Какво сготвих днес - Май '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Re: Какво сготвих днес

Мнение от janova » вт май 21, 2013 7:52 pm

Добър вечер,весели :chef: !
За тази вечер менюто ни е :кюфтета яхния от вчера,картофени кюфтета с майонеза,зелена салата и за десерт-ягоди със сладолед.
Приятна вечер!


Потребителски аватар
Makaweli
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 5639
Регистриран на: нед сеп 06, 2009 10:03 pm
:: 66 рецепти от Makaweli
:: 908 снимки от Makaweli
Местоположение: РУСЕ

Мнение от Makaweli » вт май 21, 2013 9:32 pm

Привет :chef:

Днес май доста хора готвим :wink: :cook:

У нас за вечеря - Салата домати с плочка сирене, Рибена чорба, Задушени картофи с масло. За десерт - Натурален шоколад :hungry:

Спокойна вечер :night: :night: :night:
Докато човек чувства болка - значи е жив. Докато човек чувства чуждата болка - значи е човек.

Изображение

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » ср май 22, 2013 2:35 am

Привет весели :chef:.В нашия град отвориха български магазин и днес нали съм именичка реших да се поглезим с българска стока.Доста е скъпичко,но пък си заслужава.Купих кори за баница,лютеница,бг подправки,кифли,лозови листа, боза,сирене и др :clap: :thumbsup: :clap: .И менюто за празника беше:Шопска салата,ролца от шунка със крема сирене и кашкавал,баница и свински пържоли със сос от сметана,топено сирене и кашкавал.Десерта е скромен български вафли боровец,но няма такова щастие да си хапнеш от нашите вафли.Като излязох от магазина се разплаках като дете от щастие,че имам българска стока.Явно много ме тресе вече носталгията.Спокойна нощ и прекрасен ден.

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » ср май 22, 2013 2:02 pm

Привет!
Аз днес цял ден съм на айран и ягоди, друго не ми се яде. За довечера ще направя пиперки бюрек и кашкавал пане. Салатата ще е домати и краставици със сирене.
Хубав ден!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср май 22, 2013 2:05 pm

:giflo2: :giflo2: :winkiss: :giflo2: :giflo2: Привет, весели :chef: днес ми се наложи рано да излезна по аптеки,минах през Плодово - зеленчукова къща и напазарувах - тиквички,патладжан,ягоди,череши,ароматен пъпеш - опретнах се и осолих измитите патладжани и тиквички, нарязани и сложени под наклон в гевгира,след 30мин. ги изплакнах,приготвих галета и брашно в равно съотношение - в намаслена със зехтин тава подредих набрашнените зеленчуци,капнах им отгоре малко зехтин и отидоха във фурната,идеята взаимствах от Инчето - Тилия, останах очарована от крайния резултат - хрупкави, без мазнини изпечени тиквички и патладжани - няма висене с часове на печката, стана много бързо на 250 гр.,сервирах ги със счукан пресен чесън,малко сол и оцет - страхотни,ако решите да пробвате - не ги режете на много тънко.Десерта вече ви е ясен - плодове.Ели, вчера те поздравих за именния ден, но ти не влизаш в - Как тече денят на Веселият готвач - затова,отново те поздравявам от сърце - жива и здрава да си,много щастие и радост в живота си да получиш, много се зарадвах,че си изживяла удоволствието да си напазаруваш български стоки :thumbsup: :clap: :thumbsup: Прекрасен ден на всичи!!! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :sun: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :hug: :hug: :flow2: :flow2: :flow2: :hug: :hug: :flow2: :flow2: :flow2: :hug: :hug: Миленче, писали сме заедно - хапвай леки храни миличка,скорошно оздравяване. :thumbsup:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » ср май 22, 2013 5:39 pm

Здравейте и от мен! :)
Днес менюто ни ще е по-празнично и ще бъде: печени котлети от сьомга на скара, салата "Снежанка" с пресни краставици, печени тиквички на скара и след това завити с плънка, а за десерт торта с ягоди и към нея шампанско.
Ето я и Г-ца тортата:

Изображение

Още не сме я опитали, но съдейки по аромата... :roll: :bliz:

Хубава вечер! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » ср май 22, 2013 6:39 pm

Здравейте!
Страхотна торта и с тези пресни ягоди е толкова изкушаваща :hungry: :D . При нас днес ще има пържени яйца, салата от домати, краставици и лук, за десерт ягоди и страхотно домашно кисело мляко.
Хубава вечер :wine:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » ср май 22, 2013 8:23 pm

Светле, :clap: страхотна торта,възхитена съм от теб - толкова млада, а толкова креативност, красота при изпълнението на всичко до което се докоснеш,браво миличка! :giflo2: :giflo2: :giflo2: :heart: :giflo2: :giflo2: :giflo2: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » ср май 22, 2013 9:51 pm

Кате, Рени, много ви благодаря, мили дами, за хубавите отзиви! :) Трогната съм, а от твоя коментар, Кате, няма как да не се изчервя :ooppss: .
Хубава вечер ви пожелавам! :) :love: :giflo2:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

CVETETO3101
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 161
Регистриран на: пон авг 08, 2011 5:29 pm
:: 10 рецепти от CVETETO3101

Мнение от CVETETO3101 » ср май 22, 2013 11:08 pm

Ама защо тортата е още цяла? Моля за 1 парченце да ми отрежеш! Браво! Чудесно изглежда, а ако ме почерпиш, ще ти кажа, че е сигурно и много, много вкусна и прохладна за тези горещини :) :hungry:
Ягоди-и-и - м-м-м-м-! :thumbsup: :clap:


Заключена