им витамини ....Смях се ,четейки поста ти .....но и при най- големите готвачи се случват провали в кухнята :innocent: Днес ,при мен пастицио
037.JPG
любимо ястие на всички ,броколи от вчера и мъфини .Лека нощ и спорна седмица!!!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » нед фев 03, 2013 11:53 pm

Привет мили :chef:.За обяд доядохме яхнийката от картофи и пилешко. За вечеря пържена наденица и млечна салата.Десерта е мраморен кекс за нас за малчо плодово мляко.Спокойна нощ и късметлийска и успешна нова седмица :hug: :flow2: :hug: :flow1:

neli_asneli
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 60
Регистриран на: чет сеп 16, 2010 11:39 am
:: 2 рецепти от neli_asneli
:: 1 снимки от neli_asneli

Мнение от neli_asneli » пон фев 04, 2013 9:14 am

Вчера приготвих ориз с маслини,печена наденица,пъстърва на скара,печени чушки с яйца и сирене на фурна и домашна торта с бишкоти.Има храна и за днес.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон фев 04, 2013 9:40 am

Привет весели :chef: , днес ще сготвя -Супа топчета,Предястие Бързи чушки, печена наденица на грил -тиган,десерта е плодове -портокали,ябълки.Хубав и много успешен ден на всички. :winkiss: :sun: :winkiss: :cook: :serve: :bliz: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон фев 04, 2013 11:12 am

Здравейте весели :chef: ,
днес ние сме на останалата храна от почивните дни,
едни свински пържолки на грил тигана изпекох сега и персийски тутманик в момента е във фурната,
за слатата ще се погрижи полвинката,а десерта е пак от почивните дни еклери и десерт с еклеров крем.
Приятен ден!!!


Заключена