Какво сготвих днес - Юли '13

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Re: Какво сготвих днес

Мнение от sbt03 » нед юли 21, 2013 2:56 pm

Здравейте и от мен! Май на никой не му се готви? :D
За днес салата с домати, сирене, маслини; основното още не съм го измислила - но може и да е една тортиля с картофи. Десертът е измислен и след малко се захващам с направата - крем карамел. Много отдавна не сме правили (поне от няколко месеца) и се затъжих за него. :)
Ирина, не съм чувала за този трик на втасване, но защо пък не. :) Веднъж зимата правих една питка и реших да ускоря процеса във фурната. Явно ми е била по-силна фурната - макар че я загрях за кратко на около 50 градуса и тестото превтаса и не се получи добре. Затова от тогава си чакам и не я използвам, както правят други хора, но пък те имат повече опит от мен. :)

Хубав следобед! :) :coffee:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение


Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » нед юли 21, 2013 5:59 pm

Здравейте!
След цяла седмица на барбекю, днес ще направя една пилешка супа за разтоварване.
Хубава вечер!

viki_katri
аматьор с виличка
аматьор с виличка
Мнения: 20
Регистриран на: пон апр 22, 2013 9:52 am

Мнение от viki_katri » нед юли 21, 2013 6:20 pm

Здравейте и от мен ние цяла седмица е карахме на бързи неща ядохме кремвирш с кашкавал попарени яйца пекана наденица принцеси с кайма салати имаше и малко скара тази седмица от миналата неделя до тази бях без почивка и като се прибирах не ми беше до готвене днес обаче съм решила да направя една мусака таратор и шопска салатка с пекани чушки десерта е ясен сладолед фамилия :clap: Искам да ви помоля нещо моля ви помогнете ми с някоя хубава рецепта за пиле било пържоли или друго или пълнено ще имам важни за мен гости и искам да ги изненадам с нещо ново и вкусно не сме се виждали от година и половина много ще се радвам да ми дадете идеи :chef:

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » пон юли 22, 2013 1:07 am

Привет мили :chef: .В събота цял ден бяхме в зоопарка,тук е огромен и за един ден едва ли може да видиш всичко.После на биричка и пържени картофки с приятели и вечерята ни беше каквото има в хладилника,Днес сме на бобена яхния с наденица и млечна салата.Десерта диня и сладолед.Спокойна нощ и успешна нова седмица!


Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пон юли 22, 2013 11:47 am

:giflo1: :giflo1: :giflo1: :chef: :giflo1: :giflo1: :giflo1: Привет,прекрасни :chef: ,днес сготвих Супа пиле със зеленчуци, Бутчета мариновани, изпечени в плик,Салата от печени пиперки подлучени,десерта е диня,праскови и сливи.Хубав ден на всички!!!! :bliz: :serve: :cook: :serve: :bliz:

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » пон юли 22, 2013 1:43 pm

Здравейте и от мен! :)
Днес майка ми направи леща чорба. И понеже ми се иска менюто да е малко по-различно, ще замеся едни цървулки (само че ще са за ядене), ще направя и една интересна, поне за моя вкус, разядка с патладжани. За десерт имаме крем карамел и сладолед. :)

viki_katri, относно твоето запитване за ястие с пилешко месо, може да потърсиш в сайта. А иначе вкъщи преди време приготвихме печено пиле в гювеча - сложихме го цяло да си полегне върху цели картофчета и гъби и го овкусихме с черен пипер, намазахме го с малко червен пипер и горчица. Отделно в самия гювеч сложихме и стръкчета прясна мащерка - около 5-6. Наляхме малко вода и мазнина. Течността може да е и хубаво бяло вино или пък бира. Пекохме под капак и след това преди да изключим фурната запекохме за няколко минути без, за да се образува апетитна коричка. Не е нещо особено, но пък в гювеч всичко става много по-вкусно. :)

А сега ви пожелавам приятен ден! :) :coffee: :chef:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » пон юли 22, 2013 4:26 pm

Здравейте!
За днес имаме още от пилешката супа, направих и миш-маш, а десертът ни е диня.
Хубав ден!

elena13677
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 611
Регистриран на: нед окт 09, 2011 3:14 pm

Мнение от elena13677 » вт юли 23, 2013 12:17 am

Здравейте мили ми :chef:.За обяд доядохме бобеца,а за вечеря направих свински пържоли на тиган.Една салата,която моята майка често прави.Печени цели чушки се подреждат в чиния от горе на колелца се подреждат доматите и се залива с дресинг от счукан чесън,млени орехи,оцет,олио или зехтин и сол прави се кашичка и се заливат чушките и доматите.Става божествена :hungry: :thumbsup: :hungry:.И баница поръчана от бг магазина.За десерт диня и течен шоколад.Спокойна :night: и :sun: :sun: :sun: ден.

Потребителски аватар
sbt03
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 527
Регистриран на: нед юни 20, 2010 10:22 am
:: 23 рецепти от sbt03
:: 179 снимки от sbt03

Мнение от sbt03 » вт юли 23, 2013 11:05 am

Здравейте и от мен! :)
Днес майка ми направи мариновано пилешко месо със сос, а аз се захванах със замесването на фокача, която ще е с чери домати, много босилек и зехтин. Основните продукти си ги набрах от градината - обожавам този вид "пазаруване". :thumup:
Салатата ще е традиционната с домати, сирене и печени чушки.
Десертът е сладолед. :)
Хубав ден! :) :chef:
Моят блог - http://vinagi-vkusno.blogspot.com :chef:

Изображение

Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Мнение от milena75 » вт юли 23, 2013 11:25 am

Привет!
У нас продължават да са на почит постните ястия, още не ни се яде месо. За днес ще направя любимата ми каша с печен пипер и прясно мляко. Малката не обича нищо, в което има пипер и за нея ще изпържа яйца. За десерт има диня и сладолед.
Хубав ден!


Заключена