Как тече денят на Веселите готвачи? - Април '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от Sirena » пон апр 08, 2013 9:01 am

Танче, :whistle: :whistle: :whistle: :D
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."


Потребителски аватар
Sirena
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 3898
Регистриран на: пет юли 11, 2008 8:31 pm
:: 17 рецепти от Sirena
:: 171 снимки от Sirena
Местоположение: Варна

Мнение от Sirena » пон апр 08, 2013 9:05 am

Миленче, иди на лекар, преди време и аз мислех, че е изкълчено, пък то беше счупено и хоп - гипса. Вземи мерки, мила, за компрес може и равни части спирт и риванол. Оправяй се бързо :hug:
"Бъди себе си, има достатъчно други хора."

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон апр 08, 2013 9:43 am

Изображение

[youtube]http://youtu.be/c-NXJfZPOPM[/youtube]
http://www.youtube.com/watch?v=c-NXJfZPOPM

Добро утро приятелчета :)

Колко много кафенцааааа :coffee: С удоволствие пия моето и ви се радвам :hug:

Дано Дианка са изкарали спокойно нощта :hug:

Ивка, сама се убвежаваш че със здравето шега не бива - дано да попаднеш на добър лекар и ефективно лечение :thumup:

Миленка, вземи си стягащ глeзена чорап от аптеката и си го слагай през деня докато си на работа. Ако можеш стой седнала в часовете, ако не - вземи си някаква табуретка и подпирай на нея контузения си крак, за да не го натоварваш. И една много добра рецепта за компрес - настъргва се една глава лук, смесва се с 1 белтък, разстила се върху памучен плат и се увива около крака. Отгоре се обува чорап или чорапогащник и стои цяла нощ, Не се слага найлон. Опитай и това - дано ти помогне, при мен е изпробвано :thumup:

Верче, как сте миличка - надявам се че под топлите ти грижи съпругът ти е далеч по-добре :hug:

Ние в почивните дни пътувахме до Казанлък - бяхме на помен на чинката на моя мъж. Почетохме паметта на женичката, видяхме се с близки, които не бяхме виждали от години. И най-хубавото беше сррещата с любимите ни братовчеди - виждаме се няколко пъти в годината и винаги съжаляваме, че не живеем по-наблизо :D
И тук вали и духа вятър - ще почивам цял ден :clap: Дидка, за вас ще е домстой, но ... следващите дни ще дойде Слънчо - няма да е все така :sun:

Хубав ден на всички и успешна нова седмица Изображение
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон апр 08, 2013 1:00 pm

Привет,момичета - Миленка,дано не е нещо сериозно при теб,че както ти се налага да стоиш права,направо си е сериозно изпитание,Бони ти е препоръчала много ефикасен компрес - възползвай се от него,успех мила. :thumbsup: Бони, добре е когато се срещнем с роднини,то си е цяло събитие, тъй като рядко се виждаме - все разстояния ни делят,важното е,че си попътувала,то е релаксиращо,обожавам да пътувам.Момичета, какво ли се случва с Нинка,много време не се е появявала тук,дано всичко е наред.Дидка, днес сме като във капан и то какъв - воден,това не ни попречи да отидем на покупки - бабка купи на Тони колело,едно такова тип Флинстоун - без педали,само с крачетата,имаме такова подобно,но сега си хареса това,мога ли да му откажа това удоволствие.Как сте вие, сигурно играете в къщи,сега ще поспинкате и после пак игра,игра.Това е за Зари.


Потребителски аватар
didurana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 4152
Регистриран на: чет юли 29, 2010 12:28 pm

Мнение от didurana » пон апр 08, 2013 2:45 pm

Здравейте момичета!
Кате,честита придобивка на Тони,да си го кара със здраве!
Бони,права си ,,пазим,, къщата ,но е много изнервящо и за двама ни.Каквото и да пипне аз не давам и само-не пипай компютъра,не на пералнята,не вади дрехите от шкафа,не там,не вади обувките и все НЕ И НЕ... :eeek: Той почва да плаче от ЯД ,понякога и на мен ми е трудно...И е много чувствителен ,ако повиша ЛЕКО тон стават едни ревове,едни крокодилски сълзи,гледа ме като обиден голям човек и стои плаче като оперна певица с отворена но О уста :love: :love: :love: :D .Ставала съм свидетел как майки крещят с всичка сила/не съдя никого/ на децата си и в децата го приемат нормално.При нас не е така.Ще поръчам тези дни едни книги за възпитанието на децата от 1 до 3 години.
Дианка,не е писала още,дано всичко е наред!
Миленка,дано не е счупено.... и бързо оздравее!Вие кога щяхте да тръгвате с Веси?
И още нещо забелязах ,но не знам дали е ПМС или първи етапи на критическата,но последните 3-4 месеца в ,,тези,, дни ми става криво/като оня ден/,едно раздразнение ...Никога досега не съм имала нито болки,нито пък някакви симптоми .
Приятен ден! Трябва да ставам да готвя..... :cook:

Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » пон апр 08, 2013 3:53 pm

Хайде и аз за компания на Дидка със следобедното кафе :coffee:

Дидка, как няма да се сърди Зари като вече опита разходките и игрите навън и усети колко е хубаво - като волна птичка :D Няколко дни сега ще е така, но пак ще пекне слънчице :sun: А за критическа ти е твърде рано още - по-скоро дългата зима и малкото слънце ти действат така, мисля аз :roll:

Кате, да е честито колелото на Тони - да си го кара с удоволствие и здраве :dancing:

Отивам и аз да готвя, че да не ме сварят без ядене - цял ден съм си у дома :wink:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон апр 08, 2013 4:28 pm

Сядам и аз с вас на кафе, с такава хубава компания винаги е приятно човек да си прекара почивката :) .
Благодаря на всички за съветите! Непременно ще се възползвам още довечера. Дали от вървенето го понаместих или посвикнах с болката, но сега сякаш глезенът ме боли малко по-малко. Това ми дава надежда, че не е счупен. Трябва да се оправя, че иначе е много трудно да куцукам от зала в зала.
Дианка, много е неприятно това, което се е случила на Стилиянош. Дано да се оправи детето и да се успокоите! Винаги повтарям и на моята дъщеря, и на нейните приятелки, че трябва игрите им да са безопасни, но кой ли слуша. Наистина децата трябва Господ да ги пази. Стискам ви палци всичко да е наред.
Наталка, пренесе ли се синчето? Как е сърчицето ти? Опитай се да не го мислиш толкова много, а напротив гордей се, че си отгледала такъв голям мъж!
Дидка, много ти е рано още за критическата. Просто напоследък ти се насъбра и на теб доста и всичко избива в един момент. Горе главата и си помисли, че не си заслужава заради хорската глупост да страдате ти и детето. А Зарко как няма да не е изнервен, то на нас големите ни омръзна това студено и дъждовно време, а какво остава за едно малко дете?! Потърпете още малко и после на мама да са й здрави краката да бяга след него. Хубаво е, че е чувствителен и разбира като му се караш. Аз също не съм привърженик на прекалено строгото отношение към децата, но те все пак трябва да знаят кой определя поне за сега правилата.
Танче :whistle: , така хубаво разказваш за теменужките, че чак си ги представих.
Кате, да му е честито колелото на Тони, да си правите много хубави разходки с него като се оправи времето!
Бони, аз докато пиша ти сигурно вече наготви. Почини си малко, все пак си отпускарка. Още ли си на постно? Признавам си, толкова дълго не бих могла да издържа. Браво за търпението ти!
Моята почивка свърши, след малко влизам отново в час, а на вас пожелавам приятна и спокойна вечер!

Изображение

Потребителски аватар
ivkaa75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 2941
Регистриран на: нед ное 01, 2009 9:35 am
:: 4 рецепти от ivkaa75
:: 3 снимки от ivkaa75

Мнение от ivkaa75 » пон апр 08, 2013 6:42 pm

Здравейте момичета :)
прибрах се от прегледа,който беше обстоен около 40 мин.
оказа се,че съм с увреждане на междупрешленните дискове,
изписаха ми лекарства, препоръчаха ми балнеолечение,колан за кръста който да не го свалям когато съм на работа и
някое друго упражнение,който трябва да правя,
ако не работех само права,можело и никога да не се отключи това заболяване,
но късмет,казаха ми,че няма да ме съветват да сменям работата,защото и без това няма работа :wink:
това е от мене за сега.
Дианка,как е детето дано има подобрение и е по добре
Миленче,вземай мерки мила,но щом по не те боли е добре :thumup:
Кате,честито колело на Тони да се рзхождате с него из парковете :thumup:
Дидка,миличка така е с децата аз също съм против строгото възпитание на децата,ще се справиш със Зарко той е едно малко слънце,
а що се отнася до настроението мисля,че е от времето,то и ние сме като него ту весели ту тъжни :)
Бони,как ти се отразява отпуската,наготви ли вече :tongue:
Верче,как е половинката ти.
Наталка,какво става със синът ти,ти как си мила свикваш ли :hug:
Танче,много са хубави тези теменужки как ми се иска и на мене ама съм далечко :)
Ох,как се отплеснах,а готвя отивам да видя яденето,че ще замирише на загоряла домакиня :D
Хубава вечер на всички вас :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » пон апр 08, 2013 8:32 pm

Момичета ,благодаря ви на всички!!! Нямам възможност да чета,искам само да споделя,че сме малко по-добре.....поне спряха кървавите сълзи.....и неговите ,и моите ....това са майките ....май тревогите са много по-вече от щастието.....както и да е.Има огромна рана вътре,иначе на милиметри от очния нерв и просто за кой ли път ....е имал голям късмет...продължава с антибиотика и.....търпение .Приятна вечери целувки на всички!!!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон апр 08, 2013 9:53 pm

Мили приятелки,благодаря ви за милите пожелания към Тони, това момченце не се разделя цял ден с колелото,дори спа само 1 час,мераци и чудо,миличкото как се радваше само и повтаря - бабе,купи.Ивка, дано това,което са ти предписали ти помогне,че тоя вид болки са повече от ужасни.Верче, как сте мила,подобри ли се състоянието на съпруга ти,скорошно оздравяване мила.Дианка, добре че не се е случило по -лошото, дай Боже всичко да завърши добре :thumbsup:.Прекрасна вечер и спокойна нощ, мили момичета. :winkiss: :night: :winkiss: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Заключена