Какво сготвих днес - Май '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mami48 » чет май 30, 2013 12:04 pm

Привет, мили момичета, не съм писала от рождения ден на Тони - приготвих им празничен обяд - Печени вратни пържоли,предварително мариновани - прибавих гъби и вино,сложих фолио,а след това ги запеках допълнително,приготвих и гнезда от кайма - запеках ги и отново ги извадих,напълних гнездата със смес от настърган кашкавал и яйца - в средата на дупчицата сложих парче кренвирш нарязан на осем,но не до края,при допълнителното запичане,кренвирша се разтвори като палмичка,беше много красиво,цветно от контраста - кайма,жълто от яйцата с кашкавал и кацнала в средата палмичка,децата ми останаха очаровани,направих салатки,различни,десерта - напълних пъпеш със сладолед и различни плодове - всичко беше на ниво,важното в случая беше,че децата ми го оцениха подобаващо.Вечерта бяхме на заведение,там празнувахме и вечеряхме. Днес - сготвих Мексикански микс от много зеленчуци с булгур и малко кафяв ориз,обожавам такива ястия,пропуснах - прибавих пилешки бутчета,използвах и булъона,десерта - плодове и черен шоколад.Светле,както винаги - интересно меню,тия дни ще си спретна и аз рулца от тиквички,благодаря за идеята.Прекрасен и лек ден на всички! :cook: :serve: :bliz: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :flow2: :flow2: :flow1: :flow2: :flow2: :flow1: :flow2: :flow2: :flow1: :flow2: :flow2:


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » чет май 30, 2013 12:55 pm

Кате, страхотен обяд си им спретнала на твоите деца и на Митака :thumup: ! Толкова са хубави тези моменти - около масата с любимите хора, които оценяват труда и старанието ти!
Светле, и аз много ги харесвам тези рулца. Не съм се сещала да добавя кора от лимон, но другия път ще се възползвам от идеята ти :) .

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » чет май 30, 2013 9:08 pm

ДОБЪР ВЕЧЕР, :chef: !
КАТЕ,поздравления!Не съмнявам,че е било вкусно и красиво.Аз много харесвам гнездата от кайма,
ще се възползвам от идеята за кремвирш. :clap:
Днес нашето меню е: пилешка супа,пиле със зеле,салата от домати,краставици и сирене.
Десерта е череши.
Хубава вечер! :night:

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пет май 31, 2013 7:16 am

Здравейте!
Днес цял ден ще бъдем в движение, но менюто за довечера вече съм го измислила - шопска салата, агнешко печено, дроб-сарма, задушени гъби и пресни картофи и торта :bliz: .
Хубав ден!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет май 31, 2013 1:40 pm

:giflo2: :chef: :giflo2: Привет милички, Миленче, Миле - благодаря ви за сърдечните думи,много ми е хубаво да правя празниците за децата незабравими,това ме прави много щастлива и затова се старая много.Днес - имаме от Мексиканския микс,но моето Митаче пожела - варени пресни картофки,варени яйца,салатка от домати и краставици с маслини и рулца от тиквички,десерта е череши и черен шоколад - в последно време съм с много ниско кръвно и вземам шоколад.Светле, вчера ти писах каква плънка ползвам при Рулца от тиквички,но, незнайно как коментара ми изчезна - сега ще ти го кажа - вместо цедено мляко,ползвам - крема сирене, малко кисело мляко - да е по - гъсто по възможност и краве сирене - всичко това го обърквам много добре,прибавям същите подправки като теб - навивам рулцата и в края на сгъвката слагам клечка за зъби, подреждам ги изправени в чиния и слагам в хладилника,като постоят поне час, махам клечките,слагам листенца пресен магданоз отгоре на изправените рулца - повярвай ми, много красиво стоят по тоя начин и нищо не изтича от рулцата.Още веднъж ти благодаря миличка,че ми напомни за тия прекрасни и вкусни рулца. Пожелавам на всички прекрасен,спокоен и весел ден. :music: :sun: :music: :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет май 31, 2013 3:53 pm

Здравейте и от мен! :)
Кате, радвам се че съм била полезна и съм припомнила това прекрасно ястие. Ще пробвам и твоят вариант. Лятото ядем много тиквички и ще имам поле за различни импровизации. :)
Миленка, радвам се, че идеята за лимоновата кора в рулцата ти е допаднала, ще очаквам отзиви. :)
А за днес малко постно с един бобец, който майка ми приготви, а аз овкусих с много зелени подправки - магданоз, целина, босилек, девисил и много малко джоджен. От снощи имаме останала мусака от тиквички. За първи път правя, но стана добре. :)
За десерт имаме заквасена сметана с ягоди и мед. :)
Хубав следобед! :coffee:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » пет май 31, 2013 6:37 pm

Добър вечер, :chef: !
Днес направих пица с Тесто за пица - бързо.Много вкусна пица се получи.Направих и Торта Грети,която още не сме опитали.Имаме още
и от вчерашното меню. :)
Хубава петъчна вечер ви желая! :music: :night:

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пет май 31, 2013 11:30 pm

Привет мили :chef:.От доста време ми се ядат картофени кюфтета,но моите се разкашкват при пърженето и нищо не се получава.Дайте ми съвет как да ги направя без да ми се разкашкват.Тази вечер у дома бяхме на салата от полуготови спагети с моркови,но аз прибавих и ситно нарязан салам основното ни беше пиле с картофи.За десерт сладолед и черен шоколад за малчо крем ванилия.Спокойна нощ :night:.И забавни почивни дни.

Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » пет май 31, 2013 11:43 pm

ДОБЪР ВЕЧЕР,ЕЛИ!
Обичаме много картофени кюфтета.Аз ги правя по тази рецепта Картофени кюфтета с майонеза.Вкусни са и винаги сполучливи!
ЛЕКА НОЩ :night:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » съб юни 01, 2013 12:53 am

ЕЛИ,ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ТВОИТЕ ДЕЧИЦА - 1 ЮНИ - ДА СА ВИ ЖИВИ И ЗДРАВИ,МНОГО ЩАСТЛИВИ С ВАС! :giflo2: :winkiss: :giflo2:


Заключена