Как тече денят на Веселите готвачи? - Февруари '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от dianakatou » ср фев 20, 2013 4:39 pm

Виждам ,че няма хора безучастни към събитията и така трябва да е.....За жалост кризата е в глобален мащаб и не касае нито Испания ,нито България ,нито Гърция ....имаме така да се каже лошия късмет да сме от неводещите страни в Европа .....и от тия ,които други им дърпат концитеили юздите ...И оттук много чужденци си заминаха и заминават ,много е трудно и намирането на работа ....Много ми е мъчно и на мен за БГ.....боли ме ,виждайки как толкова години ,очакваме европейския модел на живот .....ако махнем ,че се изградиха пътища ,влязоха много чужди фирми ,гигантски супермаркети ,молове ,и всичко,което може да се види в Европа...единственото не се видяха хоратазаплатени за труда ,който извършват,да не говорим ,че са неосигурени или временно ги взимат за пробен период без осигуровка и .....после не им пасват....Здравеопазването ......една,друга болна тема имаш ли пари ще се лекуваш ,нямаш ли лягай и умирай! Ах,къде е Левски и всички тия родолюбиви българи днес ......и на сега действащите заплати какви са тия безбожни цени?! Виждаме колко години заминаха ей,така ....за мен на вятъра дето се казва ....днес,който работи е късметлия независимо от трудовото възнаграждение ....и независимо кога ще се изплатят заплатите ...и народа смирен с достойнство и наведена глава работи и търпи ,нормално е да се очакваше това да стане ,даже според мен огромно бе търпението ....Чудя се ,и не мога да проумея някои неща след всичко ,което се случи в БГ в продължение на около 20тина години днес тоя модел се предлага и тук ,и винаги дават за пример БГ ,ръста на икономика ,развитието и въобще напредъка откакто страната ни е в МВФ.....на моменти си мисля,че си мислят че отсреща им са или безмозъчни или с умствена недостатъчност ,хората ме питат толкова ли е добре БГ,че искат да сме като вас ..... :? после ме питат щом е толкова добре защо работят толкова хиляди българи тук ....гледам като теле в стъкларски магазин .....не зная и въобще не искам да се замислям всичко това до къде може да стигне?!И мен като МИЛЕНКА ,ме вълнува много въпроса около децата ,възпитанието и съм съгласна а всичко ,което е споделила и за забързаността ни ,и затова че децата се възпитават поради необходимостта ни да се трудим както падне ,извинете ме за израза ,но права е от телевизията ,от това общество в което живеем ,но не и от самите родители ....много и различни са темите,които ме вълнуват и мен .....така е инстинкта ни за самосъхранение ще ни държи прави ,силни и в една ,непрестанна борба за оцеляване ....и винаги си мисля,че който е бил богат ,ще става по-богат ,а бедните по-бедни .....закон .....дано все пак нещо се промени .....МАМИ ,не досаждаш ,не досаждам и аз мисля ,защото за жалост това е действителността и освен ,че трябва да сме оптимисти ,трябва да сме и реалисти ......колкото и да ни подтиска и задушава .....На всички спокоен след обяд и едно топло кафе
kafe s torta.jpg


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср фев 20, 2013 5:31 pm

Хайде, на чаша чай, момичета,а който иска :coffee: , важното е да сме заедно, да ни е добре.Момичета, от две седмици пия Мурсалски чай, няма да ви занимавам за лечебните му свойства, само ще отбележа, че това е строго пазения чай от простолюдието по Живково време, ако съм ви заинтригувала - изпишете Мурсалски чай и ще получите богата информация - какво лекува,как лекува,къде да го закупим.Искам да ви кажа, че имах ужасни ставни болки - в ръцете и краката,повярвайте ми, две седмици, нямам оплаквания, не ползвам гел Алга -сан, чувствам се много добре.Прекрасен следобед, мили момичета. :winkiss: :heart: :winkiss:

Потребителски аватар
pajarita
началник печка
началник печка
Мнения: 64
Регистриран на: ср яну 05, 2011 1:59 pm
:: 1 рецепти от pajarita

Мнение от pajarita » ср фев 20, 2013 9:42 pm

Добра вечер :) Мами ,благодаря ти за подкрепата и куража,за сетен път се уверих ,че си много благороден човек.Много ми се иска да те познавах лично :love: Дианка мила,ти също си имигрирала в друга държаваи и много добре знаеш,че гурбета не е лесен.Мога да пиша много за ,тези 12 г.гурбет ,но няма смисъл да ви занимавам с мойте неволи.Както каза Мами ,да сме живи и здрави,все пак сме млади и живота е пред нас.След всяко зло идва и добро.Прегръщам ви всички,и спокойна вечер .

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср фев 20, 2013 9:51 pm

Снеже, благодаря ти миличка, аз също бих желала да те познавам лично - много искрен и сърдечен човек си.Хубава вечер мила. :winkiss: :giflo1: :winkiss: :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср фев 20, 2013 10:00 pm

Спокойна и топла вечер, мили момичета :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » ср фев 20, 2013 10:20 pm

ЛЕКА НОЩ!

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » чет фев 21, 2013 7:33 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/J2CGZftFpwc[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=J2CGZftFpwc

Добро утро :)

Ако ви кажа тази сутрин с какво се занимавах на кафето :facepa: През цялото време копирах рецепти за колеги на мъжа ми, които готвят в конвекторна фурна. Снощи ме помоли, защото още не са се ориентирали, че всъщност това си е една обикновена фурна :tongue:

И понеже времето ми свърши, не ми остава нищо друго освен да ви пожелая ЕДИН ПРЕКРАСЕН ДЕН Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет фев 21, 2013 7:47 am

Добро утро!
Тъй като няма още уговорка за среща предлагам други две места за сутрешното ни кафе-кафенето на светофара на диагонал срещу централна поща или пък кафенето под хотел,,Черно море,, може би пак 10ч :thinking: .Ако искате пак в ,,Неделята,,така ще е близко до Миленка и може би и тя ще успее да дойде.

Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » чет фев 21, 2013 7:58 am

Снощи ми се пръсна крушката в кухнята ,,на сол,, върху плюшките,конструктора и всички ги беше скупчил в средата на стаята/отдавна съм дръпнала масата в страни,центъра да е свободен за тичане/ и тази сутрин имам да чистя стъкла.Чудя се дали да пусна плюшените в пералнята направо :thinking: ,има мн ситни частици.Радвам се ,че не стана върху него беше пред компютъра.Добре че не слуша много :wink: :wink: :D :D /минавайки край него-удря два- три пръста и все му се карам/.С конструкторите и колите поне направо в банята,ще падне бърсане...Милички,ще ви пиша по-късно.Приятен ден от мен!

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет фев 21, 2013 8:00 am

Добро утро!
Днес съм от ранобудните :wink: и ще имам възможност да ви поднеса кафе и закуска, заповядайте :)
Изображение
Пожелавам ви един страхотен ден и дано да е по-спокоен от вчерашния!


Заключена