домашната хлебопекарна?

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
mandragoraa
ентусиаст с миксер
ентусиаст с миксер
Мнения: 70
Регистриран на: пет авг 14, 2009 10:33 am

домашната хлебопекарна?

Мнение от mandragoraa » чет фев 10, 2011 7:25 am

мнението Ви за домашната хлебопекарна :thumdown:


Потребителски аватар
lucky6
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 198
Регистриран на: ср окт 21, 2009 10:58 am
:: 7 рецепти от lucky6
:: 13 снимки от lucky6

Мнение от lucky6 » чет фев 10, 2011 12:35 pm

Аз съм ЗА уредите, които могат да свършат домакинска работа без мое лично участие , като пералня, робот-прахосмукачка, миялна машина, хлебопекарна. Зареждам ги и излизам на разходка с детето и мъжа си. Гласувам с две ръце :thumup:

guarinociro
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 274
Регистриран на: съб дек 12, 2009 9:17 am
:: 9 рецепти от guarinociro
:: 150 снимки от guarinociro

Мнение от guarinociro » чет фев 10, 2011 10:01 pm

:thumup: Днес си купих това бижу и от утре влиза в употреба.

mitachi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 36
Регистриран на: нед дек 23, 2007 1:24 pm
:: 5 рецепти от mitachi
:: 13 снимки от mitachi
Местоположение: Дупница

Мнение от mitachi » пет фев 11, 2011 11:29 pm

Много хубаво, че си купи нещо дето ще го ползваш не много често. Направи ли консултация с приятел, закупил преди това съотвения уред, как се ползва, трябва ли му изобщо? За качеството на уредите изобщо не ми се споменава! Ха, сетих се и друго. Аз съм писал положителни неща за хлебопекяарните, ама не може да се сравняват с пресно изпечения хляб на фурна.
Хляб има и вака и така. Не знам колко го познавате? Ако е много "пухкав" значи е напълнен с много витамин "C". Ама всяко нещо си има граници.


Потребителски аватар
mamcheto61
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 185
Регистриран на: съб сеп 11, 2010 11:32 am
:: 195 рецепти от mamcheto61
:: 1056 снимки от mamcheto61
Местоположение: c.Cтрaнcко Хacковcко

Мнение от mamcheto61 » съб фев 12, 2011 12:22 am

:thumup: :thumup: От 2 години имам "Мулинекс" и почти 2 пъти в седмицата ,а понякога и повече я ползвам не толкова за печене на хляб колкото за месене на тесто и направа на сладкиши..След доста експериментиране съм си направила рецепти които съм ги пригодила към уреда и много съм доволна....Писала съм и в други теми по тоя въпрос.със нищо не може да се сравни приготвения хляб в пекарната...Интересното е това че поради липса на подобрители той става по плътен и с една филийка се наяждаш,а козунака който правя в нея е чудесен..особенно както си го обичаме в къщи топъл...така че гласувам и аз с двете ръце за този уред... :thumup: :thumup: :thumup:

guarinociro
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 274
Регистриран на: съб дек 12, 2009 9:17 am
:: 9 рецепти от guarinociro
:: 150 снимки от guarinociro

Мнение от guarinociro » съб фев 12, 2011 10:42 am

Мога дакажа само,4е хляба стана страхотен не само на вид,но и на вкус.Съгласна с мам4ето,4е машината може да се използва не само за пе4ене на хляб,затова и си я купих. :thumup: Машините за тесто струват в пъти пове4е от една хлебопекарна.Поздрави.

Потребителски аватар
Senjak
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 14
Регистриран на: ср яну 25, 2012 2:27 pm
:: 8 рецепти от Senjak
:: 133 снимки от Senjak

Мнение от Senjak » чет мар 07, 2013 7:52 pm

Здpавейте момичета,аз също искам да си купя хлебопекаpна,но не мога да се оpиентиpам каква точно да си взема.Знам,че е хубаво да имаш такъв уред и че помага в месенето вместо теб.Може би вие ще ми помогнете в избора.Евентуално да споделите колко са големи вашите машини,с колко брашно се зареждат и колко е голям готовия хляб.Каква мощност да бъде,коя марка да избера с колко бъркалки да е.Аз я искам предимно като помощник за месенето и да не е много скъпа.Моля,каквото ви дойде на ум да ме посъветвате! :?

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » пет мар 08, 2013 8:45 pm

SENJAK,моята хлебопекарна е „ЕЛИТ“ВМ-005В.Купих я от МЕТРО,беше на промоция,към 100лв,преди повече от 2 год.
С две бъркалки,с три възможни грамажа-680г,900г,1125г.В началото направих 2-3 несполучливи опита да изпека
хляб и оттогава я използвам /9 програма/ за месене и втасване.След това оформям тестото и пека.Доволна съм.

Потребителски аватар
Senjak
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 14
Регистриран на: ср яну 25, 2012 2:27 pm
:: 8 рецепти от Senjak
:: 133 снимки от Senjak

Мнение от Senjak » съб мар 09, 2013 9:27 am

Благодаpя janova!!! :) Ще поразмисля още малко :thinking: и ще действам.

MariaPetkova
началник печка
началник печка
Мнения: 55
Регистриран на: вт мар 11, 2008 8:20 am

Мнение от MariaPetkova » съб мар 09, 2013 10:59 am

Когато аз избирах хлебопекарна,направих списък с изисквания.Например,да е по-мощна,с 2 бъркалки, повече програми и т.н. Купих Мулинекс,доволна съм,,ползвам я редовно,но в крайна сметка само 3-4 програми ми са достатъчни. :D


Отговори