Изпробвана или не!!!!!!

Мнения, препоръки, съвети - всичко свързано с функционалността, съдържанието и дизайна на сайта и форума
Потребителски аватар
BABY
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 494
Регистриран на: пет юни 13, 2008 9:46 am
:: 457 рецепти от BABY
:: 1598 снимки от BABY
Местоположение: ХАСКОВО
Контакти:

Изпробвана или не!!!!!!

Мнение от BABY » чет фев 26, 2009 3:05 pm

Предлагам,ако е възможно разбира се,админа да сложи допълнителен прозорец с избор-ИЗПРОБВАНА ИЛИ НЕ Е ИЗПРОБВАНА рецептата,още когато се праща.Може преди-СЛОЖНОСТ или след нея.Няма нищо лошо в това да пратиш рецепта която не си изпробвал лично.А всеки си решава дали да я прави или не :thumup:
Не говори каквото знаеш,но знай винаги какво говориш!!


Потребителски аватар
desislawa
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 88
Регистриран на: ср яну 28, 2009 8:05 pm
:: 47 рецепти от desislawa

Мнение от desislawa » чет фев 26, 2009 3:54 pm

Скоро в един форум имаше някаква тема и аз предложих същото.Но явно идеята не им хареса на участрниците ,които бяха във форума.Не вярвам скоро да има промяна по този въпрос.

Потребителски аватар
xevi
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 407
Регистриран на: нед авг 05, 2007 12:34 pm
:: 108 рецепти от xevi
:: 706 снимки от xevi

Мнение от xevi » чет фев 26, 2009 4:19 pm

За тази цел най-подходящи са коментарите - в тях и добавилият рецептата и други посетители, вече изпробвали я, могат да споделят резултата.

Проблемът с такова поле ("изпробвана/не изпробвана") е, че една рецепта може да не е изпробвана от този, който я добавя, но само 1 ден след това друг да я пробва и да я хареса - в такъв случай тя отново ще остане със грешен статус.
Освен това, няма начин да се гарантира, че някой НАИСТИНА е пробвал рецептата, или просто при добавянето е цъкнал съответната отметка. В такъв случай става несигурно да се разчита на тази информация и тя става излишна.

Това са причините засега да оставим формичката в това положение, а така и не се усложнява допълнително добавянето на рецепти.

Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » нед мар 01, 2009 8:19 am

Според мен ,докато се реши дали да има такова поле ИЗПРОБВАНА/НЕИЗПРОБВАНА ,всеки който пуска рецепта сам да пише дали той лично е приготвял това ястие.Мисля,че това ще е някакво улеснение за всички :thumup: .Какво мислите?
Изображение


Потребителски аватар
MANI
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 390
Регистриран на: вт дек 30, 2008 8:09 am
:: 170 рецепти от MANI
:: 436 снимки от MANI

Мнение от MANI » нед мар 01, 2009 8:55 am

Ани е права!Можем да го отбелязваме при писането,и който пръв я направи да напише коментар как е станало и ако е възможно да се сложи снимка. :thumup: Няма нищо лошо в това да се напише непробвана рецепта.Аз винаги си ги избирам по продуктите и подправките и досега мн рядко ми се е случвало да не ми допадне при приготвяне.Каква е гаранцията,че аз като съм я пробвала и ми е харесала и на други ще им хареса!?
http://www.radikal.ru]Изображение

Потребителски аватар
Pavel
шеф на кухнята
шеф на кухнята
Мнения: 908
Регистриран на: нед авг 05, 2007 11:04 am
:: 26 рецепти от Pavel
:: 393 снимки от Pavel
Контакти:

Мнение от Pavel » нед мар 01, 2009 9:05 am

xevi написа:За тази цел най-подходящи са коментарите - в тях и добавилият рецептата и други посетители, вече изпробвали я, могат да споделят резултата.

Проблемът с такова поле ("изпробвана/не изпробвана") е, че една рецепта може да не е изпробвана от този, който я добавя, но само 1 ден след това друг да я пробва и да я хареса - в такъв случай тя отново ще остане със грешен статус.
Освен това, няма начин да се гарантира, че някой НАИСТИНА е пробвал рецептата, или просто при добавянето е цъкнал съответната отметка. В такъв случай става несигурно да се разчита на тази информация и тя става излишна.

Това са причините засега да оставим формичката в това положение, а така и не се усложнява допълнително добавянето на рецепти.
:dots: :read:
Aut viam inveniam aut faciam

Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » нед мар 01, 2009 1:56 pm

Сега не разбрах :? ще пишем ли ние ИЗПРОБВАНА/НЕИЗПРОБВАНА или не :shock:
Изображение

Потребителски аватар
Aliana
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 1613
Регистриран на: нед дек 14, 2008 6:14 pm
:: 625 рецепти от Aliana
:: 2132 снимки от Aliana
Местоположение: Cologne
Контакти:

Мнение от Aliana » нед мар 01, 2009 2:29 pm

Слагаш рецептата и пишеш в коментара: правила съм я и е много хубава.
Или: не съм я правила. Нядавам се, че е хубава.
Или: яла съм го това ястие, много е вкусно.


Готово.


Това го правиш или не. Ти си решаваш. И публикаторите на кулинарни книги не изпробват ЛИЧНО всяка отделна рецепта, достатъчно е, че някой някъде я е готвил и е записана и споделена.
www.facebook.com/artandhobby

Потребителски аватар
ani_perla
магьосник в кухнята
магьосник в кухнята
Мнения: 146
Регистриран на: пет фев 06, 2009 1:21 pm
:: 67 рецепти от ani_perla
:: 114 снимки от ani_perla

Мнение от ani_perla » нед мар 01, 2009 2:34 pm

:thumup: следващите рецепти ще са вече с коментар :chef:
Изображение

Потребителски аватар
lady_G
виртуоз с тиган
виртуоз с тиган
Мнения: 41
Регистриран на: съб яну 24, 2009 2:43 pm
:: 8 рецепти от lady_G
:: 18 снимки от lady_G
Контакти:

Мнение от lady_G » чет мар 05, 2009 9:59 am

Аз не виждам смисал да се пише коментар да ли е изпробвана или не,защото всеки може да излъже,че е изпробвана. :?


Заключена