Какво сготвих днес - Май '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mami48 » пет май 03, 2013 8:21 am

Привет момичета - Дианка, :clap: на теб,какви красоти си сътворила отново и то със болки,представям си, когато си добре какви чудеса правиш :clap: :thumbsup: - яденето с октопода изглежда съблазнително,а за козунаците - нямам думи, те са твой патент,поздравления мила! :winkiss: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :winkiss: Днес ще сготвя постна храна - грах яхния, салата свежа,десерта е сладолед, ягоди,портокали.Успешен и прекрасен ден на всички! :heart: :sun: :heart: :giflo2: :giflo2: :music: :giflo2: :giflo2: :music: :giflo2: :giflo2: :music: :hug: :hug: :flow2: :hug: :hug: :flow2: :hug: :hug:


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пет май 03, 2013 10:59 am

Здравейте!
Знаех си аз, че шарите яйцата. :) Дианка, страхотни цветове са се получили, а за козунаците - нямам думи. Мен това ме чака утре. И аз обичам да подарявам особено когато ще го направя на много скъп за мене човек - вуйчо ми, който е и мой кръстник. Отплеснах се :roll: . Днес не възнамерявам да готвя, има от снощното ядене, ще направя таратор към него, а ако не му стигне на някой има из хладилника разни неща за прилапване. Това е от мен: спорен, слънчев и усмихнат ден! :hug: :flow1: :flow2: :flow1: :hug: :flow2:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » съб май 04, 2013 12:05 am

Привет мили :chef:.Днес от рано ми се развали настроението в голям милионен град не успях никъде да открия боя за яйца.Ходих и в българския магазин и там няма,собственика не си направил труда да зареди.Но все пак има изход ще ползвам естествени бои дано се получи нещо.Спретнах една яхния от грах с пилешко и направих домашен течен шоколад,че мъжът ми ми извади душата.Много го обича.Спокойна нощ и весел ден.

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » съб май 04, 2013 3:42 pm

Здравейте!
Днес е ден за козунаци и шарени яйца. Ще ви ги покажа, макар че снимката е от камерата на компа и не е много качествена.
Изображение
Изображение
А за хапване днес още не съм го измислила. Сутринта спретнах едни палачинки на детето и засега друго няма.
Весел празник! Желая мир и светлина в домовете и душите Ви! :love: :love: :flow2: :flow2:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


elenata6kova
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 2
Регистриран на: съб май 04, 2013 7:24 pm
:: 6 снимки от elenata6kova

Мнение от elenata6kova » съб май 04, 2013 10:33 pm

Това приготвих днес за утрешния най - голям християнски празник. Много усмивки, здраве и благоденствие в домовете ви . :)

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб май 04, 2013 10:36 pm

:giflo2: :giflo2: :winkiss: :giflo2: :giflo2: Мила Ели, стана ми жал за теб,не се притеснявай миличка,ще те посъветвам нещо - друг път, като нямаш под ръка боя за яйца, ползвай подправката куркума - жълто, степчета разтворими за пиене, има различни цветове,а и са по - безвредни, горните люспи на стар лук,червено цвекло - ти си млада, ще научиш още много,много неща,горе главата миличка,важно е желанието,а ти си го имала. :thumbsup: :clap: Рени, поздравления мила, отлично си се представила,супер са и яйцата и козунака,браво!!! :clap: :thumbsup: :thumup: Момичета,днес не готвих,хапвахме кой каквото му се харесва,утре предстои голямото готвене - досега подготвях, мариновах за утрешното меню. :winkiss: :night: :winkiss: :hug: :hug: :hug: Елена, много съм впечетлена,браво момиче,прекрасно приготвено всичко,поздравления и весел и светъл празник!! :clap: :thumbsup: :thumup:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » нед май 05, 2013 10:20 am

Христос Воскресе на всички! Светъл, красив и вкусен празник от мен!
На днешната трапеза ще има печено агнешко, ориз с дреболийки, пържени кюфтета, салата Снежанка с пресни краставички. Няма как да минем и без красивите яйца и вкусните козунаци, които вчера с майка ми направихме. Ето ги и тях:
Изображение
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » нед май 05, 2013 5:53 pm

034.jpg
ХРИСТОС ВОЗКРЕСЕ !!!ЗДРАВЕ,БЛАГОДЕНСТВИЕ И ОБИЧ !!!
008.jpg

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед май 05, 2013 8:08 pm

:giflo2: :giflo2: :giflo2: :winkiss: :giflo2: :giflo2: :giflo2: ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ! ЧЕСТИТ ПРАЗНИК СВЕТЛЕ, ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ,ВЕСЕЛИ ЩАСТЛИВИ!!! Днес на празничната трапеза сложих - Дроб сърма, Печено агнешко, Кюфтета на скара,Салати свежи разнообразни,Паниран пилешки дроб изпечен на фурна,козунаци,яйца,много сладки - само да има кой да яде,аз лично не можах, изкарах на два банана,фреш от портокали,когато готвя толкова различни ястия не мога да се храня.ВЕСЕЛ ПРАЗНИК, МИЛИ МОМИЧЕТА!!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пон май 06, 2013 1:08 am

Честито Воскресение Христово! Мир,Здраве,Благоденствие,Любов да съпътстват вашите домове мили :chef:.Кате,послушах съвета ти и сега имаме боядисани яйца.Едно огромно благодаря :chef: :giflo1: :giflo1: :giflo1:.Днес на обяд бяхме на гости.За вечеря си бяхме в къщи.В нашето семейство не ядем агнешко затова празничното ни меню е: Унгарски гулаш върху канапе от варени спагети,овчарска салата,спаначена супа със сирене,предястие от палачинки с пълнеж от пилешко,кисели краставички,и майонеза.Десерт козунак и прекрасен черен шоколад,разбира се и плодове.Спокойна нощ и весело посрещане на Гергьовден.


Заключена