Какво сготвих днес - Март '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
vg
Администратор
Администратор
Мнения: 553
Регистриран на: съб авг 04, 2007 11:07 am
:: 3362 рецепти от vg
:: 218 снимки от vg

Какво сготвих днес - Март '13

Мнение от vg » пет мар 01, 2013 6:58 am

Ето я и мартенската темичка :)

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ ВЕСЕЛИ ГОТВАЧИ :)
Екипът на "Веселият Готвач"


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет мар 01, 2013 12:00 pm

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ЕКИПА НА '' ВЕСЕЛИЯТ ГОТВАЧ'' - ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ, БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ, РУМЕНИ ЗАСМЕНИ.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет мар 01, 2013 12:06 pm

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА,весели :chef: ,днес при мен - преди малко пристигна поръчана за днес скара,Салата краставици,домати,десерта е плодове - портокали,ябълки.Прекрасен мартенски ден на всички. :cook: :serve: :bliz: :hug: :flow2: :hug: :flow2: :hug: :flow2: :hug:

neli_asneli
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 60
Регистриран на: чет сеп 16, 2010 11:39 am
:: 2 рецепти от neli_asneli
:: 1 снимки от neli_asneli

Мнение от neli_asneli » пет мар 01, 2013 12:34 pm

Честита Баба Марта,да сте живи и здрави.За днес менюто е грах яхния и бисквитена торта с крем нишесте.Хубав ден.


Потребителски аватар
irinchicata
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 342
Регистриран на: ср авг 12, 2009 10:51 am
:: 49 рецепти от irinchicata
:: 187 снимки от irinchicata

Мнение от irinchicata » пет мар 01, 2013 5:07 pm

Изображение,а менюто за днес:кралимарковска гозба със зелена салата и десерта е плодове! :whistle:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » съб мар 02, 2013 10:52 am

Привет :chef:

Днес ми е ден в кухнята :wink:
За закуска Принцеси с кайма. Обяда ще бъде Телешко месо на фурна с топено сирене върху канапе от моркови, Хрупкави картофи в конвекторната фурна. За десерт приготвих снощи Фунийки с крем - II вид :hungry:
Вечерята ще е нещо сборно - надявам се да остане от телешкото и ще добавя мезета :bliz:

Хубав съботен ден на всички :)
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » съб мар 02, 2013 12:07 pm

Здравейте!
Бони си има гости и ще се вихри в кухнята, а и нали трябва да се похвали с новата придобивка :wink: , сигурна съм, че у тях днес и утре ще мирише вкусно :) .
У нас пък ще сме на боб, който вече къкри на котлона. Мъжът ми отдавна иска да му сготвя, но тъй като аз не мога да го ям много, много заради стомаха, а на детето не му е след любимите яденета го избягвам. Няма как, все някога трябва да задоволим желанията и на главата на семейството. За довечера ще направя Салата от макарони и риба тон. Ако ми остане време ще замеся и едно тесто за Мекици с мая и кисело мляко, които ще са ни утрешната закуска.
Хубав съботен ден!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб мар 02, 2013 2:43 pm

Привет, весели :chef: виждам,че яко се вихрите в кухнята - Бони е запретнала ръкави и действа по менюто,а то е определено изискано и вкусно :clap: Миленка, много ми допадна рецептата за мекиците -ние не закусваме,пием кафе и фреш от пресни плодове сутрин,но ще си позволя малко калорийки,утре сутрин,ако ти замирише на мекици,знай,това съм аз,благодаря за идеята мила :thumbsup: Днес сготвих Телешко варено - в тенджера под налягане,стана много вкусно,имаме печени пилешки пържолки,десерта е плодове -портокали,ябълки,банани.Прекрасен ден на всички весели :chef: :winkiss: :giflo1: :winkiss: :heart: :heart: :heart: :sun: :heart: :heart: :heart: :flow2: :flow2: :hug: :flow2: :flow2: :hug: :flow2: :flow2: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » съб мар 02, 2013 7:51 pm

Здравейте и от мен! :)
При всички ви е много вкусно, чак ми се иска да съм си вкъщи и мама да ми сготви някоя вкусна манджа, но скоро тя ще се развихри пак с многото манджи. :)
Аз пък днес направих печени пилешки бутчета с доматен сос на фурна. Не бях правила до сега такава манджа, но е едно вкусно, бързо и лесно ястие като за студент. :)
За десерт има плодове - ябълки и банани. :)
Хубава вечер, мили :chef: !
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед мар 03, 2013 10:31 am

Здравейте!
Днес направих обещаните мекици, станаха чудесни :) . Особено за такива като мен, които обичат да си поспиват до късно, рецептата е много подходяща, защото тестото се замесва от предната вечер. Тази сутрин за десет минути бях готова със закуската. Даже си мисля, че името може да се промени на Мекици за поспаланки :wink: . Като знам, как свекърва ми става по тъмно, за да ги замеси и да ги изпържи на мен ми се отяжда. Ще й кажа вече да ги прави от вечерта. Щом и синът й ги хареса и каза, че са "като на мама", значи съм се справила :clap: . Кате, и ние много рядко закусваме, а мекиците пък са една от най-нездравословните закуски - хем тесто, хем пържено, но понякога на човек му се приисква да усети вкуса от детството си. На мен като бях малка това ми беше любимата закуска, а също и едни бухти, които много често маминка ми ми правеше, от тези, които се изсипваха в тигана с лъжица, но така й не се научих каква беше рецептата.
Стига спомени за миналото и да си дойдем отново в настоящето. За днес имаме още боб от вчера, но ще го оставим да го яде мъжа ми, а ние с детето ще си опечем чернокоп. Така е като сме капризни - той обожава боб, но не яде риба, защото имала кости, ние пък хапваме боб, но не можем като него да сме само на него пет дни подред, за сметка на това пък и двете с детето сме рибарки, нали сме си морски чеда :wink: .
Хубав празничен ден на всички!


Заключена