Какво сготвих днес - Юли '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Re: Какво сготвих днес

Мнение от mami48 » чет юли 11, 2013 10:47 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет, весели :chef: ,днес ще е почивен ден за мен в кухнята - има храна за дояждане, аз днес ще съм на маслини и прекрасни домашни домати - от приятели на село, обожавам да хапвам това,десерта е сладолед, праскови,сливи.Весел и неповторим ден на всички!!! :beer: :sun: :beer: :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » чет юли 11, 2013 11:16 am

Здравейте!
С детето сме на село- близо до Видин и затова се включвам рядко. Вчера хапнахме за обяд зелен фасул яхния, салата от градински домати, а за десерт си направихме сладолед. За вечеря имахме карначета, салата от домати и краставици с майонезиран чесън, за десерт кайсии и сладолед.Днес за обяд ще доядем зеления фасул със салата от домати и краставици, а за десерт има кайсии, за вечеря ще си опържим тиквички с чесново мляко и салата.
Хубав ден от мен! :sun: :giflo1: :sun: :giflo2: :sun: :giflo1: :sun: :giflo2:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.

CVETETO3101
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 161
Регистриран на: пон авг 08, 2011 5:29 pm
:: 10 рецепти от CVETETO3101

Мнение от CVETETO3101 » чет юли 11, 2013 6:53 pm

За първо и второ - СЪРМИЧКИ-И-И-И-И ЛОЗОВ ЛИСТ! :tongue: :tongue: :tongue: с каймичка и оризец!!! :clap: :clap: :clap: За десерт - диня. Умиргам си за лозови сърмички - сигурно сама мога да изям цяла тенджера!!! :hungry:
Те ми навяват и спомени за малкото кокетно ресторантче на плажа "Трифон Зарезан"(между Варна и Златни пясъци) - едно време - като бяхме млади. Лозовите сърмички бяха специалитет на заведението ... :thumbsup:

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » чет юли 11, 2013 11:40 pm

Привет мили :chef:.За вечеря хапнахме омлети с бекон,салата беше шопска.Десерт сладолед и течен шоколад.Спокойна нощ и весел петък.


Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пет юли 12, 2013 12:35 pm

Здравейте и от мен! :chef:
За днес картофени кюфтета, салата с домати и печени чушки, а за десерт имаме сладолед и мъфини с локум. :)

Успешен ден! :)
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет юли 12, 2013 10:09 pm

:giflo1: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo1: Привет,милички :chef: днес сготвих Пиле със зелен фасул яхния,Салатка от доматки и Моцарела,десерта е плодове - пъпеш,сини сливи,праскови.Прекрасна вечер на всички!!! :serve: :cook: :serve: :hug: :hug: :hug:

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » съб юли 13, 2013 12:32 am

Привет мили ми :chef:.Кате,колко струва моцарелата в България?Искам да направя съпоставка със Чехия.Днес сме на пиле фрикасе и салата от домати и краставици.Десерта плодове и вафли.Спокойна :night:. Весел, :sun: и вълшебен уикенд.

Потребителски аватар
STELKINA
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 348
Регистриран на: съб авг 15, 2009 8:38 pm
:: 45 рецепти от STELKINA
:: 222 снимки от STELKINA
Местоположение: милано родом от сливен

Мнение от STELKINA » съб юли 13, 2013 3:46 pm

След провала на сладоледа и сиропирания сладкиш се отказах да правя запланувания крем карамел
Хапнахме прошуто , дзадзики ,марулки и сух боб яхния
Днес направих пилешки бутчета с подправки барбекю в плик във фурна , таратор и картофена салата след малко ще ходя до пазара за да сменя една ризка , която купих миналата събота /пазара е само събота/ тясна мие :ooppss: и има сергия с прясна риба мисля да взема едни сепийки ако са пресни :hungry:
Елена доколкото си спомням от миналата година беше около 1,60 лева топката от кравешко мляко /125 гр. / а биволска въобще нямаше . Но предполагам и в Чехия , както е тук в Италия цените и разновидностите са доста тук тая от краве мляко има средна цена о.65 чентезими /на лд , лидъл , пени , еселунга / на останалите вериги е маааалко по скъпа
Абе цените в БЪЛГАРИЯ са добре малко НАД Европейските ама ЗАПЛАТИТЕ ХИЧ ГИ НЯМА . В европа средната заплата на час е около 7 евро на час а в БЪЛГАРИЯ :thinking: :cry: :?

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » нед юли 14, 2013 9:08 am

Здравейте и от мен! :)
За днес пържолки, салата с домати и босилек, а за десерт - прясно мляко с грис. :)

Стели, в България на час плащат от 1,50 лв (може и по-малко) до около 2,50 - 3 лв на час, но си зависи каква е длъжността и работата - ако е със заплата 1000 лв си е друго. Видях в предишните мнения, че си харесала сладкиша с кайсии - сполучлив е и се надявам да останеш доволна от рецептата. Нямам машина за сладолед, но пък по рецептата, с която го правя, се получава добре и не съм имала провали. :)

Хубав ден от мен! :) :wink:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
remiva
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 826
Регистриран на: съб окт 24, 2009 2:35 pm
:: 23 рецепти от remiva
:: 103 снимки от remiva
Местоположение: Варна

Мнение от remiva » нед юли 14, 2013 11:11 am

Здравейте!
Днес готвя лодки от тиквички пълнени с кайма и зеленчуци, ще направя богата салата от домати и краставици с лук, за десерт има плодове от градината. Варя и сладко от попски сливи.
Прекрасен ден, :) :chef: !
:chef:
Това, което не ме убива, ме прави по-силна.


Заключена