Машина за хляб

Дъра-бъра за всичко в кухнята
Потребителски аватар
magi71
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1507
Регистриран на: ср юли 16, 2008 7:05 pm
:: 537 рецепти от magi71
:: 950 снимки от magi71
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Машина за хляб

Мнение от magi71 » вт яну 13, 2009 7:09 pm

Напоследък чета, че доста се използват хлебопекарните /машини за хляб/ - освен за правене на хляб, за замесване на тесто за пици, дори за кексове.
:? Споделете ако имате впечатления за това домакинско улеснение! :)


korneliq
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 101
Регистриран на: нед дек 16, 2007 2:25 pm
:: 744 рецепти от korneliq
:: 388 снимки от korneliq

Мнение от korneliq » вт яну 13, 2009 8:08 pm

От няколко години имам машина за хляб и съм много доволна. Чудесна придобивка!!! Приготвяш си хляб по свой вкус и знаеш със сигурност какво ядеш. Аз си правя различни пълнозърнести хлябове- с различни видове брашно: грахам, ръжено, соево, типово. С различни подправки-като се почне от черен пипер, чубрица, мащерка, босилек, люта чушка, семена от слънчоглед, тиква, лен, сусам......кой каквото предпочита. Само има един недостатък- хлябът става много хубав и се изяжда почети наведнъж....което е зле за фигурата.
Но иначе е страхотно улеснение. Поставяш във формата всички продукти, нагласяш си желаната програма и натискаш копчето. Тя сама си меси, втасва и пече, а къщата ухае невероятно на прясно изпечен хляб.
С тази машина може да се приготвят и сладкиши и кексове. Може да се приготвя и само тесто за пици, мекици или други неща.
Много бях впечатлена от сладкото, което се приготвя с нея. Става невероятно ароматно.
Ако сте решили да си направите подарък...купете си и няма да съжалявате.
Аз преди време поместих една от любимите ми рецепти за хляб, която сама си изфантазирах.http://www.receptite.com/recepta.php?r=5589

Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Мнение от BABY » вт яну 13, 2009 10:31 pm

Заинтригуваме Корнелия с тази машина за хляб.Май ще се навия да си купя.

zuzkoto
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 225
Регистриран на: ср окт 15, 2008 1:20 pm
:: 138 рецепти от zuzkoto

Мнение от zuzkoto » ср яну 14, 2009 4:58 pm

И аз имам такава машина, но до сега не съм правила сладко. Нещо й нямам дверие за сладкото.


Потребителски аватар
Kurtni
майстор с шприц
майстор с шприц
Мнения: 46
Регистриран на: пон яну 12, 2009 9:38 pm

Мнение от Kurtni » чет яну 15, 2009 6:11 pm

Пробвай някой кекс.. не може да не става :)

Потребителски аватар
sumer
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 103
Регистриран на: съб юли 12, 2008 1:26 am

Мнение от sumer » пон фев 16, 2009 12:33 pm

Да дам и аз своето мнение за машината за хляб :D Имам такава от около година и половина,и съм много доволна,правя си различни видове хляб,кексове,и става много бързо лесно.Просто слагаш продуктите,и пускаш,в това време си върша друга работа.

Потребителски аватар
Galka43
чирак с черпак
чирак с черпак
Мнения: 10
Регистриран на: пон дек 08, 2008 3:11 pm
Местоположение: Бургас

Мнение от Galka43 » пон фев 23, 2009 1:41 pm

Здравейте!!!Аз нямам такава придобивка,но само да знаете как искам да си купя. И тайничко си мечтая ,мъжа ми да ми подари за рожденния ден! :?:

Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » съб фев 28, 2009 3:11 pm

Галка,идва 8-ми март :clap: :flow2: :clap: ,още един повод за подарък!!!
Изображение

mitachi
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 36
Регистриран на: нед дек 23, 2007 1:24 pm
:: 5 рецепти от mitachi
:: 13 снимки от mitachi
Местоположение: Дупница

Мнение от mitachi » съб мар 07, 2009 11:37 pm

Имам от няколко години такава машина. Не е лоша. Има си предимствата. Но не е функционална за ежедневно ползване. Хляба който прави е много "странен" на вкус. Хем много ти харесва, хем не може да го ядеш непрекъснато. За мнението на sumer относно бързината-не съм съгласен. Хляба си иска време. Поне 3 часа. Няма да втаса добре тестото. Така че, ползваш си програми за еди колко си часа да е готов, или пиеш дълъг аператив докто чакаш.
Няма добри машини под 150лв. на нашия пазар. Внимавайте какво купувате!!! Избирайте не по реклами, а по консултации с приятелки, или най добре с гаранционен сервиз за подобна техника.

Потребителски аватар
ili6107
готвач с точилка
готвач с точилка
Мнения: 8
Регистриран на: ср фев 25, 2009 1:01 pm
:: 1 рецепти от ili6107
:: 3 снимки от ili6107

Мнение от ili6107 » вт мар 24, 2009 7:32 am

Здравейте, момичета и момчета! От 3 месеца и аз се сдобих с тази вълшебна машинка. Моята е Мулинекс за 1 кг хляб. Страшно съм доволна. Най-после уцелих и дозата за козунак. Но за Великден смятам да си замеся моите козунаци,защото в хлебопекарната се получава нещо смесено между козунак и кекс. Иначе е много вкусен. Ако някой се колебае дали да си купи това творение на техниката, съветвам то повече да не мисли, а да действа. :thumbsup:


Отговори