Десерти за начинаещи

Ако търсите рецепта, идея или съвет - тук е мястото, където да попитате
geriohara
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 5
Регистриран на: чет фев 28, 2013 10:20 pm
:: 1 снимки от geriohara

Re: Десерти за начинаещи

Мнение от geriohara » нед мар 03, 2013 8:07 pm

Точно тази е рецептата :D Благодаря ... е сега ставам и я почвам
Няма да се отказвам !!! След 1 4ас 4акайте коментар само да не е пак провал :ooppss: :D


geriohara
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 5
Регистриран на: чет фев 28, 2013 10:20 pm
:: 1 снимки от geriohara

Мнение от geriohara » нед мар 03, 2013 9:12 pm

:ooppss: :thumdown: вафла ..... надигна се двойно образцово и в един миг пууууф вафла като в анимационните филмчета :D
аз ли нещо бъркам немога си обясня 150 С след 12 минути увеличих малко.... дали да не сложа цяло пакечт4е ( д.йоткер бакпулвер)
гаджето ми го яде ....точно сега :D :D :D "не се ядосвай бе рожбе дай го тука ,много е вкусен браво "

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » пон мар 04, 2013 1:20 am

geriohara , :wink: Виж
Шоколадный кекс из Nutella за 3 минуты в Google. Тази рецепта е за кекс в чаша в микровълнова. Разбива се с вилица тестото, директно в чашата.
И наистина прави ПУФ :D - в микровълновата - и освен това май се нарича Nutella Lava Mug Cake - ПУУУФ + лава и излиза от чашата, а в средата е неизпечено, така де както си му е редно на шоколадовия лава кейк.
Добър избор за начинаещи, с един пропуск - къде се пече???
Иначе на първо четене редичко ми се вижда тестото. Ако решиш пак да го правиш, сложи лъжиците брашно с голям връх .Много яко препълнени, а не равни . Така се получава, когато брашното е малко, а има мазни и тежки съставки - масло, маргарин, шоколад - в случая нутела . Кекса - първо се надува, а след това - пуф! и се смачква. Ако има повече яйца, добре разбити - разделени на жълтъци и белтъци, а не масло, може да се получи с такова количество брашно, но в този случай има и олио и течен шоколад.
Аз моя първи кекс го направих с брашно, олио, кисело мляко, захар, яйца и брашно. Спазих всички упътвания в рецептата и ми се получи добре, с един единствен гаф. Сложих прекалено много есенция малина, все ми се струваше че е малко :D :D .Като се опече, направо трудно се ядеше от аромат. Ама аз бях изключително горда , че на 12 -13 години сама правих кекс.

Потребителски аватар
ma_rri_na
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 220
Регистриран на: ср окт 15, 2008 9:55 pm
:: 106 рецепти от ma_rri_na
:: 653 снимки от ma_rri_na
Местоположение: Варна

Мнение от ma_rri_na » вт мар 05, 2013 8:49 am

geriohara, направих кекса стъпка по стъпка с някои изменения в количеството на продуктите и се получи, без никакъв проблем.
P3050729a.JPG
1. Направих тройна доза . С равни лъжици захар и какао. С препълнени лъжици - с връх почти двойно количество брашно.
Нарочно сложих какаото в брашното за да си проличи разликата в количествата - какаото е качествено, тъмно и е 9 равни супени лъжици.
Сложих един бакпулвер и щипка - на върха на лъжицата хлебна сода. Позволих си даже да сложа и една супена лъжица сок от арония, защото шоколада изпъква повече на фона на горски плодове.
Отново повтарям, брашното е двойно количество от посоченото в рецептата.
P3050731a.JPG
2.Разбих с бъркалка, а не с миксер, докато захарта на дъното се разтопи. Добавих лъжица по лъжица брашняната смес. Накрая течния шоколад - 200 грама, леко разтопен в микровълнова.
P3050733a.JPG
3. Формата ми е 24 см. , но мисля, че и 20 см форма ще свърши работа за тройна доза. Намазах с маргарин формата, по късно ще покажа колко лесно се извади кекса от ринга . Маргарина след като се нагрее създава слой от пара, който пречи на кекса да залепне на формата.
P3050738a.JPG
4. Пекох на незагрята фурна на 160 градуса на фурна с вентилатор. По принцип печивата се слагат в загрята фурна , като е хубаво първите 2-3 минути да се държи вратата на фурната отворена, за да не грабне топлината кекса . Но моята фурна дига температура почти като "Ферари" - от място :) т.е за 5 минути достига нужната температура.
5. По средата на печенето, след 20 минути намалих на 145 градуса и пекох още 20 минути. Забучената клечка в кекса излезе суха, което е признак за готов изпечен кекс.
P3050741a.JPG[/attachment [attachment=0]P3050747a.JPG
Прикачени файлове
P3050747a.JPG
6. Оставих кекса да изстине малко и той излезе от формата много лесно, благодарение на маргарина намазан предварително.
7. Е воала :) Приятен апетит!


malkata322
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 10
Регистриран на: ср окт 31, 2012 2:57 pm

Мнение от malkata322 » вт мар 05, 2013 3:35 pm

браво мила получил се е перфектно :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :chef: :chef: :chef: майстор сладкар :chef:

geriohara
мераклия с бъркалка
мераклия с бъркалка
Мнения: 5
Регистриран на: чет фев 28, 2013 10:20 pm
:: 1 снимки от geriohara

Мнение от geriohara » вт мар 05, 2013 5:22 pm

ma_rri_na "изби рибата " :D няма нужда, но и аз ще кажа- Браво!!! вземам си едно парче ммммм мхмммм : Майсторка си :chef:
...точно така както е твойта снимка бухна, имаше кратерни улей,но после незнам какво стана пуфна ииии както и да :D
снощи правих един друг, много добре ми се получи лесен... джаста-праста, всичко на куп се слага със сладко ,от тук пак видях рецептата :D
Та девойки и мадамки щом аз успявам да направя десерт всички можете :wink: :D
Вмъквам , че аз не обичам да готвя ,гнус ме е от сурово месо, не запържвам нищо никога тестото ми е лепкаво , НО целия род на майка ми са главни готвачи (не се фукам ) вродено им е да се плескотят, та до ден днешен като съм си в България все някой ми мъкне нещо вкусно или консервирано или" ей сега" приготвено :clap:
е сега не съм в БГ :ooppss: казаха ми, да ида да си купя имало перфектни готови сладкиши и всичко, да не съм била в Кения ,там нямало нищо :D
ma_rri_na Благодаря много си мила !!!


Отговори