Как тече денят на Веселите готвачи? - Август '13

Всичко НЕ свързано с ядене и пиене :)
Потребителски аватар
milena75
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1677
Регистриран на: чет юни 17, 2010 11:59 am
:: 64 рецепти от milena75
:: 279 снимки от milena75

Re: Как тече денят на Веселите готвачи?

Мнение от milena75 » пет авг 16, 2013 1:58 pm

Здравейте!
Радвам се, че отново мога да съм с вас :clap: . Прибрахме се от Балкана и сега с малко носталгия се сещам за отминалите дни - шума на поточето и песента на щурчетата е заменена от рева на колите и напрежението по прашните улици. Честно да ви кажа, исках времето да спре и ако можем да останем там, забравени от всички проблеми. Но няма как отново сме тук и трябва да се справяме с предизвикателствата, които ни се поднасят ежедневно. Добре, че поне вас ви има, да внасяте топлина и усмивка, край вас се разтоварвам и успокоявам.
Изминалите десет дни бяха много хубави. Разхождахме се из планината, ходихме до Шипка, Бузлуджа и Узана. Естествено не пропуснахме и Соколския манастир, който от няколко години посещаваме редовно, там се зареждам с много енергия и ми става по-леко на душата. Жалко само, че тази година бяхме без мъжа ми,но да се надяваме, че на следващата почивка ще сме заедно.
Правих и доста снимки, но още нямам настроение да ги прехвърля на компютъра и да ги разгледам. В някои от следващите дни ще ви ги покажа.
Наталка, получих ти съобщението и ще се постарая в неделя да дойда, много ще се радвам да ви видя.
От мен приятен следобед и прекрасни почивни дни!

Изображение


Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пет авг 16, 2013 2:29 pm

Дианка,много ти благодаря за прекрасните пожелания.То,моето момиченце,е вече порастнало,но се радвам,че поне засега,тя,следва мечтите си.
Изображение
Благодаря ти също,че подкрепяш моето мнение,с което исках да кажа на Дидката,че трябва да намери сама път към щастието си и,когато се случи,да не отстъпва пред нищо.
Да уважава и цени себе си.
Благодаря ти,затова,че пишеш с позитивизъм и усмивка.

Между другото и аз съм го чувала,това изказване "на патерица",но избягвам да го употребявам,защото не ми допада.
Но,ето нещо,което ще ни "светне"по този въпрос.

Защо казваме "Честито "на патерици"?
Често употребяваме този израз, но може би не всички са се интересували откъде произхожда той?



Празник

Съществувал е обичай, наречен Светец, /Стопанин, Служба, Курбан и др./,
свързан с култа към прадедите.
Изображение
Според вярването, Светецът е виден член от къщата
(т. нар. задруга, която обединява няколко семейства или рода),
който след смъртта си става дух-покровител.
Вярва се, че има чудодейна сила и закриля дома и неговите членове.
Празникът се чества в деня (или най-близко до него) на християнския светец с името на духа-покровител на къщата.
Това е първообразът на днешния Имен ден, който в миналото не е бил познат.
Патерица
"Патерица" е денят след празника.
Счита се, че на този ден в дома е оставнала само патерицата /или тоягата/ на светеца-покровител, който си е отишъл.
На втория ден също се устройва трапеза, която вече не е толкова тържествена и много по-скромна.
От този обичай днес е останал изразът: "Честито на патерица!"
Последна промяна от ninka71 на пет авг 16, 2013 2:42 pm, променено общо 1 път.
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пет авг 16, 2013 2:37 pm

Миленка,ето това се казва истинска почивка.
Балкан,прозрачен въздух,ромоленето на поточета,песента на птиците и .....спокойствие.РАЙ!
Чудесна дестинация си избрала.Браво на теб!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет авг 16, 2013 5:50 pm

:winkiss: :giflo1: :giflo2: :giflo2: :giflo1: :winkiss: Привет, мили сладурчета - Миленче,добре дошли,искрено се радвам,че сте изкарали прекрасно,хайде,догодина с половинката за да ти е пълно на душата! :clap: :thumbsup: :thumbsup: Нинка,Дианка,направо съм изумена от вашата зрялост,относно сложните житейски философии,за мен лично,напълно покривате поговорката - Не питай старило,питай патило - много съм горда с толкова мъдри,умни и зрели приятелки - споделяйки епизоди от миналото,помагате на друга жена - тя ще вземе най - полезното и ще го реализира,затова, трябва открито да говорим за тия неща,за да сме си полезни една, друга.След всичко,което сте писали, ви уважавам и обичам още повече - само така, оставете миналото и живейте в настоящето,посрещайте предстоящото, бъдете щастливи,много ви обичам !!! :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:


Потребителски аватар
janova
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1539
Регистриран на: ср юли 21, 2010 11:16 pm
:: 90 снимки от janova

Мнение от janova » пет авг 16, 2013 7:58 pm

ДОБРА ВЕЧЕР!
Миленка,Веси,добре сте си дошли! :flow2:
Нинка,благодаря за интересната информация. :flow1:
И на мен не ми допада израза „на патерица“но историята му ми хареса.
ЛЕКА И ПРОХЛАДНА ВЕЧЕР ВИ ПОЖЕЛАВАМ!

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет авг 16, 2013 8:12 pm

:winkiss: :giflo1: :giflo1: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo1: :winkiss: Прекрасна вечер,мили момичета - лека и спокойна нощ !!! :hug: :hug: :hug:

Потребителски аватар
mami48
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 6242
Регистриран на: вт апр 14, 2009 9:40 pm

Мнение от mami48 » пет авг 16, 2013 8:26 pm

:winkiss: :giflo1: :giflo2: :night: :giflo2: :giflo1: :winkiss: Дидка, днес почти целият ден бях със Тони,до обяд ходихме по магазини,разбира се и майка му беше с нас,после на един парк - прибрахме се,аз у нас, а те у тях и след 5ч.дойдоха при нас,пак излизахме - баща му се прибра от работа и ги заведе на един прекрасен парк,да поиграе с негови приятелчета.Как сте вие, разходихте ли се днес,Зарчи добре ли е ?? Сега ви пожелавам много спокойна и лека нощ !Сладки сънища ! :hug: :hug: :hug:

rusowelka51
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1392
Регистриран на: съб яну 28, 2012 9:58 am
:: 2 снимки от rusowelka51

Мнение от rusowelka51 » пет авг 16, 2013 9:06 pm

Здравейте момичета
Миленка добре дошла Радвам се че сте си прекарали добре
Надявам се че в неделя ще се видим
Аз в момента готвя ,че утре ме чака 14 часов работен ден
Желая на всички приятна вечер
Изображение
rusowelka51.snimka.bg/other/sreshti-s-priyateli.696225.28150919

Потребителски аватар
ninka71
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 960
Регистриран на: нед май 10, 2009 1:56 pm
Местоположение: Sofia

Мнение от ninka71 » пет авг 16, 2013 11:33 pm

Катенце,благодаря ти,мила за топлите думи :winkiss: :winkiss: :winkiss: :hug: :hug: :hug:
Не понасям да гледам как някой страда,заради грешките на друг.
Себе си изключвам в случая.
Неискам никой да ми подражава!
Тогава бях млада и в мечтите си,виждах всичко оцветено в розово.Прекалено розово.Вече отиваше към циклама :) :wink:
Представях си моето семейство щастливо и задружно.Така,както съм го видяла между майка и татко.
Без скандали.Е,обикновени спречквания,да,но не и на висок тон.
Без пиянски историй.Не,казвам, че съм търсила главният редактор на вестник "Трезвеност".
Не съм поставила никому условие-Аз не пия и ти няма да пиеш.
Но....смятам,че всичко е добре,когато завършва добре и с разумна мярка.
Не и с бой!
Това,в никакъв случай!
Да,но аз го позволих.
За да предпазя детето и родителите ми,аз бях мишената.
Идваше си в малките часове на нощта и трябваше,да позная,кога точно ще се прибере,за да му стопля вечерята,която в повечето случаи,отиваше към закуска.
Цяла нощ седях до прозореца и чаках,чаках...
Сега поне има телевизионни програми безкрай,а тогава до полунощ и после броя звездите и комарите....
Като се прибереше,тогава пък се сети,че бил живял в къщата на полицай/тогава татко ми беше такъв/,а той мразил полицаите.Значи,аз съм виновна!
Храната,не била достатъчно топла.Аз съм виновна!
Някой си,му бил казал,че имал млада и хубава жена!И затова съм виновна!
И за още,стотици,не,хиляди неща,просто бях виновна!
И след всяка моя вина,следваше и другото......,шамар,и още един.......а,аз мълчах и преглъщах болки и обиди....
Не казвах на никого.Притеснявах се за близките ми и се срамувах от останалите.
И така,както съм била нощна смяна,само взимах един душ и тръгвах на държавната ми служба.
Очаквала съм всеки изгрев на слънцето с едничката надежда,един ден,това да свърши.
Е,свърши,но с моята грешка,съсипах живота на най-близките си хора.
Моята болка,стана много по-голяма,от това,че виждах тяхната в очите им всеки ден.......
Отиде си и младостта ми и красотата ми....
И най-ценното.Загубих здравето си.
И най-важното.Загубих доверието в хората.
И това ще се отразява винаги,в огледалото срещу мен......
И още десет пъти да се омъжа,все тая,когато вече си свикнал,да лякаш и да ставаш с един и същи навик,да си изпиеш шепата хапчета....
А можеше,да бъде различно,но,винаги има едно "НО"....
Не,че това е цялата ми история,но смятам,че е достатъчна.
Днес,поне в моето обкръжение,не познавам нито една млада дама,която би изтърпяла подобно нещо.И са напълно прави.

Охоооо,то станало вече ноАз,се отнесох.
Съжалявам,ако съм ви досадила.
Но,на вас,мога всичко да споделя.
За което,сърдечно ви благодаря.
Много ви обичам!

Спокойна нощ!
Изображение

Животът е само един миг между две вечности
Платон

Потребителски аватар
dianakatou
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 1068
Регистриран на: вт фев 14, 2012 10:37 am
:: 9 рецепти от dianakatou
:: 119 снимки от dianakatou

Мнение от dianakatou » съб авг 17, 2013 12:52 am

НИНКА,развълнувах се толкова много от написаното от теб ,че както смятах да пожелая просто "лека нощ".........се навлажниха очите ми .....невероятна ,тъжна и .....трогателна история .....и не можех да не ти пиша ,миличка!!! Учудвам се ,че всичко това в 21 век ......някои хора,някои постъпки ,някои характери просто не искам да ги приема .От прочетеното ,заключението ,което си направих за мен е ,че......не успях да изживея този кошмар .....нито насилието , за моя радост липсваха .....при нас просто си взе багажа и ......здравей,любов ,живот ......и простотия !!!Не пиеше,не ме унижаваше ,но и .....не бе това ,което аз бях видяла в нашето семейство ,нито това,което мечтаех като всяко девойка ......и го оставих да"пасе" и да си блъска главата ......и не съжалявам нито за миг ,просто съжалявам ,че не се оттърсих по-рано .....Годините отминаха ,винаги благодаря на Бог за човека,който ми прати и ме направи наистина щастлива ,уважавана и пълна отвътре .....дължа му сташно много и колкото по-вече години минават обичта е като старото вино .....Много ми се пише ,но умората си казва думата .....всеки човек си има достоинство ,всеки е дошъл на тоя свят ,за да бъде щастлив и всеки има това право да обича ,да бъде обичан и уважаван ,тираните нямат място до никоя жена ......жалко колко много жени все още живеят сред ругатни ,всекидневни обиди и насилие ,заради някого .....било деца ,родители или общество ......аз не съм съгласна ,под какъвто и предлог да е .....ащото растейки и децата ,порастват с психологически проблеми ,а адът ,я който живеят е ад за всички близки и обществена тайна ..... Тая вечер бяхме на рожден ден на близки и прекарахме просто чудесно и малко снимки
Dianakattou1711.jpg
Dianakattou1677.jpg
Dianakattou1704.jpg
Сега всички спят уморени и е съвсем нормално след бурната вечер !!! МИЛЕНКА и ВЕСИ,добре дошли и спокойно аклиматизиране в "лудницата и хаоса от коли ,изпаренията им и мнооогото народ ,почиващ в един от най-хубавите градове на БГ ".....аз същото чувствам ,когато се прибирам от Атина и не мога да повярвам как сме живяли в тоя лабиринт ,хаос и лудница олкова много години ......това тихо островче ми напомня "Бяла спретната къщурка ...." .МИЛЕНКА ,да сте живи и здрави ,и догодина цялото семейство да се налаждавате отново на това девствено спокойствие ,тишина и румолене на реките .....това е Балкана ,това е наистина почивка !!!МАМИ ,каквото и да кажа за теб е малко .....една голяма душа и едно сърце ,като дядовата ръкавичка .....знаеш колко слабост имам към теб ,занеш ,че те обичам ....липсвам на моята мами ,липсваш и ти на Стаси .....по случайност сме в една и съща държава ,но най-вече те обичам за това ,което си ......винаги с мисъл за някого ,винаги с добра дума и винаги там ,където трябва да си .....тия хора в днешно време са рядкост ,намерим ли ги ....трябва да ги уважаваме и пазим !!!Очичките ми се затварят ,пожелания за лека и спокойна нощ !!!


Заключена