винен оцет

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
Отговори
rydd
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 85
Регистриран на: пон юни 21, 2010 12:10 pm
:: 81 снимки от rydd

винен оцет

Мнение от rydd » нед яну 06, 2013 4:26 pm

домашното ни вино придоби кисел вкус-ако може да го използвам поне за оцет но как да се справя незнам ако някой е запознат с този проблем моля да сподели


rydd
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 85
Регистриран на: пон юни 21, 2010 12:10 pm
:: 81 снимки от rydd

Мнение от rydd » ср фев 13, 2013 10:59 am

нямам нито един отговор - затова ще споделя какво аз направих - имах заложен ябълков оцет който източих в бутилки и към сместа която остана налях киселото вино разбърквам всеки ден по-точно 5 дни и сега съм в очакване какво ще се получи виждам че се появиха виненици -засега толкова при резултат ще пиша

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » чет фев 14, 2013 3:04 am

Рядко се случва в наше време някой да прави оцет сякаш :) Мерси, че ни информираш за резултата, интересно е наистина.

Казваш, че си заложила ябълков оцет - правиш си домашен?

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет фев 14, 2013 7:04 am

Неви, аз също съм правила домашен ябълков оцет по тази рецепта Ябълков оцет. А сме го коментирали и тук http://www.receptite.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=1217 приготвянето :) Получава се много сполучливо :thumup:

За винения оцет обаче не се наемам да давам мнения :thinking:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение


Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » чет фев 14, 2013 8:43 am

Миналата година се оказа, че вместо с вино сме се запасили с 60 л. винен оцет. При стоене на топло се образува оцетна гъба и виното става на оцет. По лесно е ако имаш някой познат, който си прави такъв, да ти даде малко от гъбата. Ако съдя по моите родители, много от възрастните хора си правят оцет в къщи.

rydd
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 85
Регистриран на: пон юни 21, 2010 12:10 pm
:: 81 снимки от rydd

Мнение от rydd » ср мар 13, 2013 3:23 pm

Днес източих и винения оцет - който наистина стана по начина който съм описъла определено съм доволна от резултата самата ферментация протече както при ябълковия оцет - като дойде време за туршията тогава ще съм сигурна и в качеството му


Отговори