халогенна фурна

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » пет авг 12, 2011 7:35 pm

:D Здравейте момичета!Ами и аз днес се сдобих с това чудо на техниката..моят съпруг ме закичи по случай юбилея който ми предстои на 19.08.,та и аз съм в същото затруднено положение-нямам рецепти...Моля ви напишете повечко рецепти за пилешко,за зеленчуци..и даже ако може защо не ги напишете направо в каталога на сайта..както има раздел за микровълновата печка ..да има и такъв раздел..защото предполагам че доста домакини ще се сдобият с тая придобивка...от сега благодаря на всички които ще ни помогнат.. :flow2: :hungry:

:chef: :chef: за да не правя двупостия намерих някоя друга рецепта и слагам линкове ако някой има нужда да ги прегледа.. :thumup: :thumup:
http://www.prikachi.com/images/181/3707181m.jpghttp://www.prikachi.com/images/182/3707182T.jpghttp://www.prikachi.com/images/180/3707180M.jpghttp://www.prikachi.com/images/230/3707230x.jpghttp://www.prikachi.com/images/231/3707231s.jpghttp://www.prikachi.com/images/232/3707232a.jpg

аз вече правих дробсърма,чушки бюрек,печено пиле,пил.крилца,пържени картофки .Днес съм решила да пробвам прясно зеле на фурна .. :thumup: :thumup:


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пет фев 15, 2013 9:36 pm

Миленка, Мами, Маги, вашите съвети и рецепти ми помогнаха много бързо да се ориентирам в използването на фурната. Оказа се че малкия размер тавички /26 см/ идеално ми се събират и там приготвих първото си ястие Изображение Чушки бюрек в халогенна фурна

Благодаря ви, момичета :hug:

Утре ще продължа с разучаването :wink: Искам да ви попитам:
- винаги ли се пече върху някоя от скарите;
- когато се пече месо или риба не е ли удачно на дъното под скарата да се сложи тавичка, в която да се събира падащата мазнина, вместо да се цапа стъклото;
- след приготвянето на храната капака маха ли се веднага или както в микровълновата печка се оставя затворено известно време, за да се доприготвя ястието от загретия съд.

Ако ви идва на ум нещо с което сте се сблъскали и сте го решили, моля ви - споделете :) Така е много по-лесно :thumup:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » съб фев 16, 2013 8:29 am

Здравейте!
Аз имам такава от една година. Много съм доволна от нея. Използвам я предимно за скара, за риба, кюфтета, кебапчета, пържолки, зеленчуци. Печеното пиле става божествено. По някога го правя пълнено. В алуминиева тавичка правя и картофки . Стават много вкусни - слагам им само мазнина , червен пипер и сол без вода и ги пека на горната скаричка за около 30-40 мин на 200 градуса, като от време на време ги разбърквам.
Аз не чакам да стои с капак след като е готово, както е при микровълновите печки, а направо сервирам.

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » съб фев 16, 2013 8:35 am

Можеш да слагаш тавичка отдолу с цел да не се цапа, но не е задължително. Аз пробвах да сложа картофите направо на дъното, а не върху скара- просто ги изсипах и обърках с подправки без да ползвам тавичка, но така се увеличава времето за готвене, защото въздухът не може добре да циркулира и това забавя процеса.


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб фев 16, 2013 8:51 am

Благодаря ти Ili71 :hug: :hug: :hug:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб фев 16, 2013 11:03 am

Бони, относно въпросите ти:
-аз винаги поставям някоя от скарите, когато готвя във фурната;
-върху скарата поставям тавичка, защото така ми е по-удобно - от една страна не се цапа стъклото, от друга страна продуктите не изпадат от решетките на скарата;
-обикновенно веднага след като приключи готвенето вдигам капака и вадя тавичката
Успех в готвенето!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб фев 16, 2013 11:17 am

Благодаря, Миленка :hug:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » съб фев 16, 2013 1:22 pm

Може да пробваш последното ми изобретение :ooppss: - не че съм го измислила аз, но става много успешно :)
Обърквам кайма с подправки, правя си кюфтенца в които слагам малко кашкавал или топено сирене и кисели краставички, нареждам ги на горната скара и ги пека около 40 мин. на 200 градуса.

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб фев 16, 2013 3:26 pm

Непременно ще ги опитам - трябва да се обърнат, нали? Направо върху скарата ли се слагат или върху хартия за печене или в тавичка?
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Ili71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 717
Регистриран на: вт фев 05, 2013 9:10 am
:: 1 рецепти от Ili71
:: 2 снимки от Ili71

Мнение от Ili71 » нед фев 17, 2013 6:19 pm

Здравей!
Слагам ги направо на горната скара, като предварително включвам фурната малко да се загрее скарата, за да не залепне. После ги нареждам и включвам да се пекат. Не ги обръщам, защото въздухът минава отвсякъде и те се изпичат идеално. Обръщам единствено пилето, защото всички обичат кожичката препечена. :D


Отговори