Какво сготвих днес - Май '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
viki_katri
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 20
Регистриран на: пон апр 22, 2013 9:52 am

Re: Какво сготвих днес

Мнение от viki_katri » нед май 19, 2013 3:42 pm

Здравейте на всички доста отдавна не съм се отчитала но да не ви казвам какъв велик ден изкарах :( В събота на 4 май очаквахме кумовете и комците на гости така се разбрахме тогава да се съберем у нас. При нас е традиция от както се оженихме винаги се събираме с тях в съботата преди велик ден било някаде навън или у някой. Изленахме с моя мъж и детето до била и пени да напазаруваме за вечерта забавихме се най много 40 минути и като се прибрахме малката с 39 температура започна се едно мъчене пищене стигна 40 оцети хексалгини истински кошмар както и да е поовладях положението дойдоха гостите на мойте комци детето е на вазраста на нашето заиграха се налудуваха се и когато стана към 11 часа отново кошмара гостите ни си трагнаха набързо и се започна цяла нощ един ужас на другия ден бяхме на гости у нашите но Катри се влоши започна отново с неините температури беше страшно какво ли не правихме и накрая за 5 дни вленахме в болницата на инджекции и така навръх велик ден се озовахме в болница Този кошмар не го пожелавам на никой важното е че дъщеря ни е добре живи и здрави празниците са пред нас :) До снищи бяхме на антибиотик Малко прекалих с речта но ми улеква като споделя :) Днес се развихрих в кухнята направих мусака таратор салатката е овчарска спретнах и едни сирене хапки за мъжа ми с биричката му вървят най много а за десерт за парви път направих тирамису дано да се е получило от днес смея да кажа че вленах в ритам Нека и да споделя нещо от утре минавам на диета 90 дневна След раждането е направих и ослабнах 18 килограма но постепенно за две години качих 6 от тапчене с глупости Утидох да раждам 74 а когато забременях бях 54 след това свалих 18 така че трбва да се стегна :thumup:


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » нед май 19, 2013 5:04 pm

Привет,весели и неуморни :chef: - днес при мен - Свински вратни пържоли печени на фурна с гъби,отделно изпеках 2 плика пресни картофки с пресни ароматни подправки и масло,Салата -зеле,червено цвекло,моркови,магданоз, десерта е череши,портокали,банани.Прекрасна вечер на всички! :cook: :serve: :bliz: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед май 19, 2013 10:34 pm

Здравейте!
У нас стана традиция да хапваме нещо готвено на вечеря. Закусихме късно с 2 вида домашна майонеза -яйчена и млечна, колбаси и прясно домашно мляко. После подквасих мляко и помързелувах. За вечеря направих запеканка с тиквички. Правя я за първи път, но много ни хареса и единодушно решихме, че вече мога да не се пържа на котлона с тиквички :clap: . Към запеканката направих и чесново мляко, за десерт сладолед.
Прекрасна нова седмица на всички :) :chef: ! Спокойна нощ :night: :sleep: :night:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пон май 20, 2013 1:39 am

Привет весели :chef:.Мила viki_katri и аз скоро изживях същия кошмар. Моят син на 1г и седем месеца за месец и половина 2 пъти влиза в болница.Беше някакъв ад.Първият път беше на 8 март та това ми беше подаръка престой в болница.Днес нищо не съм готвила имахме храна от вчера.Цял ден бяхме навън времето беше чудесно а от утре пак цяла седмица дъжд.Спокойна нощ и успешна нова седмица!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон май 20, 2013 8:52 am

Привет, весели :chef: - днес няма да готвя,имаме доста храна от вчера.Ели, Вики - не се притеснявайте, всичко това минава и се забравя - важното е да се настроите за всякакви обстоятелства - така е с малки дечица,но да сте живи и здрави.На всички пожелавам прекрасен,весел и много усмихнат ден!!! :giflo2: :giflo2: :winkiss: :giflo2: :giflo2: :winkiss: :giflo2: :giflo2: :winkiss: :giflo2: :giflo2: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » пон май 20, 2013 11:11 pm

Добър вечер!
Днес хапнахме пълнени чушки с яйца и сирене на фурна/пресни/, шопска салата и сладолед за десерт. Утре е ред на пресните картофки, само трябва да избера рецепта :thinking: Сега ви желая спокойна нощ и сладки сънища :sleep: :night: :sleep: :night:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт май 21, 2013 9:28 am

Здравейте!
У нас менюто напоследък се състои основно от картофи и тиквички - задушени пресни картофки в масло, Сърдити картофи с кренвирши, кюфтета от тиквички, Картофени кюфтета с майонеза, придружени всяка вечер със задължителната салата от домати и краставици. В скоро време ще трябва да сготвя на моите хора нещо по-сериозно, защото ми става съвестно за тях. Добре, че не са претенциозни и разбират, че в момента не ми е добре и изобщо не ми се мисли за печката.
Приятен ден!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » вт май 21, 2013 10:25 am

Привет, весели :chef: Днес рано сготвих Боб яхния със нетлъсто свинско месо,много подправки и пресни зеленчуци, приготвих за мен Елда с пресни чушки,зелен лук и много магданоз, не обичам боб, харесвам много зелен фасул,десерта е череши, портокали.Прекрасен и усмихнат ден на всички!!! :giflo2: :giflo2: :sun: :giflo2: :giflo2: :sun: :giflo2: :giflo2: :music: :music: :music: :giflo2: :giflo2: :sun: :giflo2: :giflo2:

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » вт май 21, 2013 2:23 pm

Честит имен ден на всички празнуващи! :giflo1: :giflo2: :giflo1: :giflo2: :giflo1:.Весело изкарване на празника! Наздраве! :wine: :heart: :wine:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » вт май 21, 2013 4:11 pm

Здравейте и от мен! :)
Честит празник на всички именици!
Днес менюто ни е печено домашно петле с картофи на фурна, салата от краставици. Изпекох блатове за тортата, а довечера, ще я украсявам и сглобявам. :)
Хубава вечер! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Заключена